×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Straujuma: Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti ES Padomē, nepieciešams jauns ministra amats (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti Eiropas Savienības (ES) Padomē, nepieciešams izveidot atsevišķu valsts ministra amatu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa atklāja, ka par šāda amata izveidi esot runāts koalīcijas veidošanas procesā, bet koalīcija to nav atbalstījusi.

Viņasprāt, šāds amats būtu nepieciešams, jo ārlietu ministram ir ļoti daudz citu pienākumu.

Straujuma piebilda, ka amatu varētu izveidot uz laiku, kamēr Latvija ir prezidējošā valsts. Tas turklāt neprasītu papildu resursus no valsts budžeta, jo tiktu finansēts no Ārlietu ministrijai piešķirtajiem līdzekļiem prezidentūras nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka 2015.gada 1.janvārī Latvija kļūs par prezidējošo valsti ES Padomē, šo godpilno pienākumu pārņemot no Itālijas. Prezidentūra tiek īstenota, sadarbojoties trim dalībvalstīm, kuras uzņemas prezidentūru viena pēc otras. Šī gada 24.jūnijā ES Vispārējo lietu padome apstiprināja nākamo ES Padomē prezidējošo valstu trio – Itālijas, Latvijas un Luksemburgas – sagatavoto ES Padomes darba programmu 18 mēnešiem.

Kā iepriekš informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), mūsu prezidentūras trio pamatprioritātes ir ES ekonomiskā izaugsme, ES lomas stiprināšana gan globālā, gan reģionālā nozīmē un trio sadarbība, valstīm citai citu papildinot.

Rinkēvičs arī norādīja, ka Latvija savā prezidentūrā īpaši koncentrēsies sadarbībai ar Austrumu partneriem – uz Austrumu reģioniem un Centrālāziju -, ES digitālā tirgus attīstību, bezdarba mazināšanu, īpaši jaunatnes vidū, un vienotā tirgus stiprināšanu.

Tāpat ministrs oficiāli paziņoja, ka Latvija prezidentūrai ir gatava. “No šodienas mēs sākam aktīvu sadarbību gan ES līmenī, gan mūs prezidentūras trio līmenī,” sacīja Rinkēvičs. Kā ziņots, Latvija par prezidējošo valsti ES Padomē kļūs no 2015.gada 1.janvāra.

Trio prezidentūru sāka Itālija, kas no 1.jūlija, ir prezidējošā valsts ES Padomē.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ministru skaitu nepieciešams samazināt,ministrijas apvienojot!

  2. Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti ES Padomē,obligātajai veselības apdrošināšanai un samazinātai PVN likmei pārtikai,vajadzēja jau būt ieviestām!

  3. Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti ES Padomē atsevišķs ministra amats nav vajadzīgs! Jāsamazina jau esošo ministru skaitu un jālikvidē beidzot ministriju parlamentāro sekretāru un vēl atlikušo valsts sekretāru vietnieku amatus Finanšu un Satiksmes ministrijās!

  4. Nesaprptu, ko ta Straujuma runa.

  5. Par jauno ministru iecelsim krievu no SC, Ždanokas vai Osipova partijām. Tie jau nosaka mūsu valsts virzību un kā balva lai tiek ministra amats Eiropas prezidēšanā.

  6. Atkal kāds amats.Vēl nekur nēesmu lasījusi,ka lai izveidotu jaunu amatu,tiek samazināti citi amati.Tāpat ar tām komisijām.Galīgais sviests.

  7. Negribas ticet,ka fotoattela redzama persona ir ES un NATO Valsts ,Latvijas,Premjere.

Draugiem Facebook Twitter Google+