×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Straujuma: uz Pirmā pasaules kara drupām dzima Latvijas valsts (7)

FOTO: Wiktor DabkowskiFOTO: Wiktor Dabkowski

Ministru prezidente Laimdota Straujuma kopā ar citiem Eiropas valstu līderiem 26. jūnijā piedalījās 1. Pasaules kara piemiņas pasākumā Iprā.

Ceturtdien, 26. jūnijā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma kopā ar pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem Iprā (Beļģija) pieminēja Pirmā pasaules kara simtgadi, vēsta Ārlietu ministrija.

“Divdesmitā gadsimta sākums Eiropas atmiņā palicis kā kara un vardarbības šausmu plosīts. Nelielā Flandrijas pilsēta Ipra simbolizē kara fronti Rietumos, tieši tāpat, kā cauri Latvijai visus kara gadus vijās Austrumu frontes līnija. Tomēr šie traģiskie notikumi pamodināja latviešu tautas nacionālo pašapziņu un uz Pirmā pasaules kara drupām dzima Latvijas valsts. Noliecu galvu visu to priekšā, kuri cīnījās par labāku Eiropu, un arī par mūsu Latviju,” teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

ES dalībvalstu līderi Iprā ieradās pirms kārtējās Eiropadomes, kas norisinās 26. un 27.jūnijā.

Darba vakariņās ceturtdien pēc svinīgās ceremonijas valstu un valdību vadītāji diskutēja par ES stratēģisko dienaskārtību, kas iezīmēs attīstības virzienus turpmākajiem pieciem gadiem. Kā būtiskākos virzienus ES līderi atzīmēja savienību nodarbinātībai, izaugsmei un konkurētspējai, savienību, kas dod pilsoņiem tiesības un aizsargā viņus, enerģētikas savienību, brīvības, drošības un tiesiskuma savienību, kā arī ES kā spēcīgu globālo spēlētāju.

Diskusija šodien turpinās Briselē.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Jā! Vēl tikai ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa un 3% PVN likme ikdienas pārtikai,kā Luksemburgā,Latvijā jāievieš!

  2. Nesalīdzināt ar šodienu! Atbildēt

    Un ja pēc desmit gadiem-no 1928.gada 28.jūlija,varēja atļauties palielināt neapliekamo minimumu no 1300 līdz 2000 latiem gadā jeb 166 latiem mēnesī,atcelt ienākuma nodokli visiem lauksaimniecībā un zvejniecībā gūtiem ienaākumiem!!

  3. Latvija dzima uz savstarpējā slaktiņā novājinātām impērijām.Kad sabrukusī Krievijas impērija PSRS izskatā pieņēmās spēkā ,tad tā atkal okupēja Latviju.Sabrūkot PSRS Latvija ieguva šķietamu neatkarību ,lai beigās soli pa solim to atkal atdotu.

  4. Interesanti, kas tad 1PK cīnījās par labāku Eiropu? Vācija, Austroungārija, Krievija, Francija utt.? Šīs cīņas izpausme laikam bija Versaļas miers, kas radīja priekšnoteikumus jaunam karam. Varētu pie viena izteikties par 2PK. Tur gan zināms, kas cīnījās par jauno Eiropu!

  5. Blakus Luksemburgas premjeram, izskatas labi, varbut zime ka vadis tikpat turigu valsti ka Luksemburga, lai veicas Straujumas kundzei un Latvijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+