×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Straujuma: Latvijai būtu jāuzņem bēgļi, jo nevaram izvairīties no kopējās ES atbildības (33)

Foto - LETAFoto - LETA

Arī Latvijai būtu jāuzņem bēgļi, jo nevaram izvairīties no kopējās Eiropas Savienības (ES) atbildības un solidaritātes šajā jautājumā, šodien žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Valdības vadītāja atgādināja, ka Eiropadome vienojusies par brīvprātīgu principu bēgļu uzņemšanai, bet par konkrētu mehānismu dalībvalstis plāno vienoties līdz jūlija beigām.

“Es uzskatu, ka mums tas ir jādara, šodien es nerunāšu ne par kādu ciparu vai skaitli, bet diskusija jāturpina politiskā līmenī, jo mēs nevaram izvairīties no kopējās ES atbildības,” pauda premjerministre. Viņa gan pieļāva, ka varētu tikt ievērots proporcionalitātes princips atbilstoši valstu iekšzemes kopproduktam un iedzīvotāju skaitam. Tajā pašā laikā Straujuma norādīja, ka nevēlas runāt par konkrētu rīcības mehānismu, jo jau rīt tas var mainīties.

Viņa teica, ka Latvijā vēl jādiskutē par to, cik bēgļu mēs varētu uzņemt, kur viņus izvietot un kā šis process tiks organizēts. Jādiskutē par šādas sistēmas izveidi, tomēr, pēc Straujumas domām, tai nav jābūt ilgtermiņa sistēmai.

Premjerministre arī pauda, ka par šo jautājumu jāvienojas politiski un šī varētu būt nākamo nedēļu diskusija, jo līdz jūlija beigām ES dalībvalstīm kopumā jāvienojas par mehānismu.

Eiropadomē tika spriests arī par robežu aizsardzību un nelegālo imigrantu nodošanu atpakaļ izcelsmes valstīm, piebilda valdības vadītāja.

Kā ziņots, Straujuma šodien un vakar piedalījās Eiropadomes sanāksmē, kur galvenie jautājumi ir par migrāciju, Eiropas Savienības drošības un aizsardzības politiku, Eiropas semestra noslēgumu un tālāko vadlīniju noteikšanu digitālā vienotā tirgus īstenošanai.

ES valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka ES dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.
Tiek plānots, ka ES valstis nākamajos divos gados uzņems 40 000 patvēruma meklētāju no Sīrijas un Eritrejas, kuri atrodas Itālijā un Grieķijā. Tāpat paredzēts nodrošināt mītnesvietu 20 000 cilvēku no trešajām valstīm, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība.

Jau ziņots, ka Latvijas valdošās koalīcijas politiskie spēki ir vienisprātis, ka obligātu bēgļu kvotu noteikšana Latvijai nav atbalstāma.

Latvija savā nacionālajā pozīcijā par bēgļu jautājumiem iebildīs pret obligātajām kvotām un vērsīs ES institūciju uzmanību uz Latvijas vēsturisko pieredzi un nacionālo sastāvu, iepriekš norādījusi Iekšlietu ministrija.

Eiropas Komisija pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi uzlabot migrācijas pārvaldību, norādot, ka Latvijai varētu būt jāuzņem 737 bēgļi. Kā liecina EK paziņojums, Latvijai no Itālijas būtu jāuzņem 310 bēgļi, bet no Grieķijas – 207. Tāpat Latvijai būtu jāuzņem 220 bēgļi no viņu mītnes zemēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. KAD PĀRMĒRĪBAS – TAD VIENS RAKSTA VECUMĀ ODU STAĻINAM UN OTRS AICINA EKONOMISKOS PABALSTU EU DĪGDIEŅUS UZ LATVIJU…PAR KATRU NAUDAS BĒGLI BŪS JĀMAKSĀ EIROPAS LĪMEŅA PABALSTI ( TO VEL NEMIN, BET PĒC TAM… KĀ PAREX AFĒRA…).

 2. ES tuvredzība!

 3. tad nu pienācis laiks izmantot veto tiesības ,bloķēt vai ierosināt jautājumu par izstāšanos no ES ! Tas ir Straujumas & Co (Vienotība) viegli 1000 bēģļi kam seko vizmaz 4000 ģimenes loceķļu ,tas kā minimums, Tālākais jau zināms ,kāda pilsēta LATVIJĀ tiek atvēlēta to izmitināšanai un kultūras ,pārsvarā Islama vērtību popularizēšanai.

