×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Straujuma: Latvijai, iespējams, nāksies uzņemt bēgļus (32)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pagaidām nav skaidri zināms, kā Latvija piedāvās risināt jautājumu par patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotām, tomēr Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) neizslēdz, ka Latvijai arī nāksies uzņemt bēgļus.

Šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Straujuma stāstīja, ka Latvija sagatavos savus priekšlikumus gaidāmajai Eiropas Savienības (ES) Iekšlietu ministru padomes sēdei, kurā tiks lemts par kvotām.

“Tomēr vēlos uzsvērt, ka kvotu noteikšana katrai dalībvalstij ir pēc brīvprātības principa, bet ir skaidrs, ka mums šajā jautājumā ir jāsolidarizējas ar pārējām ES dalībvalstīm,” sacīja Straujuma.

Tomēr uz jautājumu, vai Latvijai būs jāuzņem bēgļi, Straujuma atbildēja apstiprinoši, lai gan piebilda, ka diskusija par šiem jautājumiem vēl nav sākusies, tāpēc runāt par kādu konkrētu cilvēku skaitu nevar.

LETA jau ziņoja, ka jautājums par patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotām ir tikai daļa no nepieciešamā risinājuma, uzskata bijušais ārlietu un aizsardzības ministrs, pašreizējais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V).

Pabriks aģentūrai LETA skaidroja, ka, runājot par kvotu sadali starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, ir jāņem vērā konkrēti un skaidri kritēriji. Viņš norādīja, ka pašlaik starp iespējamiem kritērijiem izskan valsts teritorijas lielums, kā arī valsts ekonomiskā attīstība.

“Mums Latvijā teritorija ir ļoti liela, mēs varētu uzreiz uzņemt pusmiljonu patvēruma meklētāju vai vismaz 100 000. Tomēr ir jāatceras par to, ka valsts ekonomiskā attīstība to ciparu uzreiz samazina,” norādīja Pabriks, atkārtoti piebilstot, ka runas par kvotām ir tikai daļa no risinājuma.

“Tāpat mums ir jāņem vērā arī mūsu vēsturiskie apstākļi,” uzskata deputāts. “Mums ir 30% imigrantu, pirmās un otrās paaudzes, kas ienāca padomju laikā. Mums arī ir ciets dokuments, kas šiem cilvēkiem ir arī rādāms – tā ir 1987.gada rezolūcija par piespiedu migrāciju un integrācijas problēmām Baltijā. Tā ir rezolūcija, kuru pieņēma Strasbūrā vēl pirms mūsu neatkarības atjaunošanas,” piebilda politiķis.

Pabriks pauda uzskatu, ja tiktu ņemti vērā arī šāda veida kritēriji, Latvijai būtu jāuzņem ļoti maza patvēruma meklētāju daļa.
Kā ziņots, EP balsoja par rezolūciju, kurā cita starpā tiek aicināts dalībvalstīm ieviest saistošas ieceļojušo patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotas. Arī Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers EP debatēs pavēstīja, ka EK ierosinās visā ES noteikt bēgļu kvotas.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. ko sie begli seit daris varbut viniem bus darba,un tapec musu pasu cilveki spiesti doties stradat uz arzemem,vai musu valdibai atradisies naudina vinu uzturesanai no musu nodokliem Esiet straujumas kundze tik laipna un paskaidrojit,tikai ludzu soreiz nemelojiet

 2. Nu bet tad jau varēs precēt četras sievas?! Nu tak forši!

 3. guļamrajonu romantiķis Atbildēt

  Pašai Straujumas k-dzei savukārt varbūt vajadzētu drīzumā pabēgt tā vairāk uz Āfrikas pusi, ja jau Latvijā drusku nejūtas labi.

