×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Straujuma: šobrīd nav prasības pēc Seiles demisijas (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Šobrīd nav prasības demisionēt izglītības un zinātnes ministrei Mārītei Seilei, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma”, sacīja valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

Runājot par pretrunīgi vērtēto XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiena atcelšanu, Straujuma norādīja, ka Seile rīkojusies adekvāti. “Ministre rīkojās adekvāti tam mirklim. Jautājums – kāda bija tā izpilde. Drīzāk bija vajadzīgs dot ziņu visiem, ka ir brīvprātīga piedalīšanās gājienā un tad katram kolektīvam ir jāredz – cik bērni ir noguruši. Es domāju, ka ir svarīgi, ka ministre rīkojās, jo galvenais ir bērnu drošība,” teica valdības vadītāja.

Straujuma gan atzina, ka ministres rīcība varēja būt niansētāka. Vienlaikus Straujuma uzsvēra, ka šobrīd viņai nav prasības pēc Seiles demisijas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Seile otrdien pēc sarunas ar premjerministri Straujumu varētu paziņot, vai izlēmusi demisionēt saistībā ar incidentiem XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisē, kad sestdien ģenerālmēģinājumā sākās masveida bērnu ģībšana.

Seile pirmdien pēc preses konferences, kas bija veltīta Dziesmu un deju svētku norisei, žurnālistiem norādīja, ka, viņasprāt, “šobrīd sabiedrība dalās divās daļās par to, vai lēmums par svētku gājiena atcelšanu bija pareizs vai nepareizs”.

“Man ir žēl, ka šis jautājums [iespējamā demisija] prevalē Dziesmu svētku tematikā. Es uzņemos visu atbildību par situāciju, kas bija Dziesmu svētkos. Ja prasība būs politiskajai atbildībai materializēties demisijā, tad esmu tam gatava. Šis nav emocionāls lēmums un vēlos vispirms runāt ar premjeri,” viņa teica.

“Es šobrīd uzņemos pilnu politisko atbildību. Paralēli ir vairāku līmeņu situācija. Sākumā ir nekavējoši jāizvērtē visas rīcības, kādas tika veiktas svētku laikā. Izglītības un zinātnes ministrija ar manu lēmumu veidos izvērtēšanas komisiju. Arī premjere vēlas veidot izvērtēšanas komisiju un viens no rītdienas sarunas tematiem ar Straujumu būs par to, kā šīs komisijas atšķirsies, vai tās ir jāapvieno,” teica ministre.

Seile arī norādīja, ka nedrīkst vainot bērnus par notikušo.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Aizgāja – padzēra kafiju – un mammīte ieteica palikt amatā, jo tad var izjukt šī nestabilā koalīcija!
    Forši.

  2. Izglītības likuma 55. pants nosaka, ka izglītojamam ir tiesības uz dzīvībai un veselībai drošiem apstākļiem izglītības iestādē un tās organizētajos pasākumos. Šoreiz likums ir rupji pārkāpts un par to prokuratūrai ir jāierosina lieta. Atbilkdīga iestādes bija Izglītības un zinātnes ministrija (ministre M.Seile).

  3. Pašai laiks demisionēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+