×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Straujuma: Latvijā nav konstitucionālās krīzes (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Premjere Laimdota Straujuma

Latvijā nav konstitucionālās krīzes, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Viņa norādīja, ka nevar runāt par valdības nespēju pieņemt lēmumus.

Aģentūra BNS ziņoja, ka “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa pauda, ka “šobrīd vērojamas konstitucionālās krīzes pazīmes, kā arī bēgļu jautājums var apdraudēt valdības stabilitāti”.

Pavasarī, pēc traģēdijām Vidusjūrā, aktualizējās jautājums par bēgļu uzņemšanu. ES tieslietu un iekšlietu ministri vienojās par 40 tūkstošu bēgļu uzņemšanu, no kuriem 250 bēgļu labprātīgi izlēmusi pieņemt Latvija.

Lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar bēgļu uzņemšanu, Iekšlietu ministrijas paspārnē izveidota darba grupa, kurā iesaistīti vairāku ministriju, pašvaldību un citu organizāciju pārstāvji.

Reaģējot uz bēgļu pieplūdumu, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers septembrī nāca klajā ar jaunu plānu, saskaņā ar kuru dalībvalstīm ir jāuzņem papildus 120 tūkstoši bēgļu. Latvijas augstākās amatpersonas paziņoja, ka valsts ir pret obligātām kvotām, taču par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu koalīcijai nav izdevies vienoties, kā rezultātā valstij šajā jautājumā pagaidām nav nacionālās pozīcijas.

Pirmdien, 14.septembrī, Briselē ES tieslietu un iekšlietu ministri panāca principiālu vienošanos par papildus 120 tūkstošu bēgļu uzņemšanu. Vienlaikus ministri nevienojās par obligātām bēgļu kvotām, ko paredz Junkera plāns. Pret obligātām bēgļu kvotām iebildumus izteikušas vairākas ES valstis, tostarp tā dēvētā Višegradas grupa.

Amatpersonas paudušas, ka šajā situācijā Latvija ir nokļuvusi starptautiskā izolācijā un ir apdraudēta pārējās Eiropas solidaritāte attiecībā uz Latvijas vajadzībām, piemēram, atbalstu drošības jautājumos, vai ES struktūrfondu sadalē.

Koalīcijā ietilpstošās partijas ZZS un NA pauž noraidošu pozīciju pret papildu bēgļu uzņemšanu. Pretējās domās ir koalīcijas valdošā partija “Vienotība”, kas atbalsta solidaritātes izrādīšanu citām ES dalībvalstīm, uzņemot papildu bēgļus.

Vienlaikus izskanējis, ka Vācija varētu atbalstīt finansējuma samazinājumu dalībvalstīm, kuras iebilst pret bēgļu kvotām. Savukārt EK noraidījusi šādu iespēju.

ES robežsardzes kontroles aģentūra “Frontex” aplēsusi, ka šā gada pirmajos astoņos mēnešos savienības robežas šķērsojuši vairāk nekā 500 tūkstoši migrantu. Aģentūra gan pieļauj, ka daļa no tiem varētu būt saskaitīti divreiz. Lielāko bēgļu spiedienu izjūt Grieķija, Itālija un Ungārija.

Reaģējot uz bēgļu krīzi, atsevišķas ES valstis atjaunojušas robežkontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Krīze ir tikai starp tautas un valdības uzskatiem!

 2. Tā drīzāk ir morālā krīze!

 3. Kāda var būt konstitucionālā krīze valstī, kurā valda Āboltiņa diktatūra?

 4. Latvijā ir Krīze visur! Vairāk, vai mazāk, bet Krīze neļauj attīstīties! Kalvīša Burbuļu gadu Krīze nekādā gadījumā nav beigusies! Vienkārši pieraduši, sadzīvojuši eksistēt! Un tagad nākošais krīzes vilnis – Piespied kārtā jāuzņem bēgļi! Mums Pilnīgi svešas, dienvidu tautas! Arābi, musulmaņi! Mēs Latvieši nedzīvojam Labklājībā! Nekas nav atrisināts, uzlabots! Mēs vēl nēesam atjēgušies pēc Padomju Savienības Okupācijas! Jo šo 25 gadu laikā nekas nav Ekonomikas attīstībai Latvijā izdarīts! Tas ir redzams visur, uz katra stūra, jebkurā vietā Latvijā! Kā Kalvītis tikko teica: Latvijā nav Ražotāju!

 5. Tu pati esi krīze.

 6. Viesturs Rudzītis
  Viesturs Rudzītis -‘kur bābas pie varas, tur lēmumus pieņem citi.
  Vai Latvija šodien būtu Latvija, ja Latviešu strēlnieki nebūtu karojuši un aizstāvējuši Latvijas intereses. Pateicoties viņiem, mēs šodien šo zemes lepni saucam par Latviju. Mūsu diženās Eiropas un pasaules palaistuves nolaiž to visu kanalizācijā. Kā teica Viesturs Rudzītis -‘kur bābas pie varas, tur lēmumus pieņem citi.
  Mosties,pilsoni!

 7. Delfos iestājusies ES fašistiskā diktatūra,kura par bēgļu tematu(kā tas bija arī par homoseksuālismu) ļauj komentēt, tikai,reģistrētiem komentētājiem,kuriem atļauts komentēt ,tikai, caur “puķītēm”.
  Satversme mirusi – lai dzīvo Satversme!

 8. Bet Āboltiņa uzstāj ka ir konstitucionālā krīze un ir partijas vadone. Kam ticēt? laikam Vienotības dāmas sagājušas ragos un Āboltiņai palikusi vel vienīgais – premjera krēsls… Laikam tā varaskāre Āboltiņai ir neizmērojama un vart kļūt pat bīstama ne tikai Vienotībai, bet arī valstij ( savulaik bija tāds iedomīgs, augstprātīgs profesors Kirhenšteins, kura varaskāres dēļ Kremlis cēla par 1940. gada valsts vadoni).

 9. jā , tomēr sievietes padara biznesu un politiku n e c a u r s p ī d ī g u !
  mīcās kā vista pa pakulām ! kopš kura laika Izpildvara ,, uzņem ,, Likumdevēja funkcijas ?

 10. Āboltiņa mācījusies par juristi – tātad vajadzētu zināt kas ir ” konstitucionāla krīze” !

Draugiem Facebook Twitter Google+