×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Straujuma: Par demisiju noteicošais vārds ir pašai izglītības ministrei (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde (no kreisās) un Ministru prezidente Laimdota Straujuma VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē.

Pēc bērnu masveida ģībšanas ģenerālmēģinājuma laikā Mežaparkā un lēmuma atcelt skolēnu dziesmusvētku gājienu par demisiju noteicošais vārds ir pašai izglītības ministrei, LNT pirmdienas rītā premjeres komentāru pauda viņas preses sekretāre Aiva Rozenberga.

“Šajā gadījumā tas noteicošais vārds tomēr ir pašai izglītības ministrei. Viņa ir tas cilvēks, kas uzņemas par savu darbu atbildību, viņa arī var redzēt, vai viņa var turpināt darbu, vai nē. Tāda kardinālu lēmuma no Ministru prezidentes puses tūlīt atkāpties nekādā ziņā nav bijis. Protams, ir svarīgi izvērtēt gan rūgto, gan pozitīvo pieredzi, tāpēc viņa [valdības vadītāja] arī izplatīja ziņu, ka aicinās ekspertus izvērtēt un nākt ar saviem ieteikumiem nākotnē. Kāds būs izglītības ministres liktenis, tik tiešām ir jāpagaida gan ministres pašas viedoklis, gan viņas tikšanās ar Ministru prezidenti,” norādīja Rozenberga.

Premjere, kura atrodas ārvalstīs, līdz šim ir sazinājusies ar izglītības ministri vairākkārt ar īsziņu palīdzību.

“Premjere saprot, cik ļoti izglītības ministre pārdzīvo par visu šo svētku norisi, par bērnu labsajūtu un veselību. Šobrīd ir jāļauj dienai divām paiet, rūpīgi jāizvērtē svētku norise, vienmēr no katriem svētkiem var gūt kādu mācību nākotnē un tas arī ir jāizdara,” pauda valdības vadītājas preses sekretāre.

Premjere Latvijā atgriežas pirmdien.

Jau ziņots, ka izglītības ministre Mārīte Seile nav pieņēmusi lēmumu par atkāpšanos no amata skolēnu dziesmusvētku dēļ, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” pirmdienas rītā sacīja ministre.

Ministre pavēstīja, ka vispirms par šo tematu runās ar premjeri Laimdota Straujumu (“Vienotība”). Viņa arī uzsvēra, ka viņai nav vienaldzīgs sabiedrības viedoklis, un ka sabiedrībai nav vajadzīgs ministrs, kura uzskati ir pretrunā ar sabiedrības pieprasījumu. Vienlaikus par šo jautājumu sabiedrība sašķēlusies divās frontēs.

“Nē, es neesmu pieņēmusi lēmumu. Šī nav bijusi mana aizvadīto 24 stundu prioritāte. Būtu muļķīgi apgalvot, ka man ir vienalga, ko runā cilvēki, kā jūs minējām, ka bērniem gājiens ir lielākais gada notikums, un es mēģināju šo gājienu izjaukt. Man nav vienalga šie viedokļi. Protams, es apsvēršu dažādas iespējas. Bet es neesmu pieņēmusi lēmumu, tas nedrīkst būt vienkārši emocionāls lēmums, bet es runāšu ar premjeri,” televīzijā teica Seile.

Pirmdien, 13.jūlijā, plkst.12 notiks dziesmusvētku organizatoru preses konference. Amatpersonas informēs par XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rezultātiem.

Preses konferencē piedalīsies izglītības ministre Mārīte Seile, svētku izpilddirektore Agra Bērziņa, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietniece Renāte Pupele, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns, kā arī deju lieluzveduma “Līdz varavīksnei tikt” mākslinieciskā vadītāja Inga Pulmane un noslēguma koncerta mākslinieciskie vadītāji Edgars Vītols un Gints Ceplenieks.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinājās Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalījās ap 37 890 dalībnieku. Sestdien Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma laikā sākās masveida bērnu ģībšana, kā rezultātā tika pārtraukts koncerts un vēlāk naktī pieņemts lēmums atcelt svētku gājienu, lai gan tas notika.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Par ko lai Seile atkāpjas? Neredzu viņas vainu jo katram bērnam ministre nevar klāt stāvēt un paši par savu uzvedību ir atbildīgi. Naktī jāguļ nevis jātrako

 2. Pieprasu Straujumas demisiju.

 3. Kolu par vienu parakstu atlaida tūlīt, bet Seile lai izlemjot pati, vēl būšot pārrunas! Kols nebija “pareizajā”
  partijā, tāpēc ar atlaišanu problēmu Straujumai nebija. Bet izgāzt svētku gājienu ar ministra emocionāliem lēmumiem – tās ir pupu mizas, Straujumasprāt. Bet kur tad kultūras ministre palikusi, vai tad viņai nepienācās komandēt parādi?