 4. Ja Straujuma tik ļoti vēlas darīt to, kas patīk citām valstīm, tad viņai ir jānoliek savas pilnvaras, jo Latvijas premjerei ir jādara to, kas vajadzīgs savas valsts iedzīvotājiem. Šai sakarā es atcerējos vienu nu jau sevi diskreditējušu “politiķi” Kamparu, kurš uz manu iebildi, ka jāceļ Latvijas iedzīvotāju pirktspēja, atbildēja, kāpēc jums tik svarīga Latvijas iedzīvotāju pirktspēja, orientējieties uz bagāto ES valstu iedzīvotāju pirktspēju. Kampara skatījumā Latvijai bija jākļūst par lētā darbaspēka avotu visai ES. Viņš vienkārši nodeva savus pilsoņus.

 5. Vajadzīga rūpīga vēgļu atlase – vēlama piederība populārai organizācijai…Latvija plauks un zels, nebūs jādomā par demogrāfiju.

 6. Ilva, tu gribi tos bēgļus, tad ņem pilnu māju. Bet Latvijas laukus nepiesārņo. tev nav tiesību uzspiest citiem savu stulbo viedokli.

 7. Nu meitām būs prieki !!!!

 8. Pensionaru laikam Latvijas politika jabeidzas. Lai nak jauni nacionali domajosi politiki, kuri nepielaus Latvijas parversanu par zologisko darzu pilnu ar Afrikas merkakiem. Negribetu redzet Latviju lidzigu ka Pedoskandiju pinu ar melnajiem un mosejam uz katra stura.

 9. TAS TANTUKS SAKA PAREIZI. LAI TIK SUTA TA VAIRAK UZ LAUKIEM. BUS STRADNIEKI UN ATRISINAS DEMOGRFISKO SITUACIJU. SAKA KA TIEM ESOT LABI METAMIE UN MEITAS JAU NOILGGOJUSAS .

 10. Aafrikas beeglji ir liela Eiropas probleemaa. Jaabuut solidaaram un kaadus paaris simts jaaauznjem. Meegjiniet dabuut siirieshus. Tie ir ljoti labi izgliitoti un grib tikai glaabt savu un savu beernu dziiviibu. Tie integreesies, maaciisies latviski, pat Latviju aizstaavees. Paarkrievot Latviju grib tikai apmaatie krievi ar savu Putinu pakaljaa!

 11. lai tik šauj šurp! Viņiem te būs viss gan tiesības, gan aizstāvība, gan trekns kumoss no sociālā budžeta uz vietējo rēķina…

 12. nepārprotami nepieciešami Atbildēt

  Āfrikā kāds būs palaidis ziņu, ka Eiropā drīz pietrūkšot darbarūķu – penšu barotāju; bet tie melnie, kas atbraukšot pirmie, būšot tiem nākamajiem tādi kā vagari …

 13. izskatas ka shii baaba zemajaa startaa gaida uz jebkuru svilpienu lai ielistu katraa tuklaa ES d/rsaa bez izneemuma…

 14. Kur bija Eiropas atbildība,kad okupētajā Latvijā nelikumīgi iesūtīja miljons sveštautiešu?

 15. Tanti zemeņu dobē… Laikam sāk jau … Tā ES atbildība ir tie lielie bēgļu pabalsti – sk. Austrāliju – nē un viss.

 16. Nevar izvairities un nevares Atbildēt

  Tas tikai pats sakums izvairities nevaresanai :):):). Ta jums ari vajag. 🙂 Esat to pelnijusi. 🙂

 17. Tas ir neprāts. Cilvēks, kas pats ar grūtībām turas uz ūdens, nevar glābt citus.

 18. Straujuma ir stulba Atbildēt

  Viņa neaizstāv valsts intereses. Man Gribauskaite patīk labāk, tā ir savas valsts patriote.

