×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Straujuma prasīs reālus plānus (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) lūgusi savas valdības ministriem divu nedēļu laikā sagatavot un iesniegt konkrētus rīcības plānus valdības deklarācijas uzdevumu izpildei, ziņo aģentūra LETA.

Esot gan jāņem vērā, ka jaunās valdības deklarācija ir ļoti plaša, un daudzus darbus šī valdība tikai sāks. Tomēr premjerministre grib, lai ministri precizētu tos darbus, kuriem izpildes termiņi ir tieši šo deviņu mēnešu laikā, kamēr darbosies viņas valdība.

Straujuma nenosauca, kas šai valdībai turpmākajos mēnešos būs grūtākais, taču ir primāri risināmie uzdevumi. Kā piemēru viņa minēja būvniecības nozares normatīvo aktu sakārtošanu, darbu ar Eiropas Savienības fondu jaunā perioda programmēšanu, pensiju indeksāciju un nākamā gada budžeta bāzes sakārtošanu, gāzes tirgus liberalizācijas jautājums.

Kā nepatīkamu jautājumu viņa minēja konfliktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kas arī jārisina nekavējoties.

Jau ziņots, ka Straujumas veidotā valdība apņēmusies sekmēt sabiedrības uzticēšanos valsts varai un motivēt ikvienu iesaistīties ekonomiskajās aktivitātēs, teikts jaunās valdības deklarācijā.

Deklarācijā ir noteiktas 11 prioritātes, piemēram, veidot zināšanu ekonomiku, sekmēt sabiedrības uzticēšanos valsts varai, kas balstīta uz tiesiskuma stiprināšanu, veicināt tautas ataudzi, veidojot demogrāfijas ceļa karti un nodrošinot atbalstu un piemērotu vidi bērnu audzināšanai un izglītošanai. Jaunā valdība arī apņemas stiprināt piederību Latvijai un nacionālo identitāti sabiedrībā un diasporā. Tā vēlas sekmēt sabiedrības saliedētību un veicināt latviešu valodas lietojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. “Jaunā valdība vēlas sekmēt sabiedrības saliedētību un veicināt latviešu valodas lietojumu.”
  – – – – – – – – – – – – – –
  Kāds ekstrēmisms !

 2. Premjere Straujuma sāk ar konkrētu plānu izpildi, kas ir ļoti pareizi. Labs ceļa sākums! Lai veicas!

 3. IZPILDI neprasīs, tikai plānus.

 4. Interesanti cik LATVIEŠU ir ieplānots jaunajai ,,minisrei,, izdabūt no LATVIJAS ārā ….. dombrovskim veiksmes stāstš tas ļoti veicās …

 5. … TUA jautajums pacelies ari ES Asemblejas limeni, pienmts ka rezolucija un tiks skatits talak …

  … Katra no koalicijas partijam, ta luk spelejas ar politisko bezdibeni nepievienojoties NA prasibai par TUA tuliteju aprobezosanu … un,

  … sis subjekts bus velesanas karstpunkts kopa ar latviesu valodas ievesanu visas valsts skolas sakot ar 2015. g. – velakais 2018 .g.

  … Bez sim lietam, uzticesanas valsts varai tikai kritisies … un V zaudes velesanas …

 6. Ja prasīs reālus plānus Straujumai būs neizbēgami jāatkāpjas.Plānošana,plānu izpildes kontrole ir totalitāras iekārtas pazīme.Mēs dzīvojam demokrātijas apstākļos ,kur var šodien solīt,bet rīt aizmirst solīto un no jauna solīt un atkal aizmirst par ko ir solīts.

Draugiem Facebook Twitter Google+