×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Straujuma: Latvijas ierēdniecība kļūst arvien vājāka (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas ierēdniecība kļūst arvien vājāka, uzskata Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Šodien notikušajā ekspertu diskusijā “Zināšanu loma valsts attīstības izaugsmei. Augstākās izglītības un zinātnes izaicinājumi”, nonākot pie birokrātijas un ierēdniecības problēmu apspriešanas, Straujuma norādīja, ka valstī ir ļoti jūtams ierēdniecības profesionalitātes un darba kultūras trūkums. Viņa uzskata, ka šī situācija ir jālabo.

Valdības vadītāja skaidroja, ka ierēdņi jānodala no politiķiem, jo pašlaik ierēdniecība un politiķi tiek “turēti vienā saitē”.

“Es izjūtu ļoti asi – kad vajag redzēt konkrētus aprēķinus enerģētikā vai kur citur, es nevaru tos sagaidīt,” skaidroja Straujuma.

Viņa uzsvēra, ka nepieciešams domāt par ierēdņu kvalitātes kāpināšanu un “atslēgas cilvēku apmaksāšanu”, lai izvairītos no “muļķīgiem jautājumiem”, kurus ierēdņi nereti uzdod nozaru speciālistiem.

LETA jau ziņoja, ka Straujuma pārmetusi Izglītības un zinātnes ministrijai nespēju konkrēti nosaukt nepieciešamo summu, kas būtu vajadzīga pedagogu algu paaugstināšanai, un skolēnu skaitu, kas paredzams jaunajā mācību gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. kāds saimnieks, tādi kalpi

 2. … Kads te ker mulki … : ‘ … ieredni janodala no politikiem, jo paslaik ierednieciba un politiki tiek tureti viena saite” ..’!!!! Kas tad vinus izvelejas pec savas metodes, ja ne politiku ieliktie vaditaji, un ta, katra ministrijas …

  … Sakot ar Godmanismu, talak Skelisma un Sleserisma laikos politiku netiraja ublu vanna ari tika ievilkta un nogremdeta visa musu profesionala valsts parvaldes aparata ieredni … par piemeru : cik viegli nomenaklaturai aizmirstas Slesera trakosana ministrijas, lai iegutu TUA …

 3. Slaucējas amatu Straujumai uz tautas nobalsošanu…. Lai dzīvo muļķu vara.

 4. Absolūti stulbi ne tikai ierēdņi, bet pati Straujuma arī.

 5. Ja cilvēks vēlas būt vai palikt uz ilgāku laiku par “ierēdni”,tad viņam vismaz reizi divos gados ir jāiziet “prasmju un zināšanu pārbaude”. Tests rakstiski ir pareizi jāaizpilda un atbildes jāsniedz uz vismaz 100 jautājumiem,nedrīkst izmantot norakstīšanu,jautājumiem jābūt kā biļetēm eksāmenā ,arī varētu nosūtīt kādu pārbaudītāju,kurš varētu būt ierindas pilsonis ar savām prasībām, ar praktisko jautājumu un lietu izpildei. Piemēram,ārstiem un medmāsām jau šādas pārbaudes pastāv … tad varēs atbrīvoties no tiem “vājākajiem ierēdņiem” …

 6. Arī polītiķi kļūst arvien vājāki. Jānomaina vecos ar jaunajiem.

 7. Vispār jau viņai taisnība: atcerēsimies, ka mūsu ierēdņi nespēja juridiski korekti noslēgt Latvijai izdevīgu līgumu par vilcienu iegādi.

 8. Straujumas kundze, viss atduras tai pašā ekonomikā. Jūs iznīcinājāt vidusšķiru, cilvēki masveidā zaudēja savus iztikas avotus un bija spiesti bēgt no savas valsts. Ieklausieties šajos vārdos, BĒGT NO SAVAS VALSTS. Visi nepieciešamie ierēdņi, patriotiski, pie kam, būtu nākuši no tā paša sabiedrības vidusslāņa, kura vairs nav un bez kura jūs nekādi nevarēsiet iztikt, jo citādi valsts novārgs un izzudīs. Ja jums vēl ir kaut cik saprāts, nevis tikai komandas cilvēka instinkti, tad jums ir jādemonopolizē mazumtirdzniecība, pakalpojumu sfēra, nosakot tirdzniecības platību ierobežojumus vienam uzņēmumam un pakalpojumu sniedzējam, jums ir jānosaka lauksaimniecības platību griesti ne vairāk par 150 ha vienās rokās u.t.t. Jums jārūpējas lai jūsu mazie zemnieki, mazie tirgotāji un mazie pakalpojumu sniedzēji būtu aizsargāti, lai viņus fiziski neiznīcinātu dažādas tai skaitā pašmāju bandas. Tad jums būs arī kompetenti ierēdņi.