 4. esmu pārliecināts, ka mūsu līdēji ATRADĪS iemeslu Āfrikas bēgļu uzņemšanai! Viņiem pie vienas vietas, ko mēs sakām komentāros, jo visam teiktajam viņi jau UZGRIEZUŠI savas treknās MUGURAS un dara pēc SAVAS GRIBAS! Tā būs arī šoreiz! Tas, ka mēs dzīvojam nabadzībā, viņus līdz šim nav uztraucis un arī NEUZTRAUKS, jo viņi pelna labi, ir bezrūpīgi, neiejūtīgi, kurli, akli pret mūsu nožēlojamo eksistenci! To esam paši pielaiduši ar savu toleranci un sapratni gaidot, ka uzlabojums būs… BET NAV UN NEBŪS!!! Mēs esam draudējuši, bet ielās diemžēl NEESAM VĒL IZGĀJUŠI!? PUKSTAM AIZ MUGURAS, BET REĀLI NEKAS NENOTIEK UN NENOTIKS!!! Izlasīju komentārus, tie (izņemot dažus) ir ļoti patiesi, bet valdībai un Saeimai pie kājas! Eiropa, ja ir tik humāna un gādīga, lai tiek galā ar savu robežu nosargāšanu!!! Ja nevar nosargāt , likt atgriezties mājās migrantiem, no kurienes tie nākuši…NEVAJAG JAUKT RASES UN RELIĢIJAS!!! VIŅI BALTO RASI IENĪST, KO VIŅIEM TE VAJAG!!! KĀ VIŅI UZVEDAS ŠEIT IEBRAUKUŠI UN UZŅEMTI!!! STRĀDĀT NU GAN VIŅI NESTRĀDĀS!?? MUĻĶI TĀ DOMĀDAMI!!! VIŅI ZIN VIENĪGI VAIROTIES KĀ TRUŠI, CITS VIŅUS NEINTERESĒ! VIŅI NEDOMĀ, KA BŪTU JĀGĀDĀ UN JĀAUDZINA SAVI BĒRNI CILVĒCĪGOS APSTĀKĻOS, NEVIS UBAGOJOT UN ZOGOT! VIŅI IR TOTĀLI SLINKI CILVĒKI!!! JA GRIBAT, LAI MŪSU BĒRNI VIŅIEM NĀKOTNĒ VERGO, ATVERIET HUMĀNI SAVAS MĀJAS DURVIS, TAD JŪS REDZĒSIET, KUR ZIEMO BEBRI…GENOCĪDS PRET LATVIEŠU TAUTU TURPINĀS UN TURPINĀSIES LĪDZ BRĪDIM, KAMĒR MŪSU GALVAS SĀKS DOMĀT UN PAŠI RĪKOTIES! CIK ILGI VAR MŪS JĀT KĀ KAIMIŅU ĀŽUS???

 5. PAR ŠĀDIEM IZTEIKUMIEM BŪTU JĀIEROSINA K-LIETA PĒC LKL 74.-1.P. – AICINĀJUMS UZ GENOCĪDU PRET LATVIEŠU TAUTU !!!

  • Pilnīgi piekrītu! “Lēmējus”,ja īstenos savus pagāniskos nodomus,-pie kriminālatbildībs!!!

 6. Ko viņi te darīs? Ne darba,nt valodas zināšanas,ne dzīvošanas,ne sociālkultūras piesaistes-nekā! Varbūt tie “lielie lēmēji” ņems tos savā apgādē un iemitinās pie sevis? Tautieši! Viss būs,kā vienmēr,uz tautas,uz vienkāršo cilvēku,uz tava un mana kakla! Mums to vajag???

 7. Es labprāt atbalstītu kādas sīriešu, vai ziemeļkorejiešu bēgļu uzņemšanu. Mēs neviens negribētu but viņu vietā.

 8. Ukrainas bēgļus varētu uzņemt valdības locekļi un deputāti savās ģimenēs. Uz pensionāru, invalīdu, bērnu rēķina neceriet. Mēs būsim ielās!

 9. Ar reducēto 9 mēnešu bezdarbnieku pabalstu mēs esam galīgi neinteresanti.

 10. Ja Latvietim nākas doties bēgļu gaitās kara dēļ, tad visai pasaulei ir jājūtas viņam/-ai parādā un jāizrāda līdzcietība. Bet ja Latvijai ir jāuzņem bēgļi no citām nemierus plosošām vasltīm, tad “Kāda nekaunība!!!”

