×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Straujuma: par nekvalitatīvajiem darbiem Stradiņa slimnīcas būvniecībā maksā būvnieki (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvlaukums.

Par nekvalitatīvajiem darbiem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā maksās paši būvnieki, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Ministru prezidenta Laimdota Straujuma.

Viņa paskaidroja, ka arī veselības ministrs Guntis Belēvičs uz to paļaujas. Vienlaikus Straujuma uzskata, ka par kļūdām atbildīga ir virkne amatpersonu, kurām būtu jāuzņemas atbildība.

Premjere norādīja, ka veselības ministrs par kļūdām nav atbildīgs, jo viņš būvniecības darbus nevadīja.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien pieņēma lēmumu par papildu 16 miljonu eiro piešķiršanu Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniecības projektam.

Valdība otrdien skatīja iepriekš vairākkārt atlikto ziņojumu par Stradiņa slimnīcas būvniecības projektu. VM nākamā gada budžetā projektam lūdza 7,5 miljonus, bet 2017.gadā – jauno telpu aprīkošanai un iekārtām 8,6 miljonus eiro.

Pēc Finanšu ministrijas (FM) ieteikuma nākamā gada budžetā netiks piešķirta papildu nauda, bet trūkstošais finansējums tiks nodrošināts 2017.gadā. Tāpat lēmums par papildu līdzekļu piešķiršanu tika pieņemts ar atrunu, ka būvniecība tiks pabeigta laicīgi un papildu finansējums vairāk netiks prasīts.

Ilgtermiņa slimnīcas attīstības mērķi paredz daļēju ēku nojaukšanu, divu jaunu korpusu A un B būvniecību, kā arī vēsturiskā mantojuma – Šmēlinga arhitektūras pieminekļu – restaurēšanu, izvietojot tur mācību un zinātnes parku.

Konkursā “A korpusa projektēšana, autoruzraudzība, būvniecības darbu veikšana un iebūvējamo iekārtu piegāde, uzstādīšana un apkalpošana garantijas laikā” uzvarēja pilnsabiedrība ” SBRE ” (dalībnieki – “Skonto Būve” un “Re&Re”), ar viņiem tika noslēgts iepirkuma līgums ar kopējo summu 55 621 278,48 eiro bez PVN un būvniecības darbu izpildes termiņš – 2015.gada 31.jūlijs un nodošana ekspluatācijā paredzēta līdz 2015.gada 31.augustam. Tomēr termiņš varētu pagarināties.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. latvietis parastais Atbildēt

  piešķir papildus 16 miljonus un stāsta ka maksās būvnieki:) kā lai te notic kaut vārdam no tantas teiktā?

 2. Varbūt maksās būvnieks, bet vakar valdība būvniekam iedeva papildus 16 miljonus. Tātad SBRE zaudējumu nebūs.

 3. Nemuldi vecene tikko taču iedevi draugam pauniņam atkal 15 miljonus

  • Naudu iedeva aprīkojuma iegādei un slimnīcai, lai varētu samaksāt par noslēgto būvniecības līgumu. Slimnīcai bija finanšu deficīts, nevis papildu finansējums būvniekam,

   • tā gluži ari nav kā tu sludini Atbildēt

    nav ne nedeļa apkārt kad ziņoja ka viņi gadu noslēguši ar labu peļņu. protams ka visi miljoni nav brāķa labošanai, tu vel izrādijās ka šis tas steidzami jāuzceļ kaut vai lai ūdeni no pagrabiem dabutu laukā, bet naudiņa aizies celtniekiem tas ar nav noliedzams.

   • Bet bankas kredīts kur palicis??

Draugiem Facebook Twitter Google+