×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Straujuma: Neatkarīgi no partiju lemtā gala lēmumu bēgļu jautājumā 29.septembrī pieņems valdība (19)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Uzklausot ziņojumu par sekām, kādas iespējamas, ja Latvija atteiksies uzņemt bēgļus, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) paziņoja, ka valdība Latvijas pozīciju bēgļu uzņemšanas jautājumā pieņems 29.septembra sēdē.

Viņa uzsvēra, ka šis jautājums darba kārtībā tiks iekļauts neatkarīgi no tā, ko būs lēmušas partijas, jo gala lēmums tomēr ir jāpieņem valdībai.
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) norādīja, ka pozīcija faktiski jau ir sagatavota, bet ir jautājums, vai to politiski var pieņemt.
Uzklausot ziņojumu par sekām, kādas iespējamas, ja Latvija atteiksies no bēgļu uzņemšanas, Straujuma lūdza darba grupu, kas izstrādā priekšlikumus saistībā ar bēgļu uzņemšanu, pasteigties.

Straujuma uzsvēra, ka pasteigties ir nepieciešams, ņemot vērā apstākļus, kādi ir Eiropā. “Mēs neviens negaidījām, ka bēgļu plūsma tik dramatiski pastiprināsies,” teica premjerministre.

Viņa arī vērsa uzmanību tam, ka sabiedrībai nav skaidrs process, kā notiks bēgļu uzņemšana un kas ar šiem cilvēkiem notiks tālāk. Tāpēc viņa aicināja Iekšlietu ministriju sagatavot detalizētu informāciju par pirmo uzņemšanas posmu, par kuru atbildīga ir tieši Iekšlietu ministrija. Pēc tam šādi ziņojumi būs jāsagatavo un valdības sēdē jāprezentē arī pārējām ministrijām, kas ir atbildīgas par bēgļu uzņemšanas nākamajiem posmiem. Uz valdības sēdi Straujuma nolēmusi aicināt arī nevalstiskā sektora pārstāvjus, lai tie sniegtu savu viedokli.

“Cilvēki gaida risinājumus. Viņus neapmierina, ka mēs to nevaram vai mums ir grūti. Viņi grib zināt – ja atbrauc bēglis, kur viņš būs, kur dzīvos un kur strādās,” uzsvēra valdības vadītāja.

Lai gan Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane ministrus informēja, ka Latvijā salīdzinājumā ar citām valstīm nevalstiskais sektors, kas nodarbojas ar bēgļu jautājumiem, nav tik spēcīgs, premjerministre tam nepiekrita. Viņa uzsvēra, ka ir vairākas nevalstiskās organizācijas, kas ir gatavas iesaistīties un sniegt palīdzību uz Latviju nogādātajiem bēgļiem.

Valdības sēdes laikā izskanēja gan vēlējumi ministriem būt aktīvākiem, gan arī aicinājumi nekavēties ar politisku lēmumu pieņemšanu, pirms sāk runāt, kas notiks ar bēgļiem Latvijā. Tāpat tika atgādināts ka Latvija jau patlaban negatīvā ziņā izceļas uz citu valstu fona, vilcinoties paust savu nostāju. “Lietuva un Igaunija vispirms pieņēma politiskus lēmumus. Mēs sastrīdēsimies ar visu pasauli, mēs būsim nepopulāri,” brīdināja finanšu ministrs Jānis Reirs (V). Viņš aicināja saprast, ka grūtāk būs bērniem paskaidrot, kāpēc Latvijā dzīve ir sliktāka nekā Lietuvā un Igaunijā, ja noraidošas atbildes gadījumā Latvija saņems mazāku atbalstu no Eiropas Savienības.

Lai gan sākotnēji Straujuma izteicās, ka šis jautājums detalizēti būtu jāskata nākamajā valdības sēdē, tika nolemts, ka tas notiks 29.septembrī reizē ar valsts pozīcijas pieņemšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. ..Mēs sastrīdēsimies ar visu pasauli!- nu ko vēl ar idiotiskāku var pateikt, pilnīgā pirmsnāves agonijā?????? Tik tālu nu esam tikuši ar savu Neatkarīgo, Suverēno valsti- pakļauties vai mirt.. nožēlojami!

 2. Edgars>Jānis Iesalnieks Atbildēt

  Nav jau pirmā reize,kad valdība pieņem galīgo lēmumu bez izskatīšanas Saeimā.