 11. Un ko par to saka NA?

 12. Un bēgt vēl palikušajiem?

 13. Latvijai labāk vajadzētu parūpēties,lai atrastu nodarbošanos saviem pilsoņiem,kuri klīst kaut kur pasaulē,nevis sapņot par migrantu uzņemšanu.Vai tad nepietiek ar tiem,kuri tika mākslīgi iepludināti pēc otrā pasaules kara no austrumiem.

 14. par šo bezzobaino pensionāri ministru prezidenta krēslā Atbildēt

  Ak tad Latvija tiek pielīdzināta tām valstīm, kuras 50 gadus izmantoja padomijas (arī Latvijas) preču, izejvielu lētumu, labi zinot kā šis lētums tika panākts. Latvijas gadījumā tā bija okupācija, vardarbība. Ko? Vai tagad tas tiek aizmirsts? Jebkura līmeņa sarunā var pierādīt vēl esošo okupācijas laika mantojumu t.i. padomju migrantu lielo skaitu šodienas Latvijā (nenormāla proporcija attiecībā pret pilsoņiem). Ļoti daudzi dokumenti pamato šo šausmīgo migrāciju! piemēram, Ženēvas konvencijas 49. pants; 1960. gada Eiropas Padomes rezolūcija par situāciju Baltijas valstīs; 1963. gada ziņojums par patreizējo situāciju Baltijas valstīs (Doc. 1665) – salīdzinošās tabulās redzams, ka Latvijas rūpniecībā nodarbināto skaits (strādnieku iebraukšna no pārējām Padomju Savienības daļām) laika posmā no 1940. līdz 1960.gadam palielinājies no 264 tūkstošiem līdz 725 tūkstošiem; 1983. gada Eiropas Parlamenta rezolūcija par situācijau Igaunijā, Latvijā un Lietuvā; 1987. gada Eiropas Parlamentārās asamblejas Reazolūcija parbaltiešu stāvokli (“1987.gada rezolūcija par piespiedu migrāciju un integrācijas problēmām Baltijā”, kuras rezultātā draud baltiešu asimilācija un nacionālās identitātes zaudēšana); 2005.g. Deklarācija PAR LATVIJĀ ĪSTENOTĀ PADOMJU SOCIĀLISTISKO REPUBLIKU SAVIENĪBAS TOTALITĀRĀ KOMUNISTISKĀ OKUPĀCIJAS REŽĪMA NOSODĪJUMU; kā arī 2008. gada Prāgas deklarāciju un 2009. gada Viļņas deklarācija.

 15. Dombrovskis sataisīja te sūdus un aizlaidās (tika ) uz Briseli,tagad Straujuma sāk taisīt vēl lielākus sūdus. Uz kurieni viņa cer tikt pēc tam ? Par velti jau neko neviens nedara.

  • Dombrovskis tikai laboja suudus, Kurus bija sataisiijushas iepriekshejaas valdiibas. AriiKalviiis centaas taas labot, bet bija jau par veelu–Paveerojiet, suudus taisija tie valsts vadiitaaji, kas pashi kljuva bagaati, kaa pa krievu modei!

 16. Ok, Anglija, Francija tur ir daudz iebrauceju un rases, bet ta ir vinu pasu vaina!!! Anglija, Francija un citas ES valstis kadreiz nodarbojas ar kolonizaciju un vergturibu un tagad tas ir tikai logiskas sekas, ka tur ir diez gan jaukta rase!!!! Bet letinji neko tadu nav darijusi ( iznemot Tobago, bet tas bija islaicigi).
  Taka latviesi nav centusies iekarot citas valstis, tad Latviesiem ari nav jajutas vainigiem un jauznem “cietusie”/begli.
  Lai to dara valstis kuras pagatne ir sagrekojusas!

