Latvijā
Politika

Straujuma lūdz apturēt Belēviča rīkojumu pārcelt ZVA direktores vietnieci citā amatā 3


Dace Ķikute
Dace Ķikute
Foto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) lūgusi apturēt veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) rīkojumu pārcelt Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktores vietnieces Daces Ķikutes pārcelšanu citā amatā, aģentūrai BNS pastāstīja Ministru kabineta preses sekretāre Lita Juberte.

Valdības vadītāja arī pieprasījusi Veselības ministrijai sniegt skaidrojumu par šo situāciju.

Valsts kanceleja, izvērtējot ZVA lūgumu, norāda, ka šāda Veselības ministrijas rīcība apdraud valsts pārvaldes politisko neitralitāti un neatbilst labas pārvaldības praksei, kā arī tiesvedības gadījumā valstij var radīt finansiālus zaudējumus.

Jau vēstīts, ka Belēvičs izdevis rīkojumu pārcelt ZVA direktores vietnieci Daci Ķikuti darbam Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieka amatā. Ķikutei jaunajā amatā jāstājas no piektdienas.

ZVA ieskatā rīkojums neatbilst normatīvo aktu prasībām, tāpēc aģentūra ir vērsusies Valsts kancelejā ar lūgumu vērtēt pārcelšanas rīkojuma tiesiskumu.

Valdība otrdienas sēdē uz nedēļu atlika lēmuma pieņemšanu par Veselības ministrijas izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu, kas paredz atsevišķu ZVA funkciju pārdali Veselības inspekcijai un Veselības ministrijai.

Saistītie raksti

Straujuma sacīja, ka visu “Vienotības” ministru un savā vārdā šā jautājuma izskatīšanu atliek uz nedēļu. Viņa lūdza Belēviču ieceri pārrunāt ar nozari. “Esmu saņēmusi daudz iebildumu, un es gribētu arī pakonsultēties ar KNAB,” teica valdības vadītāja.

Belēvičs valdības sēdē norādīja, ka vēlas, lai priekšlikums tiek atbalstīts otrdien, tomēr norādīja, ka Straujuma ir Ministru kabineta vadītāja un viņš nevar iebilst pret Straujumas lēmumu.

LA.lv