×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Straujuma pārmet IZM neprofesionalitāti pedagogu atalgojuma aprēķinos

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Skatot jautājumu par finansējuma pārdali pedagogu atalgojumam, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pārmeta Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) neprofesionālu darbību.

Straujuma nebija apmierināta, ka IZM nevar konkrēti pateikt, vai tai nākamā gada budžetā būs nepieciešami vēl papildu līdzekļi pedagogu atalgojuma nodrošināšanai un cik ļoti finansējuma pietiekamību ietekmēs bērnu skaita palielināšanās mācību gada sākumā.

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) nevarēja konkrēti atbildēt, vai ministrijai būs nepieciešams papildu finansējums. To ietekmēšot arī tas, cik liels bērnu palielinājums būs skolās jaunajā mācību gadā. Ja tas būs normas robežās, tad finansējumu papildus ministrija neprasīs. Bet, ja būšot “demogrāfiskais sprādziens”, tad gan vajadzēs vēl finansējumu.

Par to neizpratni pauda finanšu ministrs Andris Vilks (V), aicinot Latviju nesalīdzināt ar kādu no Āfrikas valstīm, kur ir iespējami demogrāfiskie sprādzieni.

Pavisam neapmierināta premjerministre kļuva pēc Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvju paziņojuma, ka IZM aprēķinātā summa nav pietiekama pedagogu atalgojumam. “Izglītības un zinātnes ministrija izskatās absolūti neprofesionāla. Ja arodbiedrība saka, ka nav naudas jūsu budžetā un jūs neesat vienojušies ar arodbiedrību, tad kas jums tur ir?” vaicāja valdības vadītāja.

Viņa pauda neizpratni, kā ierēdņi nevar atbildēt uz jautājumu, kāda situācija būs nākamgad.

IZM valsts sekretāre uzsvēra, ka būtu bezatbildīgi paziņot, ka nākamajā gadā IZM papildu līdzekļi vairs nebūs vajadzīgi. Šāda situācija jau esot savulaik bijusi, un IZM joprojām ir spiesta risināt šo problēmu.

Straujuma pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina, ka reti kad kļūst dusmīga, taču šī bija tā reize, kad viņā raisījušās dusmas. “Protams, neviens jau nezina precīzu skolēnu skaitu, bet mērogs IZM ir jāzina,” teica premjerministre, piebilstot, ka ne tikai viņa, bet arī ministri bija sašutuši par ministrijas ierēdņu nezināšanu.

Viņa šodien notikušo diskusiju valdībā raksturoja kā riņķa danci, un tā IZM rīkojas ne pirmo reizi – šādi novērojumi viņai ir no laikiem, kad pati vadīja Zemkopības ministriju un premjerministrs bija Valdis Dombrovskis (V).

IZM informē, ka 2015.gadā pedagogu atalgojumam nepieciešami papildu 919 518 eiro. Lai nodrošinātu pilnu finansējumu pedagogu darba samaksai šajā gadā, valdība šim mērķim otrdien novirzīja 816 370 eiro. Tie rasti IZM budžetā, proti, atlikums radies dotācijām privātajām mācību iestādēm paredzētajā budžetā.

Paredzēts, ka pedagogi, kas ieguvuši 3., 4. un 5. pakāpi, saņems fiksētas piemaksas attiecīgi 31,87 eiro, 79,68 eiro un 99,60 eiro apmērā par vienu pedagoga darba likmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+