×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Straujuma neatjauno Strīķi amatā KNAB (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) neatcels Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par viņa vietnieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata, portālu “LA.lv” informēja Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znota- Znotiņa.

Straujuma norāda, ka pēdējā KNAB vadītāja rīkojumā nav konstatēti būtiski publisko tiesību procesuālie pārkāpumi. Ņemot vērā, ka starp pusēm pastāv darba tiesiskās attiecības, rīkojuma saturs pēc būtības vērtējams tiesvedībā.

“Vienlaikus jānorāda, ka KNAB vadītājs ir novērsis bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska iepriekš konstatētos pārkāpumus. Līdz ar to nav pamata atkārtoti atcelt KNAB vadītāja lēmumu,” skaidro Straujuma.

Viņa vienlaikus atzīmē, ka KNAB ir jāuzlabo līdzšinējā darbība, kā arī jāatgūst zaudētā reputācija sabiedrības acīs, kas ir cietusi tā vadītāja Streļčenoka strīdā ar Strīķi. Vienlaikus Straujuma cer, ka KNAB vadītājs Streļčenoks uzlabos savu darbu kā iestādes vadītājs, jo iepriekš tika novērtēts ar “C” atzīmi.

Jau vēstīts, ka Streļčenoks pirms nedēļas Strīķi no amata atbrīvoja trešo reizi.  Iepriekš KNAB vadītājs bija izveidojis komisiju, kas Strīķi vērtētu atkārtoti. Sīkākus komentārus par izvērtēšanu birojs toreiz nesniedza.

Streļčenoks Strīķi bija atlaidis no amata divas reizes, bet iepriekšējais premjers Dombrovskis (V) kā šīs iestādes darbības pārraugs divas reizes atcēla šo lēmumu un Strīķi atjaunoja darbā. KNAB priekšnieks atlaišanu pamato ar to, ka Strīķe zaudējusi darba devēja uzticību.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Beidzot, kā man tas viss jau bija noriebies. Tā blondā kundzīte tik agresīvi ņēmās pa to KNABu, ka pilnīgi riebās uz viņas ģīmi ekrānā skatīties. Baigā neaizvietojamā atradusies. Nevar saprast, kāpēc visiem KNABA vadītājiem tieši ar šo bābieti bija problēmas un skaļi skandāli. Nekad nav tā, ka viena pagale deg, vienmēr vainīgas ir abas puses. Un ja cilvēks nevar sastrādāties ne ar vienu vadītāju, tad varbūt beidzot jāpaskatās pašai uz sevi spogulī. Prom Strīķi uz visiem laikiem.

 2. Cik atceros, tad Dombroskim bija 3 punkti, kādēļ Strīķe tika atjaunota darbā. Un viens no tiem bija
  darba tiesību ignorēšana – atlaišana nebija saskaņota ar arodbiedrību. Tagad šis punkts atmests.
  Kādi iemesli, nav zināms, tikai atrunāšanās, ka nav premjera kompetence. Straujuma pēkšņi kļuvusi
  nevarīga! Lai valsts ierēdņi strīdus turpina privāti, es nejaucos, kaut arī KNAB nav nekāda privātbodīte, bet represīva VALSTS iestāde! Tad kas tad īstenībā uzrauga šo iestādi?

 3. Dombrovska kluso darījumu piesedzēja?

 4. nu tad uzkāpa gan tomēr Strīķe kādam uz varžacīm,ko? padzen no acīm tālāk tos,kuri traucē ”dzīvot un darboties kā pašam tīk”…te nu atkal viens grēkāzis,tāds bija arī ĶĪLIS – neērts,traucējošs…nu nu,redzēsim,kur nonāksim tālāk…

  • Kam tad piāriste varēja uzkāpt uz varžacīm?Cik var skatīties tos skandālus.Izskatas,ka Latvijā nav tāda cilvēka,kas varētu būt šai priekšnieks un darbs Latvija vairs nespīd.Tagad tikai politika(makaronu karināšanas māksla ir apgūta) vai Britanijas sēņu fermas.Labak lai izvēlas otro-vismaz Latvijā paliks tīrāks gaiss un būs par vienu piesmirdinātaju mazāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+