Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
3. februāris, 2015
Drukāt

Straujuma: koalīcija atbalsta nolikto atslēgu principu kā izvēles iespēju (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Koalīcijas partijas atbalsta noliktā atslēgu principa ieviešanu kā izvēles iespēju, taču sagaida arī pretimnākšanu no bankām, lai tās palīdzētu iedzīvotājiem tikt galā ar pašreizējām saistībām, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

“Vakar [pirmdien, 2.februārī], bija ļoti konstruktīva saruna ar bankām – ar Latvijas Komercbanku asociāciju (LKA), Latvijas Banku, bija arī vienas komercbankas prezidents. Visas koalīcijas frakcijas tam piekrītīs, ka izvēlas pats kredīta ņēmējs [vai vēlas kredīta līgumā iekļaut nolikto atslēgu principu], bet, lai mēs virzītos uz priekšu ar šo lēmumu, ir nepieciešama zināma pretimnākšana arī no banku puses,” klāstīja Straujuma.

Viņa pauda, ka no bankām sagaida dažādus atbalsta mehānismus – gan konsultatīvus pakalpojumus, gan citas darbības, kas palīdzētu kredītņēmējiem tikt galā ar pašreizējām saistībām. “Tas bija sarunā ar bankām, un šobrīd šī saruna ir pārliecinājusi koalīcijas partnerus, ka šāds risinājums ir iespējams,” teica premjere.

Straujuma norādīja, ka nākamajā koalīcijas sēdē 9.februārī par attiecīgo jautājumu paredzēts diskutēt.

Jau rakstīts, ka LKA un Latvijas Bankas vadība 2.februārī koalīcijas partijām prezentēja priekšlikumus likuma grozījumiem ar mērķi atjaunot kreditēšanu Latvijā. Priekšlikumus izvērtēs Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sadarbībā ar Ekonomikas, Tieslietu un Finanšu ministriju.

Tāpat vēstīts, ka Saeima pērn septembra beigās, lemjot par grozījumiem Maksātnespējas likumā, tajā atstāja normu par nolikto atslēgu principu. Šobrīd Maksātnespējas likuma grozījumu spēkā stāšanās atlikta līdz martam, tostarp atlikta arī nolikto atslēgu principa ieviešana, taču atsevišķas bankas vēl pirms nolikto atslēgu principa ieviešanas jau pagājušā gada nogalē palielināja pirmās iemaksas apmērus mājokļa kredītiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tad jau tas princips zaudē savu nozīmi

  2. Vai njem krediitu pa 5% gadaa un bez nolikto atsleegu principa vai 15% gadaaa ar 70% paša naudu ar nolikto atsleegu principu- kārtējais banku lobijs

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (19)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+