 3. Tad abildi ari – Kāpēc Latvijā dzīve ir sliktāka nekā Lietuvā un Igaunijā? Zemakas minimalas algas, arstu apmeklejums par maksu, privatos bernu darzus neatbalstiet, grutniecem nonemiet naudu, pensionarus bada merdejiet, skolotajiem algas neceliet!!!
  Galvenais – BUUT POPULARIEM, izradas prieks kangares Laimdotas!

  • Lai Eiropai būtu patīkami, tad nosakiet pabalstu 1EUR gadā uz vienu bēgli, kuru viņš var paņemt izmantojot ātro kredītu un tikai tajā gadījumā, ja māk brīvi runāt latviešu valodā. Limitu var noteikt pat 100000 bēgļi.

 4. Straujuma tuvojas pēdējam cēlienam….

 5. Neceri vairs,ka tiksi valdībā…

 6. Nepiekrišanas iemesli-kā uz delnas. Atbildēt

  Slovākijas premjerministrs Roberts Fico: “Obligātās kvotas ir neracionālas,nepareizas un tās neko nerisina. Mēs nekad neatbalstīsim obligātās kvotas-nekad,pat ja mēs šajā jautājumā paliksim izolēti.”
  Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns: “Eiropas ideja,ka kāds atļauj savā valstī ierasties bēgļiem un tad tos izdala citām dalībvalstīm,ir ārprātīga un netaisna.”
  Polijas premjerministre Eva Kopača:”Bēgļu kvotas tikai piesaistīs jaunus nelegālos migrantus.”
  Čehijas premjerministrs Bohuslavs Sobotka: “Nelegālās migrācijas galvenais cēlonis ir Sīrijā un Lībijā.”
  Rumānijas prezidents Klauss Johanniss:”Mēs uzskatām,ka tas nav risinājums un ir neadekvārti runāt par obligātām kvotām,kuras aprēķinātas pēc ārkārtīgi birokrātiskiem kritērijiem-es teiktu,gandrīz kā grāmatvedības uzdevumā,nekonsultējoties ar dalībvalstīm.Tās ir cilvēciskas būtnes,nevis priekšmeti,kas jāskaita.”
  Viss skaidri un saprotami!

 7. Cerams,ka pieņemot 29.septembrī savu galīgo lēmumu par bēgļu kvotām,valdība ņems vērā,ka pret obligātajām kvotām iestājas ne tikai NA un ZZS! Skat.”No sirds Latvijai: Pašlaik piekrist Junkera bēgļu kvotu plānam būtu bezatbildīgi”,Diena.lv,15,09.2015.

 8. Straujuma,ej pensijā,dot vietu jaunākiem…

 9. premjere un Latvijas valdība NEKO NEDARĪS SAVAS TAUTAS LABĀ, bet darīs pēc Briseles diktāta, LABPRĀT PIEŅEMOT TOS MUSULMAŅUS, kas mūsu valstij ir nāves spriedums!!! Valdība darbojās PRET Latvijas Satversmi, NEVIENAM NEKO NEPASKAIDROJOT un NEVIENU NEUZKLAUSOT!!! Straujuma vienīgi ar atvērtu muti klausās, ko teiks Ž.K.Junkers!!? “Vienotība” vienmēr ir uzspļāvusi tautai un tagad notiek tas pats bēgļu jautājumā!!! Ja Latvijā kāds kaut kam prasa naudu, NAUDAS NAV , bet GĒGĻIEM TĀ BŪS!?…………Robeža ar Krieviju vēl līdz šim laikam NAV NOSTIPRINĀTA, taču “Vienotība” JŪTAS ĻOTI LABI… ES ROBEŽA NETIEK PIENĀCĪGI SARGĀTA UN NEVĒRSTA BĒGĻU INVĀZIJA, BET MŪSĒJIEM VISS OKEI!!! SMAIDĪGI ATBRAUC NO BRISELES, JO LAIKAM JAU LABUMI SASOLĪTI… LŪK, KĀDA LATVIJAS VALDĪBA – SAVAS TAUTAS NĪDĒJI!!! Ar NATO lidmašīnu nepatrulēšanu gan nevajag draudēt, jo LATVIJAS KARAVĪRI GOGPRĀTĪGI PILDĪJUŠI SAVAS SAISTĪBAS UN KRITUŠI ŠAJĀS MIERA UZTURĒŠANAS OPERĀCIJĀS NATO SASTĀVĀ!!! KARAVĪRA DZĪVĪBA IR ZELTA VĒRTĒ UN TAGAD TAS VAIRS NEKO NENOZĪMĒ, KA VAR ATĻAUTIES DRAUDĒT RINKĒVIČA KUNGS!!!!!?????????? NEKO NEVAJAG AIZMIRST, KUNGI!!!

