×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2014
Drukāt

Straujuma: ja apstiprināsies aizdomas par balsu pirkšanu, Zaķim būtu jānoliek mandāts (13)

LETALETA

Ja apstiprināsies aizdomas par balsu pirkšanu, Dzintaram Zaķim būtu jānoliek Saeimas deputāta mandāts, otrdien pēc valdības sēdes sacīja “Vienotības” pārstāve premjerministre Laimdota Straujuma.

“Zinu Dzintara Zaķa skaidrojumu. Šo gadījumu ir jāizvērtē neatkarīgai institūcijai, jo vienmēr pastāv dažādu provokāciju iespējamība. Es katrā ziņā nekādu balsu pirkšanu nevaru atbalstīt, un, ja apstiprināsies aizdomas, tad Zaķim būtu jāatsakās no deputāta mandāta,” uzskata Straujuma.

Jau ziņots, ka “Saskaņa” paziņojusi, ka vērsīsies Drošības policijā, aicinot pārbaudīt ziņas par iespējamu balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās Latgales apgabalā. Plašsaziņas līdzekļos publicētā informācija radot aizdomas, ka Zaķa iegūtais rezultāts vēlēšanās varētu būt nodrošināts negodīgā ceļā, uzpērkot un citādi nelikumīgi ietekmējot vēlētājus.

Tāpat jau vēstīts, ka Zaķis otrdien atkāpās no “Vienotības” 11.Saeimas frakcijas vadītāja amata. Viņš uzsvēra, ka amatu pamet “rupju provokāciju” dēļ, ko pret viņu vēršot “Saskaņa”. Arī viņš plāno vērsties Drošības policijā. Zaķis arī norādīja, ka deputāta mandātu neplāno nolikt un turpinās darbu arī 12.Saeimā.

Jaunu “Vienotības” 11.Saeimas frakcijas vadītāju neesot plānots iecelt, jo ir divi vadītāja vietnieki – Lolita Čigāne un Edvards Smiltēns. Čigāne uzskata, ka Zaķim nebūtu jāpieņem 12.Saeimas deputāta mandāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. netikai jaanoliek mandaats,bet jaaseezz .. ir cietumaa

 2. Pārsteigums, ka Ilze Viņķele nāk no Latgales! Tad taču viņai vajadzētu aizstāvēt Latgales intereses! Saeimā ļoti trūkst cilvēku, kuri domātu par Latgali, tās ļaudīm un labklājības celšanu. Citādi nebūtu tā, kā šoreiz, ka cilvēku balsis var nopirkt ar ēdiena vai dzēriena dāvināšanu. Piemēram, par Zaķi vēl nav izskanējusi informācija, ka pirms vēlēšanām viņš uzsauca galdu Lazdukalna pagasta mednieku kolektīvam! Mednieki tā ēda un dzēra, ka nākamajā dienā jutās dikti saguruši un nevarēja doties plānotajās medībās. Var vainot deputātu kandidātus, ka viņi uzpērk vēlētāju balsis, bet vajag vainot arī valdību, kas pieļauj tādu nabadzību Latgales laukos, ka cilvēks par dažiem eiro gatavs pārdot jebko…

 3. nu ja, jānoliek mandāts vai nu šim zaķim vai citam, tad uzreiz vietā nāks nākošā aiz strīpas palikusī kandidāte :))

 4. mandāts bija jānoliek sen, bet šoreiz laikam čeka viņu izmantoja par to, kam tauta nenoticēs…………….
  Tur vajag lielu naudu, vispirms par balsi un tad par atzīšanos un tad vēl jāzin, ka nenotiesās………………………………..

 5. Zaķa panākumi balstās uz mistiku. Ja kādā novadā liek plusiņus, tad tos liek tik lielā skaitā, ka tam nav nekāda loģiska izskaidrojuma. Un tas noticis: Rēzeknē, Rēzeknes novadā, Viļānu novadā un Zilupes novadā. Kāpēc šajās vietās visi kā apmāti vai nohipnotizēti uz Zaķi, lai skaidro kompetentas iestādes, bet normāli domājošam cilvēkam tāpat viss skaidrs, jo pārējās vietās, kur apmātības nebija, Zaķim svītrojumu skaits pat nedaudz lielāks par plusiņu skaitu.

 6. Izskatās gan, ka tā varētu būt smalki izplānota provokācija. Atcerēsimies, ka Zaķis aktīvi braukāja pa Latgali un aģitēja par V. Bet Latgale ir “Saskaņas” vēlētāju lauciņš un viņu intereses tika aizskartas, jo daži pat pārgāja V pusē. Diezin vai Zaķis, kam vienreiz jau paslīdēja kāja, kaut ko tādu atļautos otreiz. Tāpēc iespējams, ka ieinteresētie uztaisīja gājienu, kad zem Zaķa vārda un it kā pēc viņa lūguma sāka “pirkt” vēlētāju balsis. TV rāda, ka nauda maksāta pamatā dzērājiem, kuriem ir vienalga, par ko balso, ka tik sanāk pudelei, pie tam tas ir bijis labi noorganizēts pasākums. Latvieši jau ir samērā naivi un viegli uzķeras uz šādām provokācijām, kas ņemtas no čekas bagātīgā arsenāla. Tā varētu būt arī viena no “maigās varas” izpausmēm, kur galavārds jāsaka DP. Interesanti, ka par šo faktu ziņojis V biedrs Vidiņš. Vēl cita versija – iekšpartijas cīņa V, lai dabūtu no partijas spices nost Āboltiņu un Zaķi. Bet tās ir tikai versijas, kas jāpierāda ar faktiem.

  • žēl, ka mūsu tauta ir tik aprobežota! manuprāt, tā IR visīstākā provokācija, lai novērstu atriebības alkstošās sabiedrības uzmanību no krieviskās partijas. Kamēr tiesās Zaķi, tikmēr prezidents noliks fakta priekšā, ka valdība jāveido saskaņiešiem ar savējiem. Vienotība – Straujuma, Vidiņ, Viņķele, manā ģimenē kāds arī balsoja par jūsu partiju, esiet, lūdzu, tik atbildīgi un nespēlējaties ar tautas pacietību!

 7. Atkal zaķis piepēdojis, bet vel sniega nav? Tā kā tā viltīgā zaķa pēdas neatrast, lai cik cītīgi spēlētu to teātri ar šo pēdu meklēšanu… Bet kur deputāta gods? Tikai vārdos?

 8. ja konstates, tad arkartas velesanas un ar zaki nodarbosies citi, ne bijusi premjere.
  ja nekonstates, tad vidinam nezinu kas jadara par kaitejumu valstij.

 9. Runa ka vidins ir vinkeles tevs, bet kads tam sakars ar zaki?

 10. KAS IR JURIS VIDIŅS????? Vai gadījumā nav “VIenotības” biedres Ilzes Viņķeles TĒVS? Varbūt kļūdos?

 11. Tas butu pavisam sagaidami Atbildēt

  ja tas viss butu bijis saskaniesu vai vinu sabiedroto ietekme jo tada ir vienmer bijusi lielkrievu kriminalimperialistiska daba… joprojam nesodito laundaru lidzgaitnieki kuri tic visatlautibai savu merku sasniegsanai. Ta tas bija PSRS laikos, ta tas ir tagad. Nekas nav mainijies. Cerams, ka Zakis ir pats nevainigs saja lieta bet no otras puses itinviss ir sagaidams.

Draugiem Facebook Twitter Google+