×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

Straujuma: skolotāju algai ir jābūt virs vidējās algas Latvijā (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Skolotāju algai ir jābūt virs vidējās algas Latvijā, piektdien, tiekoties ar Kurzemes reģiona skolu pārstāvjiem, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Esmu pilnīgi pārliecināta, ka skolotāju algai ir jābūt virs vidējās algas Latvijā. Kvalitatīva izglītība Latvijas attīstībai ir ārkārtīgi svarīga,” uzsvēra Straujuma, vienlaikus norādot, ka par skolotāju darba algu modeli jau ir runājusi ar Vidzemes reģiona skolotājiem un nākamnedēļ turpinās sarunu ar Latgales skolām.

Liepājas apmeklējuma laikā Ministru prezidente piedalījās uzņēmuma “Liepājas metalurgs” darbības atjaunošanas pasākumā, paužot gandarījumu, ka vairāk nekā 500 iedzīvotāji ir varējuši atgūt savas darbavietas un atsākt darbu vienā no lielākajiem uzņēmumiem. Tāpat Straujuma pauda cerību, ka uzņēmuma investori turpinās darbu un tiks atvērti nākamie cehi.

Straujuma izmantoja iespēju arī apskatīt Liepājas topošās koncertzāles būvniecības gaitu, kā arī iepazinās ar dažādiem Liepājas ražotājiem izstādē “Ražots Liepājā”.

Pieminot Latvijas armijas pirmo karavadoni Oskaru Kalpaku, Straujuma piedalījās piemiņas pasākuma Liepājas Ziemeļu kapos, kur uzrunāja zemessargus, jaunsargus un vietējos iedzīvotājus, paužot pārliecību, ka zemessargi un jaunsargi aizsargās savu valsti, ja radīsies tāda nepieciešamība.

“Oskars Kalpaks ir mūsu armijas varonis, viņa varonīgās gaitas ir paraugs jaunajiem Latvijas sargiem, paraugs zemessargiem. Esmu pārliecināta, ka zemessargi un jaunsargi ar pārliecību stāsies savas valsts sardzē, ja tāda nepieciešamība radīsies,” uzrunā sacīja Straujuma.

Liepājas Ziemeļu kapi bija Kalpaka pirmā atdusas vieta līdz 1919.gada septembrim, kad viņš tika pārbedīts dzimtas kapos Meirānos pie Madonas. 1939.gada 6.martā Ziemeļu kapos atklāta Kalpaka piemiņas vieta.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Jau tagad pedagogiem alga ir virs vidējā. Cik tad vēl? Varbūt viņiem algas noteikt ministra vai Saeimas deputāta līmenī?

 2. Vai Latvijā jel kādreiz būs jaunās paaudzes politiķi? Šie bla, bla padomju stilā apnikuši.

 3. Neapliekamajam minimumam Latvijā ir jābūt vismaz iztikas minimuma apmērā!

 4. Pirms pacelt algu būtu jāveic neatkarīga skolotāju sertifikācija. Piem.mūsu skolā svešvalodas pasniegšana katastrofālā līmenī. Krievu valodas skolotāja skolotāja, iepriekš strādāja par virtuves strādnieci ēdnīcā, atlaida, tad šī pārprofilējās, dabūja neklātienē papīru un tagad rullē – ja pajautā kaut ko kas nav paredzēts programmā, pilnīgi, ne bū, ne mē! Ar angļu valodu mazliet labāk. Par kādu algas pacelšanu lai runā???

 5. Būtu labi, ja skolotāji spētu arī iemācīt kaut ko virs vidējā. Patreizējais līmenis gan ir stipri zem vidējā.

  • Būtu labi, ja zelta gabaliņi gribētu mazliet mācīties !Tad jau arī varētu iemācīt ! Mācīšanās sastāv no 2 daļām – tas , kurš māca un tas, kurš vēlās mācīties !

 6. ja es gribēšu algot aukli bērnam un maksāt vairāk nekā saņemu pats-izskatīšos pēc idiota..
  Laimes-dotajai nevajadzētu sevi tā pozicionēt….

 7. neparasti lasīt ”jābūt”.Parasti lasām ”saprotiet” naudas ir cik ir.

 8. Galvenais runas vārds -jābūt..varētu jau izteikties sakarīgāk.aizvietojot to ar ir, vai sliktākā gadījumā-būs…bet citādāk jau uz pensiju jātaisās. cik var bojāt Latvijas tīro gaisu….

 9. var braukt kā visi un strādāt ārzemēs

 10. latvietis parastais Atbildēt

  šos vārdus vajag iebāzt tantai acīs tad kad viņa kārtejo reizi paziņos ka naudas budzetā algu celšanai nav .

 11. Straujumai jāatgādina, ka liela alga automātiski nenodrošina kvalitatīvu izglītību. Jaunajai paaudzei,
  ar nelieliem izņēmumiem, neapmierinoši tiek mācīta matemātika, ķīmija, bioloģija un fizika, kas ir pamats lietiško profesiju apguvei, tāpat skolās neapmierinošs ir patriotiskās audzināšanas darbs. No skolotāja
  ir arī jāprasa kvalitatīva skolēnu izglītošana un tas ir jāsasaista ar algas lielumu. Tikai tad varam gaidīt kādus rezultātus. Līdz šim viss gan vairāk notiek parunāšanas un populisma līmenī.

 12. Kurš par to ir šaubījies? Vienīgais ja politiķiem beidzot, ar lielām mokām tas pielēca. Atliek tikai darīt.

 13. To .ka jābūt visi zin,bet jārunā ir konkrēti. Kad būs ?

 14. Un minimālai pensijai ir jābūt ne mazākai par iztikas minimumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+