×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Straujuma: Latvijā būtu jānonāk bēgļiem, kuri tuvāki vietējai mentalitātei (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Premjere Laimdota Straujuma

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) uzskata, ka Latvijā būtu jānonāk tiem bēgļiem, kuriem ir līdzīga mentalitāte Latvijas iedzīvotājiem un kuri ir kristieši.

Straujuma šodien Latvijas Radio atzina, ka sabiedrībai labāk būs saprotams, ja uzņemšanai Latvijā tiks izvēlēti tādi cilvēki, kuru izpratne būs tuvāka Latvijas iedzīvotājiem, kuri būtu kristieši un kuri pārstāvētu profesijas, kas sabiedrībai ir vajadzīgas.

Latvija, Lietuva, Igaunija un Somija bēgļu uzņemšanas jautājumos saskaņo savu rīcību un ir veiktas darbības, lai saskaņotu kopējo pieeju un šajās četrās valstīs nonāktu cilvēki, kas ir tuvāki šī reģiona mentalitātei, teica Straujuma. Plānots, ka jau tuvākajā laikā uz Itāliju dosies Iekšlietu ministrijas pārstāvji, lai runātu ar šīs valsts
amatpersonām.

Straujuma atzina, ka cilvēkiem, kas dosies uz Itālijā un Grieķijā izvietotajām bēgļu nometnēm, tas būs ļoti smags darbs. Viņiem būs jāizlemj to cilvēku liktenis, kas ar cerībām ir devušies uz Eiropu un par to maksājuši, iespējams, visus savas dzīves iekrājumus. “Skaidrs, ka Eiropa arī nevar uzņemt visu Āfriku,” noteica premjerministre.

Lai mazinātu Latvijas iedzīvotāju neziņu par bēgļu jautājumu, Ministru kabineta un Iekšlietu ministrijas mājaslapā ir publicētas atbildes uz jautājumiem par šo jautājumu. Tāpat pie darba ir ķērusies ekspertu darba grupa, kam starpziņojums 30.septembrī ir jāiesniedz valdības vadītājai. Pēc Straujumas domām, skaidrojot situāciju par bēgļiem, ir svarīgi, lai tas nekļūtu par tādu kā izrādīšanās procesu, bet lai tiešām tiktu mazināta neziņa.

“Bēgļi šeit būs ziemas beigās. Mums ir pietiekoši daudz laika, lai sagatavotu priekšlikumus,” uzsvēra politiķe.
Kā ziņots, valdība šovasar vienojās par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, lemjot, ka divu gadu laikā valsts varētu uzņemt 250 patvēruma meklētājus. Saskaņā ar iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) nesen pausto pirmos no 250 bēgļiem Latvija varētu uzņemt šogad ziemā.

Pagaidām nav precīzi zināms, kuras valsts iedzīvotājus Latvija uzņems, taču tie varētu būt Afganistānas, Irākas, Sīrijas un atsevišķu Āfrikas valstu pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Skaidrs, ka bomis nav nekaads latvietis. Latvieshi zu vardarbiibaam nevienu neaicina un latvieshu valdiiba nav nekaadi nacikji. Bet vatnjiks jau ir paraak sakasiijies krievu aviizes!

 2. Straujumas kundze ir nogurusi! Šādas starptautiskas problēmas attaisnot un risinājumu atslēga nav mūsu rokās! Bet vajag enerģiskāku dāmu! Svaigāku! Kuras pienākums būs, beidzot sakārtot Latvijas ikdienu! Āboltiņa! Viņu vajag iestumt, iejūgt Ministru Prezidenta arklos! Lai ar! Neapstrādātos, aizaugušos laukus, pēdejos 25 gados! Viņa visu, par visiem zin! Uz ko katrs ir spējīgs! Āboltiņu par Ministru Prezidenti! Un jo ātrāk, jo labāk!

 3. Nu tieši tie, kuri tagad Budapeštā guļ uz sliedēm! Un tie bēgļi nav no āfrikas. Tie nāk caur turciju, grieķiju uz augšu eiropā! Un piestās Latvijā, lai tiktu uz Zviedriju! Un mēs būsim tranzīt ienaidnieki Zviedriem!

 4. Mums jau pietiek ar mentāliem krieviem. Ja Vācija un Austrija tik ļoti vēlas imigrantus, tad mums nav žēl. Lai ņem!

 5. Nesaprotu, ko Straujuma grib teikt.

 6. Galvenais-drošība! Atbildēt

  Mūsu mentalitātei tuvāki ir deputāta Kaimiņa ieteiktie bēgļi no Tibetas. Šajā gadījumā mēs varētu būt pilnīgi droši,ka starp bēgļiem nebūs neviena terorista,nekāda “IKEA”veikalā Zviedrijā notikušā Latvijas varianta un nekāda Ebolas virusa!

 7. Ko nozīmē: BŪTU JĀNONĀK?????????? Ko nozīmē: TUVĀKI VIETĒJAI MENTALITĀTEI???????????? KAS NOTIEK????????? Ja bēgļus apmācīs krievu valodā, tad lojalitāti pret Latviju un latviešiem nesaskatīt kā savas ausis!!! Latviešu valodā jaapmāca arī bēgļi no Ukrainas, jo šeit ir LATVIJA!!! KURŠ sijās tos imigrantus un meklēs priekš Latvijas kristiešus?????????? ABSURDS!!! KO VAR VĀVUĻOT VISU LAIKU NEPĀRTRAUKTI!??

 8. straujuma nezina ko runa!!!!!!

 9. Tukša vāvuļošanas. Visa Eiropa apjukusi, ko nu var prasīt no Straujumas kundzes. Noziedzīga migrantu plūsma, kontrabandistu darījumi visu acu priekšā. Āmen Eiropai.

 10. Ja nu Sīrijas kristieši? Laikam vienīgie, kuriem pieņemami ir baznīcu zvani.

  • Aizmirsu, pat godmanis ( ar mazo) vēlēja zvanus nodot krāsu metālos un ziedoja pat Saeimas vara plāksni – aizmirsies?

 11. Vai tikai uz šejieni nebrauks krievalodīgie bēgļi,kuriem tiks nodrošinata darba vide un skolas krievu valodā?Tas draud ar ļoti ātru Krimas variantu.Mūsu valdoņi tam ir perfekti sagatavoti vēsturiski un materiāli.

  • Siirieshi un afgaanji, ja tie paliktu Latvijaa, vareetu kljuut lojaali pilsonji. Krievi nekad nebuus lojaali, vilks vienmeer skataas zu mezhu!

Draugiem Facebook Twitter Google+