 10. Kāpēc tik ātri? Nākošgad kopa ar pensiju pielikumu!

 11. Ome, solča un visādi no skapja nācēji ar katru dienu runā lielākas stulbības, jo atpakaļceļa viņiem nav. Ka tik viņiem pašiem nenākās drīz pabalstus lūgt.

 12. tik daudz liekēžu un parazītu savairojies,ex prezidenti,kuri 4 gadus saņem fantastiskas algas,bauda visas ekstras un pēc termiņa beigām dzīvo uz nodokļu maksatāju kakla,štruns ar tiem,bet nu ierodas kautkādi bēgļi un pret tiem jāizturas,kā pret prezidentiem…vai vispār kaut cik ir palicis veselā saprāta,šķiet pasaule iet uz galu

 13. Manuprāt neakceptējams ir spiediens, ko izdara Eiropas Savienība uz Latviju, kas būtu kādas īpašas notas vērts! Cilvēkiem ir dažādas versijas par šobrīd notiekošo bēgļu straumes dramatisko pieaugumu, bet ne jau tas ir vērā ņemams arguments! Un arī ne Reira minētā nokļūšana labākos vai sliktākos materiālos apstākļos (uzdrošinos apgalvot, ka mēs nekad nevarēsim sacensties ar Eiropas bagātajām lielvalstīm, jo es šaubos vai latviešu zemnieks saņem vai uzdrošinās cerēt saņemt 0.80 centus par litru piena kā Vācijā) var būt uztverams tikai kā drauds nevis rūpīgi apsvērts arguments, rūpīgi izvērtējot situāciju, mēs riskējam ar ko daudz svarīgāku – pazaudēt sevi pašus, savu identitāti. Šeit jau runa nav vairs par labklājību, bet gan par latviešu tautas pastāvēšanu, par būt vai nebūt kā tautai brīvā Eiropā. Un mums diez vai ir 800 tūkstošu brīvas darba vietas kā to apgalvo Vācijas nodarbinātības dienesta amatpersona, un diez vai tas arī būtu īstais katastrofālās demogrāfiskās situācijas risinājums. Šaubos, ka šie bēgļi jel kad būs latvieši! Ja Eiropa kļūst par draudu un spaidu institūciju un nevēlas ieklausīties atsevišķu nacionālo valstu pamatotās interesēs un vajadzībās, – un Latvijai tādas ir – neskaitāmie neintegrējušies Padomijas imigranti. Vai arī beidzot jādara gals šai labdarībai un Eiropai aktīvi jāiesaistās šo Latvijas nepilsoņu izraidīšanā no Eiropas Savienības un Latvijas, laiks bija gana, lai iegūtu pilsonību un iekļautos Latvijas integrēšanās un saliedēšanās procesā, – ja Eiropa kļūst par agresoru, tad jāapsver jautājums par izstāšanos no šīs savienības, tāpat kā izstājāmies no tās pirmās savienības… Eiropa draud pazaudēt sevi. Un viss nav izmērams naudā…

  • Jūs pateicāt visu pilnīgi pareizi. Atliek vien cerēt, ka NA politiķi šoreiz tiešām izturēs Vienotības spiedienu un iebaidīšanu.

 14. nostāja jāmaina pašos pamatos. jāņem visi par ko brisele maksā, jāizmitina angāros uz salmiem, ar skābu kāpostu zupu jābaro un nemaksāt ne centa pabalstos. pēc nedeļas visi bus prom vācijā

 15. Straujuma laikam nezina likumus. Galīgo lēmumu par nacionālajām pozīcijām pieņem Saeimas Eiropas lietu komisija (uz kuru valdība nāk lūgt atbalstu), kur kā reiz pārstāvētas partijas.

 16. Jābūt stulbam, lai nesaprastu, ka 250 nebūs 250. jau tagad Rīgā varētu 500 saskaitīt…

Draugiem Facebook Twitter Google+