×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Straujuma neizslēdz, ka balsu pirkšana Latgalē bijusi provokācija (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc nobalsošanas 12. Saeimas vēlēšanās 791. vēlēšanu iecirknī Jaunmārupes pamatskolā.

Vērojot, cik nomelnojošas bijušas kampaņas pirms 12.Saeimas vēlēšanām, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) neizslēdz iespēju, ka arī balsu pirkšanas gadījums Latgalē par labu Dzintaram Zaķim (V) ir bijusi provokācija.

“Es runāju ar Zaķi, un viņš teica, ka nav to darījis. Es gribu, lai izmeklēšana ir godīga. Ja atklāsies negācijas, es ticu, ka viņš ir pietiekoši profesionāls politiķis, lai pats aizietu,” intervijā aģentūrai LETA pauda Straujuma.

Viņa gan negribētu, lai tā izrādītos provokācija, bet vienlaikus nevēlas, lai patiešām apstiprinās, ka notikusi balsu pirkšana par labu Zaķim. Tomēr esot skaidrs, ka vainīgajam jāsaņem sods, pat ja tas būs Zaķis.

Vaicāta, par ko liecina, ka iedzīvotāji ir gatavi pārdot savu balsi par pieciem eiro, viņa uzsvēra, ka ir jāizglīto sabiedrība visos līmeņos, jau sākot ar bērniem. “Ja cilvēks domā un grib kaut ko sasniegt, viņš nepārdos sevi par “piecīti”. Ir runa par savu, par tautas pašapziņu, un pamatā tam ir izglītība,” teica Straujuma.

Jau ziņots, ka Drošības policija sākusi vairākus kriminālprocesus saistībā ar iespējamajiem balsu pirkšanas gadījumiem 4.oktobrī notikušajās 12.Saeimas vēlēšanās. Vienā no sākumā ierosinātajām lietām ir aizdomās turētais, kuram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saistībā ar balsu pirkšanas skandālu Latgalē Saeimas deputāts Dzintars Zaķis (V) apturējis darbību “Vienotībā”. Zaķis savu darbību partijā apturējis līdz brīdim, kamēr tiks pabeigta izmeklēšana par iespējamiem vēlēšanu procesa pārkāpumiem atsevišķos Latgales vēlēšanu iecirkņos. Zaķis pārmetumus noliedz un uzsver, ka vēlēšanu kampaņa bija godīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Drīzāk gan Tu esiu prvokacija tautai.

 2. VISI TAGAD METAS KĀ VĀRNAS UZ “Vienotību” un tās ZAĶI, bet NO KURIENES NAUDA BALSU PIRKŠANAI, NEINTERESĒ NE DP, NE PAŠU “Vienotību”, NEVIENU…Ja autobusiem piebrauc un darbojas, ka ļaudis var redzēt tiešus pirkšanas momentus, tad VISS SKAIDRS, ka tā ir kaut kādu NELIEŠU TĪŠA PROVOKĀCIJA… Tur jau uzreiz vajadzēja ņemt pie “dziesmas” un noskaidrot faktus…????!!!!! KO GAIDĪJA??? VĒL: KĀPĒC TIK DAUDZĀS VIETĀS VARĒJA NOTIKT ŠĪS DARBĪBAS, JA balsis tiek pirktas katru SAEIMAS vēlēšanas reizi? Un KĀPĒC TIEŠI LATGALĒ un NEKUR CITUR??? Nevajag aizbildināties, ka NEVAR ATRAST ne naudas rašanās avotu, ne provokatorus, ne pērkamos vēlētājus, ne KAS viņiem maksājis utt.!!! Nav tāda vārda “NEVAR”!!! Ir vārds “NEGRIB”!!! KĀPĒC TĀ PLOSĀS TIEŠI SC UN TĒMĒ UZ DEPUTĀTU SKAITA PALIELINĀŠANU SAEIMĀ??? KO GRIB “IZCĪNĪT”, IT KĀ PAŠI TĪRI UN NEVAINĪGI JĒRIŅI… Ja kāds tā NOPIETNI “PARAKSTU”, oi, oi,oi … KAUNS!!!

