Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Straujuma: maz ticams, ka Grieķija spēs iesniegt atbilstošu reformu programmu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Maz ticams, ka parādos nonākusī Grieķija spēs tuvākajās dienās starptautiskajiem aizdevējiem iesniegt atbilstošu reformu programmu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” pēc Eiropadomes sēdes teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Eiro zonas valstis bija visai vienotas un Grieķijas valdībai tika uzdots līdz ceturtdienai iesniegt jaunu programmu, kas būtu atbilstoša starptautisko aizdevēju prasībām,” teica Straujuma.

Viņa informēja, ka ceturtdien programmu izvērtēs Eiropas Komisija, bet jau svētdien uz ārkārtas sanāksmi atkal pulcēsies eiro zonas valstu līderi. “Netiek izslēgts ne atbalsts programmai, ne Grieķijas izstāšanās no eiro zonas,” piebilda premjere.

Viņa arī pauda neizpratni par Grieķijas premjera mieru, piedaloties sarunās par valsts likteni. “Man ir grūti izprast mieru ar kādu Grieķijas premjers piedalās sarunās, mēs visi uztraucamies vairāk nekā Grieķija. Man ir grūti ticēt, ka ceturtdien no Grieķijas saņemsim reformu programmu, kas atbildīs starptautisko aizdevēju prasībām. Man ir maza ticība, ka to, ko neizdarīja piecu mēnešu laikā, varēs izdarīt divās dienās, Es vēlu veiksmi Grieķijas valdībai,” teica Straujuma.

Premjere arī uzsvēra, ka neatkarīgi no svētdienas rezultātiem, eiro zonas stabilitāte tiks nodrošināta.

Jau vēstīts, ka Eiropas līderi parādu nomāktajai Grieķijai devuši laiku līdz svētdienai panākt jaunu vienošanos par glābšanas aizdevumu un izvairīties no eiro zonas pamešanas pēc tam, kad vēlētāji Grieķijā svētdien referendumā noraidīja starptautisko aizdevēju plānus.

Pirmais solis, kas Grieķijas radikāli kreisi noskaņotajai valdībai ir jāsper, lai varētu pretendēt uz jaunu finansējumu, ir detalizētu reformu plānu iesniegšana līdz ceturtdienai, pēc eiro zonas līderu ārkārtas samita ar Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru paziņoja Eiropas Savienības (ES) prezidents Donalds Tusks.

Visu 28 ES dalībvalstu līderi šos plānus izskatīs svētdien, kad notiks samits, kurā Grieķijas ekonomika tiks glābta vai arī atstāta viena pret savu likteni.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sagrīļojās, sašļuka uz vienu pusi, viens balstiņš iezāģēts, drusku nosvērās visa būve.
    Grieķis mierīgs? Pieļauju, ka viņam ir plāns B, ne jau velti pāris reizes vizinājās uz Kremli…
    Dzīvosim – redzēsim.
    Mūsu premjeres kundzei ieteiktu vairāk rūpēties par savu valsti, tā arī grīļojas…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+