Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji – ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās) un Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs pirms trīspusējās tikšanās starp partijas “Vienotība”, ZZS un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvjiem, lai runātu par jaunās valdības sastāvu.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji – ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās) un Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs pirms trīspusējās tikšanās starp partijas “Vienotība”, ZZS un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvjiem, lai runātu par jaunās valdības sastāvu.
Foto: LETA

Straujuma neuzskata, ka Lembergam jaunās valdības veidošanā ir liela ietekme 3

Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošās partijas “Ventspilij un Latvijai” līderim Ventspils mēram Aivaram Lembergam nav lielas ietekmes jaunās valdības veidošanā, komentējot finanšu ministra Andra Vilka (V) izteikumus par Lemberga augošo ietekmi koalīcijā, sacīja premjere Laimdota Straujuma (V).

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

“Es neredzu, ka viņam [Aivaram Lembergam] būtu kāda īpaša ietekme, sevišķi, ja mēs runājam par VARAM,” viņa teica.

Straujuma uzsvēra, ka Lembergs kā jebkurš cits partijas līderis jaunā Ministru kabineta veidošanā piedalās tikpat daudz “kā jebkuras citas partijas vadītājs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pauda neizpratni par Vilka teikto. “Vilka kunga izteikumi, pašam aizejot prom no politikās skatuves, šķiet vairāk vai mazāk dīvaini. Ja viņš būtu pārliecināts un īsts savas sfēras speciālists, manuprāt, viņš nebūtu pametis savu darba lauku un būtu palicis strādāt, un pildījis finanšu ministra amata pienākums arī uz priekšu,” viņš sacīja.

Straujuma, kurai uzticēts veidot jauno valdību, norādīja, ka šogad nodokļu paaugstināšana nav plānota, tomēr kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un sociālajiem partneriem tiks strādāts pie koncepcijas turpmākajiem trim līdz pieciem gadiem. Viņa informēja, ka jaunā valdība strādās pie pensiju indeksācijas, aizsardzības, tostarp iekšējās drošības, veselības un izglītības, kā arī lauksaimnieku tiešmaksājumiem.

Kaut arī veselība ir viena no prioritātēm, nozares ministrijas prasītie 100 miljoni jaunās politikas iniciatīvās netiks piešķirti, uzsvēra premjere. “Skaidrs, ka 100 miljonu papildus nebūs, bet mēs vērtēsim,” viņa teica. Gatavību meklēt līdzekļus veselības nozarei pauda ZZS pārstāvis Brigmanis. Viņš norādīja, ka partiju apvienības izvirzītais kandidāts veselības ministra amatam Guntis Belēvičs jau ticies ar sociālajiem partneriem, lai sāktu risināt problēmas veselības jomā.

Jau ziņots, ka trīs esošie koalīcijas partneri vienojušies arī jaunajā valdībā strādāt kopā – “Vienotība”, ZZS un Nacionālā apvienība (NA), opozīcijā atstājot “No sirds Latvijai”, Latvijas Reģionu apvienību un “Saskaņu”.

Straujuma otrdien paziņoja, ka vienošanās ir panākta. “Esam vienojušies par amatu sadalījumu,” pavēstīja Straujuma, bet ministru kandidātu vārdus viņa vēl nenosauca. Saeimas ārkārtas sēde, kurā varētu notikt balsojums par jauno valdību, plānota 5.novembrī.

Atbalstu jaunās valdības potenciālajam sastāvam trešdien pauda arī Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Reklāma
Reklāma

“Vienotībai” jaunajā valdībā būs premjera amats, finanšu, iekšlietu, satiksmes, ārlietu un izglītības ministra amati; NA – vides aizsardzības un reģionālās attīstības, tieslietu un kultūras ministra amats; ZZS – veselības, ekonomikas, labklājības, zemkopības un aizsardzības ministra amati.

Raivis Dzintars (NA) atzina, ka šīs valdības izveide bijis kompromiss, par ko liecinot fakts, ka neviens neesot īsti apmierināts. Viņš atgādināja, ka NA uzstājusi uz Iekšlietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas vadīšanu.

Lai arī Straujuma ministra kandidātu vārdus vēl nenosauca jau iepriekš izskanējis, ka finanšu ministra amata kandidāts ir Jānis Reirs, iekšlietu – Rihards Kozlovskis, satiksmes – Anrijs Matīss, ārlietu – Edgars Rinkēvičs, izglītības un zinātnes ministra amatam varētu virzīt Mārīti Seili no programmas “Iespējamā misija”.

ZZS pārziņā būs Veselības ministrija – šim amatam virza Gunti Belēviču, ekonomikas ministra amatam Danu Reiznieci-Ozolu, labklājības ministram – Uldi Auguli, zemkopības – Jāni Dūklavu, aizsardzības – Raimondu Vējoni.

NA saglabās kontroli pār Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, ministra amatam virzot Kasparu Gerhardu, tieslietu ministra amatam – Dzintaru Rasnaču, kultūras ministra amatam – Daci Melbārdi.

Saeimas priekšsēdētāja amatam NA virzīs Ināru Mūrnieci, bet ZZS spīkera biedram – Gundaru Daudzi. Saeimas prezidijā darbu turpināt varētu “Vienotības” pārstāve Inese Lībiņa-Egnere un “Saskaņas” deputāts Andrejs Klementjevs.