×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Straujuma pēc valdības 100 dienām slavē ministrus un demisionēt negrasās (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Ministru prezidente Laimdota (V), vērtējot savas valdības darbu pirmajās simts dienās, atzīst, ka viņai ir prieks par katra ministra darbu.

“Uzskatu, ka mani ministri strādā kā vienota komanda, un man ir prieks par katra ministra darbu. Ministriem ir ārkārtīgi liela atbildības sajūta un darba spējas,” šodien žurnālistiem atzina Straujuma.

Īpašs gandarījums valdības vadītājai esot bijis par kādu ministru, kurš, jūtot, ka viņa vadītajā nozarē varētu būt sarežģīti jautājumi, laikus vērsies pie premjeres un visu izstāstījis. Sarunas laikā situācija pārrunāta un panākta vienošanās par turpmāko rīcību.

Straujumai neesot iebildumu par saviem ministriem, taču viņa atturējās vērtēt to darbu. “Es nevaru ielikt atzīmes – vienam divi, vienam pieci. Tā nebūs. Mēs esam visi kopā,” teica premjerministre.

Tomēr viņa arī atzina, ka ir divas nozares, kur nepieciešams ļoti rūpīgs darbs – tās ir izglītība un veselība. Šīs nozares ir ļoti sarežģītas, jo skar plašu cilvēku loku, neslēpa valdības vadītāja.

Kā šodien uzsvēra Straujuma, viņas vadītās valdības atslēgvārdi ir tautsaimniecības izaugsme, drošība un dzīves kvalitāte. Kā būtiskāko šīs valdības paveikto viņa minēja šī gada budžeta pieņemšanu, paredzot minimālās algas celšanu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes mazināšanu, finansējuma palielināšanu aizsardzībai. Savukārt uzdevumi, pie kuriem šai valdībai ir jāstrādā, ir investīciju piesaiste, atbalsts eksportam, skolotāju atalgojuma sistēmas reforma.

Būtiska ir arī administratīvā sloga mazināšana, kam Straujuma solīja personīgi sekot līdzi. “Ir jāsaprot, ka cilvēki nav domāti mums, bet mēs cilvēkiem. Tie visi ierobežojumi, ko kādreiz uzliekam, daudziem cilvēkiem rada papildus šķēršļus. Esmu apņēmusies personīgi sekot līdzi administratīvā sloga mazināšanai,” teica valdības vadītāja.

Savukārt, reaģējot uz runām par jauna premjerministra amata kandidāta meklēšanu, Ministru prezidente uzsvēra, ka negrasās demisionēt.

“Es negrasos demisionēt. Neatkarīgi no tā, kur ko raksta,” šodien medijiem teica valdības vadītāja, atbildot uz jautājumu, vai viņas vadītā valdība nostrādās visus četrus gadus, ko iepriekšējās valdības nav spējušas izdarīt.

Jau ziņots, ka atsevišķi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķi neoficiāli pauduši uzskatu, ka gada laikā Latvijai būs jauns premjers, un politiskais spēks pieļauj iespēju šim amatam virzīt ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu. Tāpat izskanējis aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) kā iespējamā premjera amata kandidāta vārds, taču viņa izredzes esot krietni mazākas, ņemot vērā brīžiem uzplaiksnījušās domstarpības starp viņu un šajā politiskajā spēkā ietekmīgo Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”).

No ZZS atsevišķu politiķu puses runas par jauna valdības vadītāja meklēšanu tiek skaidrotas ar to, ka Straujumai neesot mērķa vadīt valdību visus četrus gadus.

Savukārt valdošās koalīcijas politiķi no “Vienotības” un apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA neoficiāli izteicās, ka viņiem radies iespaids par ZZS centieniem vājināt partneru, kā arī Ministru prezidentes Straujumas pozīcijas.

Jau ziņots, ka Straujumas vadītajai valdībai rīt, 12.februārī, apritēs 100 dienas kopš apstiprināšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vina pati saprata,ko pateica???????????????????????????????? Ar to “zirga” smaidu vina pec riktiga cilveka nu nekadi neizskatas. Un ministru darbs pec vinas domam ir razigs. ARPRATS-nu riktigi Zimbabve vai kaut kada tur papuasu valdiba. PALDIES VISIE LIDZCILVEKIEM,KURI BALSOJA PAR SO MURGU,kas tagad jaklausas. Laikam ari man ar gimeni jakrava cemodani un jaziepe zandales uz citu valsti-KUR VALDIBAS IR DAUDZ SUDIGAKAS,bet CILVEKI dzivo ta,ka jadfzivo CILVEKIEM.

  2. Demisionesi ka mila un nebus ta ko kurs raksts tu esi tikai IELIKTENE kuri tevi dirige ka grib ,pazudisi ar visu savu vienotibu

Draugiem Facebook Twitter Google+