×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Straujuma neprognozē savu rīcību pēc Cilinska plānotās dalības 16.marta gājienā (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) atturas komentēt, kāda būs viņas rīcība saistībā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) plāniem doties 16.marta gājienā, bet piebilda, ka saprot viņa motivāciju.

“Var saprast viņa motivāciju. Viņš 16 gadus ir piedalījies šajā gājienā. Cilinskim ir savs pamatojums,” žurnālistiem sacīja Straujuma.

Viņa gan neatbildēja uz jautājumu, vai Cilinskim šāda rīcība varētu maksāt amatu. Valdības vadītāja izvērtēs visus faktorus, konsultējoties ar drošībsargājošām iestādēm. Viņa uzsvēra, ka šis ir jautājums arī par dažādiem provokāciju draudiem. Jautājums par Cilinska došanos gājienā vēl tikšot pārrunāts arī koalīcijas padomes sēdē.

Šodien pēc Ministru kabineta komitejas sēdes Straujuma ar Cilinski vairākas minūtes sarunājās, novēroja aģentūra LETA. Premjerministre pastāstīja, ka Cilinskis viņai izstāstījis savu argumentāciju, kāpēc dosies gājienā.

Cilinskis žurnālistiem šodien neatklāja, par ko runājis ar valdības vadītāju, kā arī vispār nesniedza komentārus. Viņš vien informēja, ka 14.martā plāno nākt klajā ar plašāku informāciju.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas partneru – “Vienotības” un VL-TB/LNNK – politiķiem ir domstarpības par ministru dalību 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Neoficiāli izskan, ka gadījumā, ja kāds no nacionālās apvienības ministriem piedalīsies pasākumos pie Brīvības pieminekļa, varētu lemt par viņa atlaišanu no amata.

Kā ziņots, latviešu leģionāru piemiņas dienā šogad ir gaidāmi augstāki drošības riski un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā un pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija nolēma atļaut visus 16.martā pieteiktos pasākumus, nosakot, ka pretēju viedokļu paudējiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) plāno 16.martā doties pie Brīvības pieminekļa, savukārt tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) vēl nav izlēmusi, vai apmeklēs 16.marta pasākumus. Vēl viena nacionālās apvienības pārstāve valdībā – kultūras ministre Dace Melbārde – šos pasākumus parasti nepameklē un arī šogad neplāno to darīt, aģentūrai LETA apstiprināja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. zvanīs trīcēdama Merkelei un prasīs ,ko Vizentāla gars ,Zurovs un sarkanā z*ī**du pasules iekarošanas armijas virspavēlniecība likusi darīt…

 2. Viss jāatceras vēlēšanās!
  Zatlera RP jau ar saviem tankiem maršējot Vienotās Krievijas virzienā – parādi ir beigusi, ZZS un SC mūsu Latvijai ‘iesmērēja’ prezidentu, kurš runā daudz muļķības. Vienotība, man ir vienā ‘maisā’ ar Sudrabu, Slesaru un Repši.

 3. Ja tā tantiņa mazāk dotu citiem norādījumus, Latvija būtu tikai ieguvēja.

 4. Kad vienreiz varas iestādes beigs savas “demokrātijas” spēlītes un aizliegs šiem “koreniem un Co” traucēt latviešiem pieminēt savus kritušos??? Vai viņiem kāds traucē atzīmēt 9.maiju? Kur beidzot ir mūsu mugurkauls???

 5. Kad Latvijas politiķi uzvedīsies kā neatkarīgā valstī? Vai varbūt ir jāpilda Kremļa norādījumi kā kārtīgiem mankurtiem? Cik ilgi šī naidīgā masa ālēsies un ņirgāsies pie Brīvības pieminekļa? 16.marts latviešu traģēdijas diena, cik daudzām ģimenēm bezjēdzīgā nāvē aizdzina vīrus ,dēlus,cik krita pirmajā kaujā…

 6. Vai tad tas ir kāds spitālīgo gājiens ,ka jāizvērtē dalība tajā. Vajadzētu izbeigt to māžošanos ,ko iesāka VVF.

 7. Straujuma sāk tēlot Putinu. Putins nezina, kas ir tie zaļie cilvēciņi, kas skraida pa Krimu, bet Straujuma nezina, ko darīt ar ministru, kurš gatavojas nolikt ziedus kritušajiem karavīriem pie Brīvības pieminekļa.

 8. Straujumai būtu tikdaudz jāsaprot, ka par nekārtībām būs atbildīgi un tikai “antifašisti”, bet par kārtību atbild policija un DP. DP bija visas iespējas panākt, lai tur nekādu “antifašistu” nebūtu. DP bija laiks daudzu gadu garumā panākt “antufašistu” vadoņu vismaz izraidīšanu no valsts. Cilinski vajāt ir demokrātiski, nekārtību patiesos cēlājus nē.

  • Tā jau ierasta lieta, ka latvietis savā zemē nav noteicējs – ne kādā valodā sazināties, ne savu varoņu piemiņas pasākumos. Pazemīgi uzklausām svešzemnieku rīkojumus,kā mums pareizi uzvesties un neiebilstam, kad caurstaigātāji savus mēslainos zābakus noslauka Latvijas zemē.

 9. Straujuma laikam gaidīs norādījumus no kāda augstāk stāvoša priekšnieka (saimnieka), bet varbūt pats korens dos komandas….

 10. Ko tik krieviem var bļaut un apsaukat izglītības ministri?!Kad sauks viņus pie atbildības par naida kurināšanu un ministres nomelnošanu?!
  Latviešiem pat gājienā nevar iet,tas neder kungi.Atbalstu Cilinski.Arī paši beidziet vāvuļot un locīties,iztaisnojiet muguras un runājiet bez apliņķiem,kas ir kas.Jūs uzvedaties nepiedienīgi.

  • Pilnīgi pareizi, latviešiem beidzot jāiztaisno mugura un jāatgūst pašcieņa! Mūsu zemē neviens mums neko neaizliegs, arī visādas tantes ne!

Draugiem Facebook Twitter Google+