 3. NABADZITE KA NU CENSAS ATTAISNOT TO NODOKLU NEMAKSATAJU .

 4. zaķis nav enģelis, bet pārdot balsi un skriet stāstīt, tas gan ir jokaini un pirmoreizi. Pārdod jau katru gadu, diemžēl zinam, bet nevaram pierādīt, jo kurš tad atzīsies………….Provokāciju rīkoja par to, par kuru tauta noticēs. Tik prasti, tik stulbi rīkota var būt tikai provokācija.

 5. Kur ir tā Straujumas piesauktā pašapziņa? Cilvēki ir reāli iedzīti bezizejā, ilgstoši nevar atrast darbu.Veselības aprūpe, komunālie maksājumi, ikdienas tēriņi – tas viss prasa naudu!!! Laikam speciāli ir izstrādāti likumi, ka cilvēks nevar pretendēt uz kādu sociālo statusu. Kādreiz maznodrošinātajiem neņēma vērā, cik zemes ir īpašumā, jo cilvēks centās, kaut ko rušinājās, vismaz savai ģimenei kaut pārtiku nodrošināja tajos hektāros. Maznodrošinātais jau nepretendēja ne uz kādām naudām, ne pabalstiem. Bet, acīmredzot, žēl pat to pārtikas paku iedot, medicīnas pakalpojumus atvieglot vai elektrības rēķinus samazināt. Maznodrošinātajam, manā izpratnē, ir kaut kādi līdzekļi, bet viņu arī vajag pabalstīt, lai rokas pavisam nenolaižas. Ar tagadējiem likumiem tiek veicināts ne jau tas, lai cilvēks laukos censtos, kaut ko darītu, bet lai zeme tiktu izpārdota. Pārdod un Tev piešķirs gan GMI, gan trūcīgā statusu, varēsi ēst un dzert par ES naudu, ne par ko nebūs jādomā. Bet, kas notiks, ja sociālajiem fondiem nauda vairs netiks piešķirta? Tādi cilvēki kļūs par bezpajumtniekiem, viņiem nekā! vairs nebūs. Kas tad par viņiem domās? Pašvaldības, kas netiešā veidā liek pārdot zemi, lai cilvēks kaut kā vismaz elementāri var izdzīvot? Tāpēc nevar te runāt par kaut kādu “tautas pašapziņu”, ja cilvēkam jādomā, kā maizi nopirkt. Tādu cilvēku ir daudz, atveriet acis platāk, ja neredzat! Un es nerunāju ne par sliņķiem, ne alkoholiķiem.

 6. Tā viņai gribētos gan!! Atkal savus zaķus un lapsas atmazgāt no publiskām šmucēm!

 7. Vai tas nav tas Zaķis ar blēdīgu auto pirkšanu, divaino ceļojumu uz Grūziju plus nesaprotamiem balsojumiem Saeimā… Provokācija ir pati veikalu būšana – te būvniecības likumu maiņa, te miklainā Hipotēku bankas pārdošana vienas personas parādu dēļ, te…
  Strādā valsts un tautaslabā un nebūs nekādu ”provokāciju”. Provokācijas rādās tur, kur tumši darījumi – tas arī Vienotībai.

 8. Tagad ar provokācijām piesegs da jebko:Rīgas pils degšanu, Maximas jumta iegrūšanu, kukuļņemšanu došanu. Ak, kāda brīnumnūjiņa ir provokācijas piesaukšana. Būtu labāk Straujumas k-dze nokaunējusies un nepestījusi no mēsliem viltīgo zaķi ….

  • Manupraat balsu pirkshana bija vai nu Zakja biedru liela mulkjiiba, jeb arii Vienotiibas pretinieku rafineeta intriga. Kam tad balsu pirkshana naaca par labu? Kam tagad ir “moraalas tiesiibas” vadiit valsti? Vislabaak buutu, ja DP noskaidrotu, kas deva naudu balsu pirkshanai. Tad zinaasim, kas to organizeeja. Bet varbuut to nekad nenoskaidros.

Draugiem Facebook Twitter Google+