 4. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Esmu novērojis, ka cilvēku daudzumam, kuri pulcējas vienā vietā, ir sava maksimālā piļaujamā kritiskā massa. Tas ir tāds cilvēku daudzums, pie kura vēl var nodrošināt visiem minimālās ērtības. Visos pēdējos Dziesmu svētkos šī cilvēku massa jau ir par lielu. Nedrīkst par katru cenu censties, lai šajos svētkos cilvēku būtu vairāk, kā pagājušos. Jācenšas katros svētkos apmeklētājiem radīt arvien lielākas ērtības. Tā vietā šādus lielus massu pasākumus būtu vēlams rīkot arī pārējās Latvijas pilsētās, kurās šie pasākumi būtu mazskaitlīgāki un dotu zināmu gandarījumu arī pārējā Latvijā.

 5. Neviens jenots nekad nav labpratigi atkapies ,lai cik liels nelietis, zaglis un aferists būtu .

 6. Nebaidieties, es neatkāpšos. Viss būs labi. Atbildēsim visi kopā.

 7. Atlaizt jenotu padibenes

 8. TA JAU IR PAŠU JENOTU PARTIJAS BIEDRE KREMLISTE ,KAM VALSTS VALODA IR KĀJSLAUĶIS . ARI TAI VIENALGA VAI BĒRNUS VASARA SUTA UZ MIILITARAM NOMENTNEM KRIEVIJĀ ,NAIDU K,RIEVU SKOLAS UN NEPARIET UZ MACIBAM VALSTS VALODA . VINAI VIENALGA VAI BERNI LABI PABAROTI VAI VESELIGIE SUROGATI NOKĻUST ATKRITUMOS. BEZMAKSAS ARZEMES IR JAUKAKAS PAR DZIESMU SVĒTKIEM. DEMISIJU.

 9. Nu kur žurnālisti tādu bildi atrakuši – nu pēc kā viņi iztaisījuši kultūristi Melbārdi.

 10. Būtu patīkami, ja Straujuma rādītu priekšzīmi un pie reizes atkāptos. Pie viena haosa. Bezjēdzīgi dārga valsts budžetam. Par latviešu bērniem nespējīga rūpēties, bet jau sniedz rokas bēgļiem.

  • Nelaimdota Flegmuma, atkāpies! Atbildēt

   Labs – “Par latviešu bērniem nespējīga rūpēties, bet jau sniedz rokas bēgļiem.”

 11. Kāpēc tā – svētku biznesu kopīgi taisa gan pieaugušie (diriģenti, vadītāji), gan bērni (dziedātāji un dejotāji). Bet algu par darbu saņem tikai pieaugušie! Ak, piedodiet, bērni darbojās tikai par vēdera tiesu un pajumti siltā skolā.
  Ja strādā, tad lai strādā visi bez maksas un tūkstošos mērāmiem honorāriem!

 12. Bezatbildība! Pat Vājonis klusē un klusēs! Atbildēt

  Atbildību negrib uzņemties ne omīte, ne IZM ministre. Omīte baidās, ka pašai šo ministriju būs jāpieskata, jo neviens normāls cilvēks uz IZM ministra amatu neraujas un partijās nav piemērotu cilvēku ministrijas vadīšanai. Un Seile baidās, ka pazudīs labvēlīgā attieksme no Āboltiņas brandžas un citu fīreru puses, kā arī zudīs labi apmaksātā krēsla vieta.

 13. Simboliski, ka bildē ir kultūras, nevis izglītības ministre. Seile jau skolēnu dziesmu svētku laikā dzīvojās pa ārzemēm, jo viņu kaut kādi bērni neinteresējot. Atbrauca, atcēla gājienu, lai kāds viņu vispār pamanītu. Demisiju, ko citu!

 14. Kauns un negods Seilei! Ministre pati nav spējīga pildīt ministres pienākumus un amatu, bet atbildību negribas uzņemties! Postenis ir svarīgāks par sabiedrības viedokli un bērniem.
  Nav ko locīties, sodīt arī Bērziņu un godīgi būtu atkāpties.

  • Bērziņai godīgi būtu atkāpties.

  • Ja atkāpjas ,tad ne jau atceltā gājiena dēļ. Pareizi bija ka gājienu atcēla. Jātkāpjas būtu tāpēc ,ka visi tie svētki ir bērnu izdzīšana ,ne svētki. Pieaugušie grib sevi izcelt un tad dzen tos bērnus ar mietu zemē. Vēl visādi konkursi par pirmajām vietām ,mēģinājumi mēģinājumiem galā no rīta līdz vakaram ,saule vai lietus. Piecus gadus mācījušies ,vēl jāmēģina. Vienu mēģinājumu ,lai zinātu kurā vietā stāvēt un kā mainīties un vis. Pārējo laiku skata muzejus ,padzied parkos ,vakaros rīko disenes u.t.t. Gājiens faktiski bērniem ir tas jaukākais ,tagad ta nodzīti ka līdz gājienam nemaz netiek.

Draugiem Facebook Twitter Google+