 17. Kādi vēl bēgļi? Mums jau ir pēc 45. gada ievazājusies varza un viņu atvases. Ome laikam nedaudz virs zemes lidinās.
  Cik no tiem moriem sajēgs, ka ir jāstrādā, nevis jāgaida pabalsti? Bija jau pirms dažiem gadiem somāļi, kas raudāja par aukstumu un dusmojās, ka viņiem nepiešķir māju un citus labumus. Būtu interesanti uzzināt – kur viņi palikuši

 18. Baidos, ka daudzi no tiem, kuri ”ar vieglu roku” gatavi piekrist melnādaino Āfrikas bēgļu uzņemšanai, reāli nevienu no viņiem nav sastapuši. Par problēmu nav iespējams spriest, vērojot kādu slavenu reperi vai sportistu, kurš ieguvis labu izglītību – lai pilnībā saprastu, par ko ir runa, jāpadzīvo nabadzīgo imigrantu rajonā, jāpavēro viņus ikdienā. Tikai mazliet no maniem vērojumiem Londonā:
  1) runa ir par cilvēkiem, kuri savās mītnes zemēs dzīvojuši feodālismā. Tagad, piepeši nonākot postindustriālā sabiedrībā, viņi nespēj adekvāti uztvert visapkārt notiekošo, var tikai mehāniski iegaumēt un labākajā gadījumā atkārtot kā papagaiļi, slitākajā – protestēt pret visu un visiem, demolēt un graut pie katras izdevības.
  Šiem cilvēkiem ir ļoti daudz tīri dzīvnieciskas enerģijas, kuru viņi paši ne sevišķi labi prot kontrolēt. Mītnes zemēs, no kurām viņi nākuši visa sabiedriskā kārtība, likumdošana un tradīcijas veidotas tā, lai savaldītu un integrētu tieši šādu cilvēku tipu, Rietumu likumdošana viņiem ir gluži vienkārš par ”mīkstu”
  2) viņu sabiedrībā ir pilnīgi cits priekšstats par jēdzienu ”ģimene” – tā nozīmē nevis tēvu, māti un bērnus, bet gan vecvecākus, viņu brāļus un māsas ar visiem pēcnācējiem- brālēniem, māsīcām, viņu visu bērniem. Katrs uzņemts imigrants ilgtermiņā nozīmēs padsmitus, kurus tas atvilks sev līdz. No šiem padsmitiem pāris vīrieši būs darbaspējīgi un gatavi strādāt (ja vien ar savām iemaņām, valodas zināšanām, uzvedību spēs atrast ko sev atbilstošu Latvijas darba tirgū), pārējie automātiski kļūs par nastu Latvijas sociālajai sistēmai.
  3)Visai konkrēta problēma – narkotikas! Londonā praktiski visi narkotiku mazākumtirgorāji ir Āfrikas izcelsmes melnādainie imigranti. Lai gan likumdošana to nepieļauj tieši tāpat kā pie mums, Kamdentaunas klubos brīvi nopērkams kokaīns, nemaz nerunājot par ”zālīti” kura ik pa brīdim nosmaržo uz visiem stūriem.
  Jāpiebilst, ka šie cilvēki, kas nāk no visai kolektīvas kultūras, pilnīgi noteikti labāk sapratīsies ar Latvijas iedzīvotāju nelatvisko, nevis latvisko daļu, tādējādi veidojot spēcīgu papildinājumu 9. maija svinētāju publikai.

 19. Cienījamā Straujuma! Lūdzu sāciet uz šo jautājumu skatīties loğiski!Vai solidarizācija ar citām ES valstīm ir svarīgāka par mūsu pašu labklājību? Vai pensiju,algu,pabalstu sistēmas sakārtošana nav primārā pirms varam uzņemt bēgļus? Skandināvijas valstīs bēgļi dzīvo labāk nekā paši šo valstu iedzīvotāji.Un vai Jūs atbildēsiet par noziegumiem,ko šie bēgļi darīs mūsu valstī? Mēnesi atpakaļ Somijā grupveidā tika izvarota 15 gadus jauna meitene. 5 bēgļi no Somālijas. Iesaku painteresēties,kuri “iedzīvotāji” bēgļu patvēruma valstīs izdara vissmagākos noziegumus.Varbūt tas Jums liks vēlreiz palūkoties uz visu šo solidarizāciju…

