×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Straujuma: koalīcijai ir jārod risinājums, kā “airBaltic” novirzīt 80 miljonus eiro (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Koalīcijai ir jārod risinājums, kā Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” novirzīt nepieciešamos 80 miljonus eiro, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pirmdien valdes un frakcijas kopsēdē Straujumai paudusi neapmierinātību par valdības lēmumu piešķirt aizdevumu “airBaltic”, kas vēl būs jāapstiprina Saeimai, un rosināja par šo jautājumu balsot atsevišķi no nākamā gada budžeta jautājumiem. Tāpat pārrunāts premjeres lēmums atbrīvot no amata satiksmes ministru un partijas biedru Anriju Matīsu.

No plkst.16 valdības vadītāja šos jautājumus pārrunā ar Nacionālo apvienību (NA), bet pēc tam notiks diskusijas “Vienotība” valdes sēdē.

Taujāta, vai pēc ZZS paustās neapmierinātības “Vienotība” meklēs Saeimas opozīcijā pārstāvēto partiju balsis, lai apstiprinātu aizdevumu “airBaltic”, Straujuma atbildēja noraidoši.

“Iespējams, ka mums nākamnedēļ koalīcijai ir jāsanāk kopā un ir jāskatās cits risinājums, vai arī jāvienojas, ka ir atbalsts šiem 80 miljoniem. Risinājumam ir jābūt, es vēlreiz atkārtoju – “airBaltic” ir stabila kompānija, un investīcijas ir svarīgas, tādēļ risinājums ir jāatrod,” viņa sacīja.

Straujuma norādīja, ka šodien vēl nevar pateikt, kāds būs risinājums, tomēr uzsvēra, ka “airBaltic” nav uz maksātnespējas sliekšņa.

Par satiksmes ministra demisiju koalīcijas partneri pirmdien neesot runājuši.

Jau ziņots, ka valdība aiz slēgtām durvīm pagājušonedēļ pēc vairāk nekā četru stundu diskusijām akceptēja finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru “airBaltic” – Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš aviokompānijā gatavs ieguldīt 52 miljonus eiro pie nosacījuma, ka valsts investēs 80 miljonus eiro. Valsts ieguldījumu paredzēts nodrošināt, “airBaltic” aizņemoties Valsts kasē un pēc tam attiecīgo aizdevumu kapitalizējot. Par aizdevumu gan vēl būs jālemj Saeimā, ko plānots darīt kopā ar nākamā gada valsts budžetu.

Tāpat jau vēstīts, ka Straujuma ceturtdien parakstīja rīkojumu par Matīsa demisijas pieprasīšanu. Iemesls demisijas pieprasīšanai ir ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamajām rīcībām “airBaltic” attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas.

Pēc Straujumas neuzticības izteikšanas partijas biedram satiksmes ministram Matīsam politiskajos kuluāros šobrīd aktualizējušās sarunas par esošās valdības stabilitāti un tās iespējamo krišanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Politbiznesa frāze-”Air Baltic”ir stabila ,pelnoša kompānija ,tad brīvā tirgū nau problēmas iegūt BANKAS aizdevumu uzņemuma tālākai attīstībai. Runa iet par ļoti niecīgu sumu vien 137milj.Eiru ,bet nezināmu iemeslu dēl Veiksmīga kompānija vēršas pie valdības pēc 80 milj.Eiru— Aizdevuma. valsts taču nau BANKA ! Tad sanāk ka Perspektīvs laiksaimnieks var vērsties pie VALDĪBAS bet ne BANKAS pēc Aizdevuma. Jautājums vai tādi trūkst?

Draugiem Facebook Twitter Google+