×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Straujuma neredz efektu no PVN likmes samazināšanas pārtikai (8)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

No pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanas pārtikai nebūs gaidītā efekta cenu virzienā, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa atgādināja, ka PVN likmes samazināšana radītu budžetā ievērojamu iztrūkumu. “Tie ir 200 miljoni budžetā. Mums bija pētījums, kad vēl biju zemkopības ministres amatā, ka ar laiku [pārtikas] cenas izlīdzinās pirmos dažus mēnešus,” teica premjere.

“Es neredzu efektu, ko gaida lauksaimnieki,” atzina Straujuma, piebilstot, ka tādēļ valdība piekritīs Finanšu ministrijai (FM), kas PVN likmi pārtikai aicina nesamazināt.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien izskatīs FM sagatavoto informatīvo ziņojumu par samazināto pievienotā vērtības nodokļa (PVN) likmi pārtikai vai atsevišķām pārtikas preču grupām un fiskālo ietekmi uz valsts budžetu.

Priekšlikumi piemērot samazināto PVN likmi pārtikai arī līdz šim parlamentā nav guvuši atbalstu, lai arī to ierosinājuši gan zemnieki, gan opozīcijas partijas pārstāvji.

PVN samazinātā likme ir 12%, pārtikai tiek piemērota standarta likme ‒ 21%.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vai efektu no PVN samazināšanas neredz vienīgi Latvijā? Vai arī 0% PVN likmi pārtikas pamatproduktiem Lielbritānijā,Īrijā,Maltā,Indijā,Pakistānā,Bangladešā,Dienvidkorejā,Dienvidāfrikā,Brazīlijā,
  Meksikā,Ekvdorā,Gajānā,Grenlandē,Kanāriju,Ālandu,Svalbardas un Helgolandes salās,Bahamās,Bermudā,Libānā,Jordānijā un vairumā Āfrikas valstu ir pacentušiesieviest tieši šīs PVN likmes neefektivitātes dēļ?

 2. PVN likmes samazināšana radītu budžetā lielu iztrūkumu? Bet vai tad iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšana visiem,tsk mūsu 1000 miljonāriem,rada lielāku ietaupījumu?
  Un,kāpēc gan,PVN likmei rupjmaizei un paniņām ir jābūt Latvijā tik pat augstai,kā skotu viskijam,Havanas cigāriem,Zviedrijas omāriem un franču austerēm?

 3. Dīvaini! Kā zemkopības ministre,Straujuma taču pati rosināja ieviest samazinātu PVN likmi pārtikai!

 4. Kā gan lai var redzēt efektu,ja samazināta PVN likme pārtikai vēl nemaz nav ieviesta! Šo efektu redz vienīgi mūsu eiroparlamentārieši Briselē,Māstrihtā,Luksemburgā un Strasbūrā,kur daudzi pārtikas produkti ir lētāki nekā Latvijā! Šo efektu redz pat tie Latvijas iedzīvotāji,kuri nedēļas nogalēs,pārtikasproduktus pērk Polijas pierobežas veikalos,sildot Polijas,nevis Latvijas ekonomiku! Šo efektu redz arī daudzie pārtikas produktu pircēji Supernetto veikalos,kuros poļu dārzeņi,augļi un piena produkti,četrreiz lētākās PVN likmes dēļ,izkonkurē mūsu pārtiku!

 5. Būtu pajautājuši mūsu speciālistiem! Atbildēt

  Nosakot samazinātu nodokļa likmi pārtikai,smagi kļūdījusies visa pasaule!

 6. Ja cenas tiešām izlīdzinātos jau pirmajos dažos mēnešos pēc PVN samazināšanas,tad diez vai PVN dzimtenē Francijā 5,5% PVN likme vairumam pārtikas preču tiktu saglabāta līdz pat šodienai! Vēl jo vairāk tā samazināta šodien nebūtu saglabāta svarīgākajiem pārtikas produktiem Itālijā (4%),Spānijā (4%),Grieķijā (6,9%)!

 7. Būdama zemkopības ministre,pati taču rosināja! Tad gan viņa vēl nesastāvēja “Vienotībā”!

 8. Efekts pirms,ieviešanas,nemēdz būt! Pagaidām jāsamierinās ar Polijas radīto efektu jebkurā Rīgas pārtikas lielveikalā!

Draugiem Facebook Twitter Google+