 20. Un butu janem vera ari emigrejoso valsts pamatiedzivotaju skaits. Beglu jautajumu varetu risinat ari citadi – palidzet izglitoties savas valstis. Daudzi dodas beglu gaitas iluzijas vaditi – iedomajas, ka parceloties uz citu valsti labklajiba bus automatiski un aizmirst, ka itvisur ir jastrada un kadam vispirms ta naudina ir janopelna. Ari daudzi balelini devas emigracija ar domu, ka uzreiz tiks pie siles,tacu visiem ir bijis loti smagi jastrada un viens otrs pat kautrejas majas taisnibu teikt par saviem istajiem dzives apstakliem. Ta ka beglus labak uznemt tikai tad, ja varam vinus nodrosinat ar darbu un izglitibu, ka ari saviem pensionariem, kas seit visu muzu stradajusi, nemaksat mazakas pensijas ka pabalstus begliem. Un vispar, Eiropa ir pilna. Ir parak viegli no Eiropas sanwmt lidzeklus.

 21. Tie bēgļi pārsvarā bēg uz klāto galdu pusi – dosi darbu – apvainos par cilvēktiesību pārkāpumu…

 22. LV noteikti pieņems bēgļus un tas ir jādara,jo pretējā gadījumā nebūs,kas nopelna valdībā esošajiem un bijušajiem un nākamajiem,kuri nāks – pensijas,jo pašu tauta jau ir aizbēgusi….

 23. Latvija var!!!!!!!!! Mums ir vairāk kā 500 tukšas, izmirušas apdzīvotās vietas. Tāpēc Latvijai vajaga jo vairāk bēgļu. Latvija var uzņemt pat 5 milj. bēgļu. Tad mums būtu milzīgs cilvēku resurss ko iesaukt armijā. Mēs varētu izveidot vislielāko armiju Eiropā. Tad Putins šausmās zaudētu valodu un sāktu runāt latviski. Visideālākie bēgļi mums varētu būt ukraiņi. It sevišķi no “Labējā Sektora”.

 24. Ak Dievs.ceru kad valdībai pietiks prata nepārvērst Latviju par to par ko jau ir pārvērtušas Anglija, Francija u c attīstītas valstis.

  • Nemurgo, bet iemācies pareizu “ka” un “kad” lietošanu! Kad iemācīsies, tad nāc atpakaļ un komentē!

 25. Latvijai arī ir nepieciešama valdība, kas domātu par savas tautas labklājību. Varbūt varētu importēt Norvēģijas vai Islandes vai Dānijas vai Zviedrijas pārstāvjus un mūsējos eksportēt uz Ukrainu.

 26. Kurp mums pensionāriem doties bēgļu gaitās, lai saņemtu 570 eiro mēnesī un bezmaksas pajumti. Straujuma cilvēks nevar iztikt šai valstī ar 270 eiro mēnesī!!! Jūs apsaukājiet mūs un pazemojiet un notralliniet to naudiņu, ko varētu varētu, kā atbalstu izmaksāt nabadzībā dzīvojošiem invalīdiem un pensionāriem!

  • Mums jadodas Visiem ielas-ar tehniku,-traktoriem ,masinam,auto,smago tehniku…isiem ka vienam…..ja ne -mes pazaudesim Dzimteni berniem—jabloke visas darbavietas -tajas neierodoties- neiet bankas ,veikalos ,ipasi Lielveikalos…..Kas vai mes tiesam nevaram vienoties ????Varam tacu…. jo ja neiesim ielas —bus sliktak….uz uzlabojumiem nav ko gaidit–parakstits ari TTIP=…ta ir nave un bezdarbs valstij…ari bus liegums -daudzko pasiem audzet mazdarzinos…..risim kimiju,gmo??????

Draugiem Facebook Twitter Google+