 19. Piekrītu visiem komentāriem!!! LAI Straujuma un valdība atrisina VISPIRMS MŪSU JAU SEN SAMILZUŠĀS PROBLĒMAS UN TAD RUNĀ PAR BĒGĻIEM!?? KAS NOTIEK?? ACĪMREDZOT MŪSU MĀMIŅĀM, PENSIONĀRIEM, SKOLOTĀJIEM UN MEDIĶIEM DOMĀTĀ NAUDA TAGAD TIKS BĒGĻIEM!?? TIK NOPIETNU JAUTĀJUMU KĀ BĒGĻI NO ĀFRIKAS, KUR BRĪVU VIETU IR ĻOTI DAUDZ, MUMS JĀIZLEMJ AR REFERENDUMA PALĪDZĪBU!!! STRAUJUMA UN VALDĪBA, ARĪ SAEIMA TO NEVAR LEMT SAVĀ VIDĒ, TAS GAN IR VIENNOZĪMĪGI!!! ŠOREIZ BŪS JĀSADZIRD LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU BALSIS UN JĀUZKLAUSA VIŅU VIEDOKLIS!!! Ja ministriem, deputātiem un premjerei ir savi līdzekļi no saviem resursiem, tad lai maksā bēgļiem!!! TIKAI NE MŪSU NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDU!!! TĀ KĀ LAI STRAUJUMA LEMJ ŠĀDĀ RAKURSĀ BĒGĻU UZŅEMŠANU!!! ŠOREIZ NEVARAM PIEKRIST KLUSU CIEŠOT UN PALIEKOT KĀRTĒJO REIZI ZAUDĒTĀJOS KĀ LĪDZ ŠIM!!! VĒL TAČU NEESAM ATGUVUŠIES NO JOSTU PIEVILKŠANAS rezultātiem, KAD MUMS NEVIENAM NEKO NEPRASOT NOSTĀDĪJA FAKTA PRIEKŠĀ!??? KUR PAREX BANKAS ZAUDĒJUMU SEGŠANAI ATŅEMTĀ SOCIĀLĀ BUDŽETA NAUDA????????????? MIGRANTU JAU LATVIJAI IR PIETIEKAMI DAUDZ!!!

 20. mums jau tāpat ir 500 000 imigrantu.
  un kur bija solidaritāte, kad vajadzēja glābt “parex” banku?

  • es domāju ,ka par šo jautājumu viņa pat muti neatvēra…..mums amatos ir nevis politiķi,bet ierēdņi ,kuri ir pieraduši klausīt rīkojumus -skumji ,bet fakts…..

 21. Lai viņa uzņem savā privātīpašumā, bet ne par mūsu naudu.
  Pensijas nevar paaugstināt, bet sveši liekēži ir vajadzīgi!
  Vai mums vēl par maz ir problēmu ar krieviem?

 22. Cik lielu ” KUKULI ” tantukam apsolija Brisele ?

 23. kāda mums atbildība? Par ko atbildība? Vai atbildība var būt uzspiesta?

 24. Pajautājiens:Kas ir 310+207 salīdzinājumā ar `14000000 bēgļu?Ar to to jau “Pienācēju skaits nebūs kluvis mazāks un viss turpināsies kā sniega bumba no kalna-paliks lielāla…Bijušās koloniju īpašnieces tagad nu pie atbildības.

 25. Jautājums juristiem Atbildēt

  Vai par šo jautājumu IR jātaisa referendums, jo tas uz mūžiem Latviju pataisīs nelatvisku. Kādas tur hartas, līgumi un konvencijas ir spēkā, kur tautai būtiskus jautājumus jālemj referendumā.

 26. Pirmām kārtām atbildībai ir jābūt pret Latvijas tautu!!!! Tauta ir novesta līdz izmisumam,tiekiet galā ar iekšējām,mūsu valsts problēmām! Cik ilgi mēs klusēsim??? Tā ir mūsu valsts!!!

 27. Straujuma varētu šos bēgļus izmitināt savā mājā, par saviem līdzekļiem, nevis par nodokļu maksātāju naudu un ne Latvijā. Viņa acīmredzot grib beigt Latvijā savu politisko karjeru un turpināt Briselē.

 28. Zem čangaļiem Latvija aizies bojā! Atbildēt

  Pateicoties čangalietei Laimdotai Latvija ir neizdevusies valsts!

 29. Kā aizbrauc uz Briseli, tā jaunas muļķības gvelž. Ja viņa domā, ka vajag, tad lai ņem personīgi. savā mājā. lai publiski uztaisa mājas lapu un kas grib, lai piesakās.

Draugiem Facebook Twitter Google+