×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Straujuma: Latvija varētu uzņemt 250 bēgļus (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma koalīcijas partijām piedāvās Latvijā uzņemt 250 bēgļus, taču ar ierobežojumu – ne vairāk kā 50 bēgļus gada laikā, piektdienas vakarā vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Raidījums, atsaucoties uz savā rīcībā esošu informāciju, norādīja, ka 50 bēgļu uzņemšana gada laikā ir saistīta ar to, ka patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” nav pietiekoši daudz vietu.

Koalīcijas partneri pirmdien, 6.jūlijā, spriedīs par bēgļu iespējamo uzņemšanu Latvijā. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) aģentūrai BNS sacīja, ka vienīgais atlases kritērijs patvēruma meklētājiem būs tas, vai viņi kvalificējas bēgļa statusam.

Viņš paskaidroja, ka bēgļa statusa iegūšanai ir “pietiekami nopietni priekšnoteikumi – persona ir vajāta etnisku, politisku vai reliģisku apsvērumu dēļ, un kurām faktiski draud briesmas dzīvībai”.

Iekšlietu ministrs norādīja, ka bēgļus varētu izvietot patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos. “Ņemot vērā bēgļu skaitu, attiecīgi tiks piešķirts finansējums no Eiropas Komisijas, kas arī palīdzēs stiprināt kapacitāti. Kad vienosimies par potenciālo [bēgļu] skaitu, tad būs zināma arī summa,” viņš teica.

Ministrs arī atzina, ka vēl tiks izvērtēts, vai būs nepieciešami papildu ieguldījumi bēgļu izmitināšanai. “Tomēr kā galveno ieguldījumu es redzu to, kas ir saistīts ar bēgļu integrāciju. Tas ir pamatu pamats. Šeit būs nepieciešama sadarbība ar Labklājības un Kultūras ministriju. Tas nav tikai un vienīgi Iekšlietu ministrijas jautājums,” viņš uzsvēra.

Uz jautājumu, vai neradīsies nepieciešamība paplašināt patvēruma meklētāju centru Muceniekos, Kozlovskis atbildēja noliedzoši, bet pieļāva, ka varētu rasties nepieciešamība veidot jaunu centru bēgļu izmitināšanai.

Atbilstoši Eiropas Komisijas plānam Latvijai vajadzētu uzņemt vairāk nekā 700 bēgļu. Savukārt valdības pieņemtā un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā Latvijas pozīcija Eiropadomei liecina, ka valsts neatbalsta tā dēvētās bēgļu kvotas ieviešanu ES. Latvija uzskata, ka var runāt par brīvprātīgu dalību koordinētā ES sistēmā patvēruma meklētāju pārvietošanai uz dalībvalstīm, ES solidaritātes vārdā uzņemot nelielu skaitu patvēruma meklētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vispirms nodrošiniet katram latvietim darbu un cilvēka cienīgu dzīvi, tad laidiet iekšā islama bēgļus! Ja vietējam iedzīvotājam bieži vien jāiztiek mēnesī ar ubaga grašiem, tad bēgļiem nodrošinās kārtīgu algu ne par ko. Cik tālu ar ES esam nonākuši, ka pašu vadītāji augstāk vērtē imigrantus, nevis savus tautiešus. Savējiem jādodas pasaulē, jo Latviju pārvērš par iebraucamo vietu islama pārstāvjiem. Cik vienkārši! Savējie iznīcina savējos, bet baida ar austrumu kaimiņu. FUI!

  2. JA tie apartamenti Straujumai IR TIK lieli – lai uzņem ! Mana ģimene paši dzīvo “viens otram uz galvas”.
    Varbūt pārvērtīsim Latviju par lieliem “Muceniekiem” ???!

  3. Omei stroķis pie galvas vai arī vienkārši vecuma problēmas smagā formā

  4. Un slepenājā protokolā norunāts cik tūkstošus latviešus pārvietos uz vecajām ES valstim.Droši vien latvieti vērtē augstāk par 100bēgļiem.Vai tik neiznāk tāda kā vergu tirdzniecība?

  5. dēla gimene Vācijā pateica ja lv uzņems kaut vienu bēgli viņi latvijā neatgriezīsies nekad!!!!jo tas ir spļāviens sejā visiem kas ārzemēs vergo lai dzimtenē kaut istabu nopirktu

  6. Latvija nevar uzņemt nevienu bēgli,pirms nav nodrošināti cilvēka cienīgi dzīves apstākļi Latvijas pamatiedzīvotājiem! Lai neturpinātos Latvijas iedzīvotāju aizbraukšana!

Draugiem Facebook Twitter Google+