×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Straujuma: kad bēgļi tiks atvesti, tie tiks izvietoti centrā “Mucenieki” (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Lietuvas Ministru prezidents Aļģirds Butkevičs piedalās Latvijas un Lietuvas valdību sēdes darba sesijā, kurā izskata Eiropas Savienības aktuālos dienaskārtības jautājumus, Latvijas iestāšanās sarunu progresu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), divpusējo sadarbību enerģētikā, transportā un kultūrā un Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbību.

Kad uz Latviju atvedīs bēgļus, tie tiks izvietoti patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, piektdien Lietuvā, Rokišķos pēc Latvijas un Lietuvas valdību kopsēdes preses konferencē sacīja premjerministre Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Viņa informēja, ka Latvijas valdība ceturtdien apstiprināja Latvijas pozīciju par Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kas cita starpā paredz kopumā 776 bēgļu uzņemšanu Latvijā.

“Vakar Latvijas valdība pieņēma pozīciju, ka gatava [papildu] brīvprātīgi pieņemt 526 bēgļus. Šis skaitlis ir solidāri izrēķināts katrai [Eiropas Savienības] dalībvalstij,” viņa teica.

Savukārt Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius) apsveica Latviju ar pieņemto lēmumu. Viņš izteica sapratni, ka politiskā diskusija par bēgļu uzņemšanas jautājumu ir sarežģīta.

Nākamnedēļ notiks Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padome, kurā plānots lemt par papildu 120 tūkstošu patvēruma meklētāju uzņemšanu ES. Valdības apstiprinātā Latvijas pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā mūsu valstī uzņemot 776 patvēruma meklētājus.

Latvija joprojām neatbalsta obligātu bēgļu sadales kvotu ieviešanu, bet iestājas par brīvprātības principu patvēruma meklētāju uzņemšanā. Tāpat pozīcijā iekļauts punkts, ka Latvija par prioritāti izvirza ģimeņu ar bērniem uzņemšanu. Vienlaikus Latvija vēlas, lai tiktu ieviests mehānisms, kas paredz ES dalībvalstu iespēju izvērtēt papildu bēgļu uzņemšanu, ja nākotnē tiks piedāvāta plašāka migrantu pārvietošana.

Pavasarī pēc traģēdijām Vidusjūrā aktualizējās jautājums par bēgļu uzņemšanu. ES tieslietu un iekšlietu ministri vienojās par 40 tūkstošu bēgļu uzņemšanu, no kuriem 250 bēgļu labprātīgi izlēmusi pieņemt Latvija.

Lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar bēgļu uzņemšanu, Iekšlietu ministrijas paspārnē izveidota darba grupa, kurā iesaistīti vairāku ministriju, pašvaldību un citu organizāciju pārstāvji.

Reaģējot uz bēgļu pieplūduma pieaugumu, Junkers septembrī nāca klajā ar jaunu plānu, ar kuru dalībvalstīm ir jāuzņem papildu 120 tūkstoši bēgļu. Latvijas augsākās amatpersonas norādīja, ka valsts ir pret obligātām kvotām, taču par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu koalīcijai līdz ceturtdienai nebija izdevies vienoties, tādēļ valstij šajā jautājumā nebija nacionālās pozīcijas.

Briselē 14.septembrī ES tieslietu un iekšlietu ministri panāca principiālu vienošanos par papildus 120 tūkstošu bēgļu uzņemšanu. Vienlaikus ministri nevienojās par obligātām bēgļu kvotām, ko paredz Junkera plāns. Pret obligātām bēgļu kvotām iebildumus izteikušas vairākas ES valstis, tostarp tā dēvētā Višegradas grupa.

ES robežsardzes kontroles aģentūra “Frontex” aplēsusi, ka šā gada pirmajos astoņos mēnešos savienības robežas šķērsojuši vairāk nekā 500 tūkstoši migrantu. Aģentūra gan pieļauj, ka daļa no tiem varētu būt saskaitīti divreiz. Lielāko bēgļu spiedienu izjūt Grieķija, Itālija un Ungārija.

Reaģējot uz bēgļu krīzi, dažas ES valstis atjaunojušas robežkontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Muceniekos jau šodien …nīkst 60 bēgļi, kurus mūsu kantoru ierēdņi i 3 – 4 mēnešu laikā nav spējuš iegrāmatot un noteikt atbilstošu statusu – vai viņš ir bēglis, imigrants vai patvēruma meklētājs …
  Ko tad darīs, kad uzreiz uzradīsies 250 + 2 000?
  Izskatās, ka Ōme nezina reālo situāciju …bet tik vervelē …pa tukšo! ka rodas neuzticēšanās viņas prāta spējām …

 2. Bet vai tantukam var vēl ticēt ? Vedīšot uz Muceniekiem. Bet cik ? No sākuma viņa teica nebūs neviens,tad jau sāka murmuļot par 250,tad jau dreboša balstiņā paziņoja 776. Bet cik tad viņu būs ? Varbūt šī melīga tantīte zin īsto skaitli,bet tikai klusē ?

 3. Vēl nesen visi apgalvoja, ka filtrācija notikšot Itālijā un Grieķijā. Ja jau tur izdos kādu dokumentu, tad Mucenieki nav nepieciešami. Tas ir visriebīgākais – bēgļu glābēji paši nezina ne rīta, ne vakara

 4. Tas jau vēl nebūs viss Atbildēt

  “Vācijas psihoterapeiti: Vismaz pusei bēgļu ir vardarbības izraisītas garīgās veselības problēmas”,La.lv,17.09.2015. Kas šo “vismaz pusi” imigrantu ārstēs un par kādiem līdzekļiem?
  Lai neatkārtotos tādas traģēdijas,kā IKEA veikalā Zviedrijā,kur imigrants-eritrejietis nogalināja divus cilvēkus IKEA mēbeļu veikalā,pēc tam,kad nesaņēma bēgļa statusu,vai Maltā,kur bēglis no Lībijas sadūra 6 cilvēkus! Sk.”Kliedzot”Allahu Akbar!”,migrants no Lībijas Maltā sadur 6 cilvēkus”,Kasjauns.lv,07.09.2015. No kādiem līdekļiem mēs algosim viņiem katram tulku un kuratoru,kā Igaunijā un Lietuvā? Kā pārbaudīsim,vai starp viņiem nav IS teroristi,ja vairums imigrantu pat Vācijā netiek vairs reģistrēti un radikālie islāmisti vervē savus piekritējus,piesakoties par brīvprātīgajiem palīgiem un tulkiem,ne tikai visās bēgļu nometnēs,bet pat Minhenes un Diseldorfas dzelzceļa stacijās?

 5. Labāk jau nevedat, paši jau viņi te labprāt nebrauks. Es tā ceru.

 6. Mucinieki irspējīgi uzņemt + 1000, + tur jau esošie + tie kuri regulāri tie noķertu uz robežas, vai deportēti no Igauņu prāmjiem?
  Un kur viņi strādās? Kā valodu apgūs???? kad ģimes locekļus + 1000*N izsauks pie sevis vai tad pietiks vietas katrai ģimenei savu iztabu izdalīt???
  Nu kā tas notiks????
  Vai paņemsim aizvedīsim līdz mucenieki, izsēdināsim un aizmirsisim???

 7. Kundze, izvieto pie sevis mājās,jo tu bēgļus tik ļoti gribēji…..

Draugiem Facebook Twitter Google+