×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Straujuma: pēc apšaudēm Parīzē nedrīkst likt vienādības zīmi starp imigrāciju un terorismu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc apšaudēm Parīzē nedrīkst likt vienādības zīmi starp imigrāciju un terorismu un ne katrs imigrants ir terorists, šādu viedokli pirmdien žurnālistiem pauda premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

“Imigrācija netiek saistīta ar terorismu, jo tas nebūtu korekti. Dažādās valstīs dažādi uzskata, dažādi sauc cilvēkus, kas iebrauc. Lielbritānijā ļoti daudz Latvijas cilvēku, kuri iebrauc, sauc par imigrantiem. Ja runājam par imigrāciju un terorismu, mēs nedrīkstam likt vienādības zīmi starp šiem vārdiem,” viņa sacīja.

Premjere uzsvēra – “terorisms ir terorisms un ne katrs imigrants ir terorists”.

Parīzes notikumi būs papildu prioritāte Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā, par ko Straujuma trešdien informēs Eiropas Parlamentā. “Satiku Parīzē Šulca kungu, kur es arī informēju viņu, ka es par to runāšu,” teica politiķe.

Valdības vadītāja informēja, ka apšaudes Parīzē un turpmākā rīcība tiks pārrunāta ES iekšlietu ministru sanāksmē, kas tiks rīkota vai nu oficiāla, vai arī neformāla. “Tur ir arī konkrēti pasākumi, ko iekšlietu ministri sagrupēja – gan preventīvie pasākumi, gan sabiedrības radikalizācija. No otras puses – cīņa pret terorismu, sadarbība starp valstīm – dažādu datubāzu pieejamība, jo šobrīd ir dažādi datu aizsardzības ierobežojumi dažās valstīs,” viņa klāstīja.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) valdes loceklis Jānis Dombrava akcentēja, ka ES nepieciešama stingrāka imigrācijas kontrole. Par piemēru viņš minēja nacionālboļševika Benesa Aijo aizbēgšanu uz Lugansku. “Nav iebildumu, ka viņš aizbrauc prom, bet jāsaprot, ka šādā ceļā var arī iebraukt valstī. Tas rada arī bīstamību,” viņš sacīja.

Dombrava uzsvēra, ka galveno apdraudējumu pēc lielā uzturēšanās atļauju skaita izsniegšanas NA saskata Krievijas pilsoņos, tomēr esot jāņem vērā arī riski, kas “parādās saistībā ar tām personām, kuras ir piedalījušās Islāma valsts sastāvā pilsoņu karā. Vai mēs spēsim vienmēr mēneša termiņā pārbaudīt visu šo personu biogrāfiju, tas ir diskutabls jautājums. Tāpēc mēs esam ieinteresēti, lai pēc iespējas ātrāk tiktu noteikti stingrākie ierobežojumi”.

Reizē politiķis norādīja, ka ir atšķirība starp “migrantiem, kuri dodas no vienas valsts uz otru labākas darba dzīves meklējumos, bet ir arī ar organizēto noziedzību saistītas personas, piemēram, no Lietuvas puses, kas ir ne reizi vien apzagušas Latvijas zemniekus”.

Jau ziņots, ka islāma pravieša Muhameda karikatūras vairākkārt publicējušā nedēļas laikraksta “Charlie Hebdo” redakcijā Parīzē ar Kalašņikova automātiem bruņoti uzbrucēji trešdien nošāva 12 cilvēkus un ievainoja vēl 11. Nogalināto vidū ir žurnāla galvenais redaktors Stefans Šarbonjē, trīs žurnāla karikatūristi un divi policisti. Četri ievainotie ir smagā stāvoklī.

Aizdomās turētos par uzbrukumu redakcijai piektdien nogalināja Francijas policijas specvienība.

Svētdien Parīzē notika nacionālās vienotības manifestācija, kurā piedalījās ES un vairāku tās dalībvalstu līderi, tostarp arī Straujuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Savulaik bija tāds Mehmets Ali Agdža, kurš 1981.gadā mēģināja nogalināt pāvestu Jāni Pāvilu II un tālākās pēdas veda uz Bulgāriju un PSRS, lai gan oficiāli bija turku terorists.
  Šodien mazpazīstams ķengu žurnālītis, Francija ar Mistral neizdošanu un Kadirovs ar saviem solījumiem un Kremlis?
  Ja ir šahista domāšana un cēloņsakarību meklēšana var sasaistīties kopā, kuram tas izdevīgi.
  -Pāvests un polis veiksmīgi grāva komunismu Polijā un Maskavā nevarēja mierīgi gulēt…
  – Francija zem NATO un ASV spiediena neizdeva Mistral , tad mēģināja Ziemassvetku pūli braukt auto- politisks klusums, atkārtoja jau ar redakciju un veikalu un jau problēmas un troksnis. Te Kadirovs, kurš personīgi zvērēja izpildīt visas Putina vēlmes un …Francija nobaidīta un ja dos Mistral varbūt tas vairs nenotiks.
  Tikai, ja terora sēklu maisiņam iztaisa caurumu, tā terora sēkla nu jau pati sāk birt ārā… Bet tas Francijai par nepaklausību un arī fons ir labs – lielā imigrācija ar sociālajiem pabalstiem – jautājums vai bojā gājušie teroristi kaut dienu ir strādājuši vai tikai sociālie pabalsti? Par viņu strādāšanu man nav ziņu…

 2. jautajums >>>to ..... Atbildēt

  Kads teaatris,galiigi jau sajukusi. te viens saka teatris…nesapratu neko.

 3. Daargie! Taa apshaude ir teaatris! Neesiet aitas.

Draugiem Facebook Twitter Google+