×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Straujuma: RSU attīstības prorektors Toms Baumanis varētu būt veselības ministrs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis piedalās "DiaMed" jaunās ķirurģiskās klīnikas atklāšanas pasākumā.

Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis varētu būt veselības ministrs, šodien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Sākotnēji viņa uzsvēra, ka iespējamā ministra vārdu atklās tad, kad būs beigušās pārrunas. Par to, ka jaunais ministrs būs Baumanis, Straujuma norādīja, ka ne apstiprina, ne noliedz šādu informāciju, bet uz atkārtotu jautājumu, vai Baumanis varētu būt ministrs, Straujuma atbildēja apstiprinoši.

Jau ziņots, ka veselības ministra amatam ir uzrunāts Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.
Baumanis iepriekš bija Rīgas Stradiņa universitātes rektora padomnieks, darbojās privātajā biznesā, bija NATO atbalsta organizācijas Latvijā (LATO) priekšsēdētājs. Tāpat Baumaņa darbs bija saistīts ar Pasaules Bankas Latvijas biroja sabiedrisko attiecībām un projektiem, viņš savulaik vadīja arī Ārlietu ministrijas preses centru, kā arī strādāja Latvijas vēstniecība Zviedrijā, liecina informācija Rīgas Stradiņa universitātes mājaslapā.

Straujuma nolēmusi pieņemt veselības ministres Ingrīdas Circenes (V) demisiju.

Jau ziņots, ka veselības ministre Ingrīda Circene (V) 7.jūlijā ir iesniegusi demisijas rakstu un Straujuma nolēmusi to pieņemt.

“Ņemot vērā atšķirīgo izpratni par veselības aprūpes nozarē būtiskāko un faktu, ka nav tikusi panākta konstruktīva sadarbība neatliekamu uzdevumu izpildē, kā arī to, ka es personīgi nekavējoties nevaru atsākt darbu veselības stāvokļa dēļ, uzskatu, ka turpmāk kopīgs darbs šādā komandā man nav iespējams. Tādējādi, pakļaujoties politiskajam spiedienam, atkāpjos no veselības ministres amata,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž Circene.

Amatpersona arī norāda, ka viņai nav pieņemams tas, ka, šajā valdībā strādājot, Veselības ministrija nav saņēmusi atbalstu stabilam ilgtermiņa finansējuma pieaugumam un citiem veselīgai sabiedrībai stratēģiski svarīgiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai cienījamais kungs ir pārdomājis,ka zaudē atalgojumā vairākas reizes? un ja veiks iecerētās RSU reformas, arī atgriezties amatā nevarēs, arī ja bez reformām pieņems kādu finansiālu lēmumu, būs pārkāpts interešu konflikta likums….

Draugiem Facebook Twitter Google+