Latvijā
Politika

Straujuma: nedrīkst pakļauties radikālismam vai iekrist provokāciju slazdos 9


Laimdota Straujuma.
Laimdota Straujuma.
Foto-LETA

Apzinoties smagās vēstures mācības, nedrīkst pakļauties radikālismam vai iekrist provokāciju slazdos, šodien Lestenes Brāļu kapu 15.gadadienas pasākumā sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Kā aģentūru LETA informēja premjeres preses sekretāre Aiva Rozenberga, Straujuma klātesošajiem sacīja, ka šodien brīvā Latvijā precīzi un maksimāli objektīvi ir jāizstāsta vēsturiskā patiesība.

“Tiem, kas sāk šaubīties par Eiropu, kas apšauba demokrātiju, sāk noniecināt stingrās saites ar Amerikas Savienotajām valstīm, ir jāapmeklē karavīru kapsētas. Šeit mēs redzam, kurp ved pārākuma iedomas, kurp ved egoisms, kurp ved tautu nostāšanās vienai pret otru, un galu galā nespēja mācīties no vēstures,” sacīja premjere.

Straujuma arī uzsvēra, ka tikai brīva, demokrātiska, uz savu un Eiropas vērtībām balstīta Latvijas būs stipra un neaizskarama. “Par to cīnījās Lestenē guldītie karavīri un par to mums visiem kopā ir jācīnās šodien,” piebilda Ministru prezidente un skaidroja, ka tikai tad būs izpildīti tie vārdi, kuri redzami uz Nezināmā karavīra kapa – “Mēs gaidām taisnības augšāmcelšanos”.

Jau ziņots, ka Brāļu kapu memoriāls Lestenē, kas atklāts un iesvētīts 2003.gada septembrī, ir kļuvis par valsts nozīmes piemiņas vietu. Vairāku gadu garumā kapos no dažādām apbedījumu vietām ir pārapbedīti kritušie leģionāri. Granīta plāksnēs uz augstajām sienām, kas aptver kapsētu, iegravēti cīņās kritušo karavīru vārdi un uzvārdi. Par viņiem skumst “Dzimtene Māte Latvija”, ko piemineklī kapu centrā ir izkalusi tēlniece Arta Dumpe.

LA.lv