×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Straujuma pastāsta, kas vainīgs, ka deputātu kvotas “uzleca” līdz 20 miljoniem (7)

Saeimas deputāte Laimdota Straujuma.Saeimas deputāte Laimdota Straujuma.

Foto - LETA

Deputātu “budžeta kvotās” sadalītā summa izauga līdz 20 miljoniem eiro, jo Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) budžetā vēlējās atvēlēt lielas summas savu partijas biedru vadītajām pašvaldībām, šorīt LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja Saeimas deputāte, ekspremjere Laimdota Straujuma.

Straujuma stāstīja, ka vienā brīdī ZZS atnākusi ar budžeta projektu, kas paredzējis ļoti iespaidīgus piešķīrumus viņu vadītājām pašvaldībām, citas pašvaldības savukārt ignorējot. Pret šādu naudas sadali pārējām koalīcijas partijām radušās iebildes, kam kompromiss rasts, palielinot kopējo piešķīrumu summu un līdzekļus piešķirot plašākam pašvaldību lokam.

Šādos apstākļos būtu melīgi teikt, ka “kvotu” pieaugums būtu tikai deputātu izdomāts, uzsvēra politiķe un norādīja, ka naudas piešķīrumi, protams, bija saskaņoti gan ar premjeru Māri Kučinski (ZZS), gan ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS).

Protams, pašvaldībām vajadzību ir daudz un vairums no “kvotu” priekšlikumiem bija jēdzīgi, taču turpmāk “Vienotība” uz šādiem kompromisiem vairs neizies, solīja Straujuma. Viņa uzsvēra, ka nevar liegt iespēju deputātiem iesniegt priekšlikumus budžetam, tomēr 20 miljoni eiro ir pārāk liela summa, kuru sadalīt šādā veidā.

Straujuma pieļāva, ka risinājums varētu būtu atjaunot valsts investīciju programmu pašvaldībām, caur kuru līdzekļus pašvaldībām dalītu pēc skaidrākiem kritērijiem.
Kopumā valsts nākamā gada budžetu Straujuma novērtēja kā apmierinošu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  Citāts iz latv(ĀN)iešu “titulnācijas locekļu” komentāriem par aktuālo tēmu:
  “tagad straujumai sirdsapziņa sāpēs…”
  ————–

  ;)))

  Nu, bet – a’ kā ta’ savādāk?!??

  Baigi sāpēs, pilnīgi necilvēcīgi grauzīs un mocīs nabaga pensīti – aš līdz pat neizbēgamai demisijai!!

  Un tad Muļķu Zemes aborigēni tumšos rudeņa novakaros, pie skala uguns lāpot paaudžu paaudzēs pārmantotās goda ūzās viedi izsēdētos gudrības caurumus, viens otram stāstīs “Teiku par SirCapziņu”, kas varētu iesākties apmēram šitā:
  .
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Reiz Muļķu Zemes “valstī” bija,
  Un “latv(ĀN)iju” pārvaldīja,
  Pa straujo tante, Laimas dota,
  Ar SirCapziņu apgreidota ~
  Šo “koalīcija”, bez kreņķa,
  No “lumpeņiem” iekš “goda beņķa”,
  Kā spundi mucā (tukšā) bāza,
  Līdz – demisija pensi gāza:
  Plēš SirCapziņa, kā ar skrāpi,
  Pat Laimas doto(s) – diktu sāpi,
  Un diskomfortu šamie jūtot,
  Kaut – skrāpētāju… (dillēs) sūtot,
  Kas VISU strauji salaiž lopā ~
  Grauž (karjeru) kā ķirmis kopā,
  Līdz – demisija, beigu galā,
  Ķer to(s), kam zobos SILES mala…
  .
  u.t.t., u.t.j.pr.

  =====

  Jo – visas pasakas jau sākas ar “Reiz bija…”. 😉

  MUĻKU zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

 2. Tā ir slēpta, bet tieša politiskā korupcija, dienesta stāvokļa ļaunprāīga izmantošana. Mazākais, šīs summas jāieskaita deputātu un partiju reklāmas izdevumos un attiecīgi jāatņem finasējums vai jāpieprasa atmaksāt. Un KNAB rīkojas absolūti netaisnīgi, ka vienai partijai, kura pat nezināja, ka kāds no malas organizē atsevišķu biedru reklāmēšanu un bez saskaņošanas maksā, unKNABs šai partijai atņem finansējumu un soda. Šajos gadījumos ar “kvotām” ir tas pats variants – bet KNAB lemj: likumīgi un pamatoti, nav pārkāpuma. Var iesniegt pieprasījumus, norādīt vajadzības, bet tām jāiziet vispārējais vērtējums no kopējiem nozaru un pašvaldību vajadzībām, nevisno atsevišķu partiju vai deutātu iegribām. bet tās nedrīkst nekur saistīt ar deputātu vārdiem.
  Tā ir organizētā noziedzība pilnā apmērā, kurā iesaitīta valts vara? Tas ir mans kā jurista secinājums.

 3. Man arī pensija uzlēca par 4 eirām. Vēl tādus trīs pārpilnības gadus un būs sasniegtas 300 eiras. Kam lai pateicos, kam bučot roku?

 4. Sēžam zaļā hūtē un priecājamies par klaunu veiklību. Viss vēlētāju labā. Bet vēlētāji jau ātri aizmirst tos labos darbus un tāpat savēlē šādus tādus puspelēkus.

 5. Kāpēc bija vajadzīgs šis tiesas teātris, lai piešķirtu no no nepardzētajiem izdevumiem valsts budžetā katram par pāris simtiem miljonu “trim brāļiem” (L.Š.Š.). Pa naudas “ievelēšanas burzmu””,tas būt aizgājis uz “urrā”, neviens pat nepamanītu.

 6. Kas sunim asti cels… ??

 7. laimdota ir otra solvita? Atbildēt

  Netaisnojieties,Vienotība !Tieši Vienotība uzsāka kvotu korupcijas gājienu partijas Vienotība vēlētaju balsu pirkšanai ,
  Kauns nav solvit?, , krāpties, melot,apzagt, korumpēt un pirkt vēlētāju balsis tas ir i Vienotības gaumē .Arī šogad visa Vvvvienotība balsoja par kvotu miljonu palielināšanu savā labā! Laimdota, tu arī esi tāda pati solvita, ko ?kaus,kauns,kauns!

Draugiem Facebook Twitter Google+