×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Straujuma: laiks rādīs, vai koalīcijai izdosies nonākt pie kopīga prezidenta kandidāta

Foto - EUFoto - EU

Laiks rādīs, vai koalīcijas partneriem izdosies nonākt pie kopīga Valsts prezidenta amata kandidāta, premjeres viedokli aģentūrai BNS pauda valdības vadītājas Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Komentējot esošā Valsts prezidenta Andra Bērziņa lēmumu nekandidēt uz otro termiņu, Straujuma vērtēja, ka ar Bērziņu viņai bija izveidojusies laba sadarbība un konstruktīvs dialogs. Premjere ar prezidentu pārrunājusi visdažādākos jautājumos, Bērziņš bijis atvērts un labprāt uzklausījis, Straujumas vērtējumu.

Jau ziņots, ka pirmdien, 13.aprīlī, koalīcijas partijas varētu pārrunāt situāciju pēc Bērziņa paziņojuma.

“Es daru zināmu, ka nebūšu viens no kandidātiem nākamajam Valsts prezidenta termiņam. Pateicos visiem par sadarbību, atbalstu, konstruktīvu kritiku un godprātību it visā, ko esam šajos četros gados kopīgi paveikuši Latvijas labā!” piektdien paziņojumā pauž Valsts prezidents Bērziņš

Bērziņš Valsts prezidenta amatā stājās 2011.gada 8.jūlijā. Prezidenta pilnvaru termiņš ir četri gadi.

Likums paredz, ka kandidatūras Valsts prezidenta amatam iesniedzamas ne vēlāk kā 45 dienas pirms esošā prezidenta pilnvaru laika beigām. Savukārt prezidenta vēlēšanām Saeimas sēde jāsasauc ne vēlāk kā 30 dienu pirms esošā Valsts prezidenta pilnvaru laika beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+