 9. Vai tev neliekas, ka tu esi visvājākā un lien atkal pie siles 4.oktobrī! Iegaršojās ēdot no siles? Laimdota, ne jau ierēdniecība kā tāda kaut ko risina, visu nosaka nomenklatūra, čekistiski-komunistiskā nomenklatūra, jaunizveidotā alkatības suga.

 10. Kāpēc,piemēram,Veselības ministrijai,bez Farmācijas departamenta nepieciešama vēl atsevišķa Zāļu valsts aģentūra? Skat.”Cita pasaule Zāļu valsts aģentūrā”,Māra Libeka,LA,15.07.2009.

 11. Ministrijas jāapvieno! Atbildēt

  Mazāk ministriju nekā Latvijā ir: Andorā (4),Kiprā (6),Šveicē (7),Rumānijā (8),Ungārijā (8),Lihtenšteinā (8),Luksemburgā (8),Slovākijā (9),Slovēnijā (9),Bosnijā-Hercegovinā (9),Itālijā (10),Spānijā (10),Turcijā (10),Igaunijā (11),Nīderlandē (11),Horvātijā (11),Islandē(11),Somijā (12),Zviedrijām(12),Čehijā (12),Bulgārijā (12). Un ne tikai Eiropā. Piemēram,Dienvidamerikas valstīs-Paragvajā un Argentīnā arī ir tikai 8 ministrijas,bet Urugvajā un Kolumbijā-10!Pat Japānā,valstī ar 120 miljoniem iedzīvotāju,ir tikai 11 ministrijas: Iekšlietu un sakaru;Tieslietu;Ārlietu;Finanšu;Izglītības,kultūras,sporta,zinātnes un tehnoloģiju;Veselības,darba un labklājības;Zemkopības,mežsaimniecības,zivsaimniecības;Ekonomikas,tirdzniecības un rūpniecības;Zemes,infrastruktūras,transporta un tūrisma;Vides;Aizsardzības.

 12. Vienkārši. Politika ir pilna ar pārgudriem pļerdakiem, kuriem nevajaga stipru ierēdniecību, bet vietiņas saviem drauģeļiem un šoferu dēliem. Stipra ierēdniecība balstās karjeras izaugsmē ne politiskā lojalitātē kārtējiem rullētājiem. Šādā situācijā no aprites izstumtie ierēdņi vienkārši atrod vienalga ko, bet ārpus pārvaldes un arī Latvijas. Paliek tas, kas paliek – arvien pelēcīgāki un bezmugurkaulaināki.

 13. Jāatsakās no lielummānijas Atbildēt

  Lai atbilstoši apmaksātu “atslēgas cilvēkus”,jāsamazina ministriju skaits,tās apvienojot! Ne jau paaugstinot atkal PVN maizei! Nav jau obligāti Latvijā jāsaglabā vairāk ministriju nekā pašā Briselē! Latvijai pilnīgi pietiktu ar sešām ministrijām kā,piemēram,Kiprā! Bez parlamentārajiem sekretāriem un dažās ministrijās joprojām saglabātajiem vairākiem valsts sekretāru vietniekiem.

 14. “lai izvairītos no “muļķīgiem jautājumiem”, kurus ierēdņi nereti uzdod nozaru speciālistiem.”

  Klau, Laimdotiņ, bet kas pieņem darbā muļķus par ierēdņiem? Kamēr pieņems radus, radu bērnus un vecos Tilžas brūtgānus – tikmēr ierēdņi nebūs speciālisti savas ministrijas nozarē.

Draugiem Facebook Twitter Google+