×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Straujuma: Neesmu saņēmusi KNAB rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu no amata (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Neesmu saņēmusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par viņa vietnieces Jutas Strīķes atlaišanu no amata, – LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Premjerministre ir saņēmusi KNAB informāciju ar ieskatu par biroja funkciju izpildi un attīstības virzieniem, kā arī izskaidrojumu par Strīķes atlaišanas faktiskajiem apstākļiem, taču nav paša rīkojuma. “To pieprasīšu atsevišķi,” sacīja Straujuma.

Gan Latvijas Radio, gan LNT radījumā šorīt valdības vadītāja sacīja, ka nevēlas turpināt “seriālu ar KNAB vadītāja vietnieces atlaišanu un atjaunošanu amatā”, tāpēc ir svarīgi izvērtēt rīkojuma juridisko pamatojumu. “Ja tas [rīkojums] ir juridiski nekorekts, man tas būs jāatceļ. Ja viss ir korekti, Strīķe vērsīsies tiesā. Ja viņa tajā uzvarēs, būs jāvērtē KNAB vadītāja juridiskā kompetence,” skaidroja Straujuma.

Kā ziņots, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei un atbrīvoja viņu no ieņemamā amata.

Pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt iepriekšējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, bet 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Tāpat viņš uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu biroja priekšnieka vietnieku novērtēšanai. Lai arī Dombrovskis uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Nedomāju, ka visi sīkumi mums būtu jāzina, bet šī spēlte saistībā ar KNAB grauj ne tikai šīs iestādes , bet visas Latvijas reputāciju. Vai nu pie vainas rakstura īpašības, vai kāds zemteksts, bet Strīķes k-dze
  kļuvusi populāra ar nespēju sadarboties ar saviem priekšniekiem. Šoreiz vajadzētu atrisināt lietu.

 2. Streļčenoka kungs jāatbrīvo no KNAB priekšnieka amata, nav pelnījis šo darbu.

  • Viņš neprot garumzīmes un komatus pareizi salikt savos rīkojumos, tāpēc tie paliek katru reizi juridiski nekorekti. Vilnīša argumentus arī kaut kur nosummējis.

 3. Tikai Tiesa var izšķirt likumu ievērošanu!!!
  Laiks izbeigt politisko atjaunošanu jo ir mazliet jocīgi kā notiek šis process.Tad jau arī apkopēju varētu atjaunot….bet nav dzirdēts ka tā var notikt.
  Sabiedrībā visiem tās locekļiem jābūt vienādām tiesībām un visiem spēkā jābūt Likumdošanas aktos paredzētajām normām.

  • Tieši tā! Jāizbeidz POLITISKĀS spēlītes, kai kemj tiesa! PS Kaut man nav tai aeī nekādas TICĪBAS!
   NETAISNĪBA GRAUJOŠA VALDA MŪSU VALSTĪ un kaur tad vēl VV Freibergas ieviestā – konfidencialitāte, ka tautai nekas nav jāzina, par ko kungi savā starpā vienojušies.
   Pārņem bezspēcības sajūta, jo gadu desmitiem nekas nemainās uz labo pusi nevienā dzīves dfērā. Mainās tikai nodokļu apmērs – tas gan aug nepārtraukti.

Draugiem Facebook Twitter Google+