×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Straujuma: Latvijas ostu valdes ir daļēji politizētas; izmaiņas regulējumā jāvērtē

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas ostu valdes ir daļēji politizētas un izmaiņas attiecīgajā regulējumā būtu jāvērtē, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, komentējot Valsts kontroles kritiku par apstiprināto valsts pārstāvju nomaiņu ostu valdēs.

Viņa norādīja, ka Valsts kontroles kritika bija veltīta pašai sistēmai, nevis konkrētajām personām. Premjere atzina, ka ostu valdes ir daļēji politizētas un izmaiņas regulējumā būtu jāvērtē, tostarp jo valstij ir grūti aizstāvēt savas intereses ostu valdēs, ja tajās darbojas četri pašvaldības un četri valsts pārstāvji.

Straujuma gan piebilda, ka ostu valdes to darbību pārrauga – tajās ir arī izpildinstitūcija, kas ir politiski neatkarīga.

Tāpat viņa atzīmēja, ka Satiksmes ministrijai vajag precizēt iepriekš piedāvātos priekšlikumus Latvijas ostu konkurētspējas un pārvaldības uzlabošanai, jo tie neguva atbalstu koalīcijā.

Jau rakstīts, ka valdības sēdē otrdien apstiprināja vairāku valsts pārstāvju nomaiņu Latvijas ostu valdēs, taču Valsts kontrole to kritizēja.

Valdība nolēma atbrīvot Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvi Ģirtu Greiškalnu, Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvi Džinetu Innusu, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvi Artūru Bebru no darba Rīgas brīvostas valdē. Viņu vietā iecēla Arti Stucku (EM), Kasparu Ozoliņu (SM), kā arī Baibu Broku (VARAM).

Innusa iecelta Ventspils brīvostas valdē, savukārt Ozoliņš – no tās atbrīvots. Tāpat no Ventspils brīvostas valdes atbrīvota arī Sandra Sondure-Kukule (EM) un Ojārs Briedis (VARAM). Viņu vietā iecelts Gatis Ābele (EM) un Edijs Vaznis (VARAM).

Savukārt no Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes locekļa amata atbrīvots bijušais EM valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš un viņa vietā iecelts EM valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis.

Rīgas brīvostas valdē darbojas astoņi cilvēki – četri valsts un četri pašvaldības pārstāvji. Valsts pārstāvji ostas valdē līdz šim bija Innusa (SM), Greiškalns (EM) un Bebris (VARAM) savukārt darbu turpina Baiba Bāne (Finanšu ministrija). Pašvaldības pārstāvji ir – Nils Ušakovs, Andris Ameriks, Ivars Jakovels un Mihails Kameņeckis.

Ventspils brīvostas valdē ir četri Ventspils domes pārstāvji – Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks, kā arī četri valsts pārstāvji. Līdz šiem tie bija Sondure-Kukule (EM), (SM) un Briedis (VARAM), darbu valdē turpina Sandra Bukane (Finanšu ministrija).

Liepājas SEZ pārvaldē ir trīs valsts pārstāvji – līdz šim tajā strādāja Liepiņš (EM) un Innusa (SM), savukārt darbu turpina Jolanta Plūme (Finanšu ministrija). Tāpat SEZ valdē ir trīs Liepājas domes pārstāvji – Uldis Sesks, Gunārs Ansiņš un Jurijs Hadarovičs, kā arī trīs Liepājas domes ieteiktie Liepājas komersantu pārstāvji – Aloizs Norskis (“Liepājas patērētāju biedrība” padomes loceklis un valdes loceklis), Jānis Vilnītis (“Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs) un Andris Ozols (Latvijas Investīciju attīstības aģentūras direktors).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+