×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Straujuma vairs neredz pamatu atlikt elektrības tirgus atvēršanu (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) patlaban neredz iemeslu mainīt iepriekš pieņemto lēmumu par elektrības tirgus atvēršanu no 1.aprīļa, tomēr uzsver, ka jāmeklē papildu kompensācijas mehānismi maznodrošinātajiem.

Straujuma šodien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka viņa neredz pamatu mainīt lēmumu par elektrības tirgus atvēršanu, jo “Latvenergo” tāpat rosinātu paaugstināt tarifus. Līdz ar to elektroenerģijas cena varētu tikt paaugstināta neatkarīgi no tā, vai tirgus ir atvērts vai “Latvenergo” nāk ar savu tarifu pieauguma pieprasījumu. Ja elektrības tirgus tiks atvērts, tad perspektīvā tajā ir iespēja parādīties citiem spēlētājiem.

Valdības vadītāja uzsvēra, ka ir jādomā par atbilstošu kompensāciju mehānismu maznodrošinātajiem un tas jāsaskaņo ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS). Ar “Latvenergo” un finanšu ministru Andri Vilku (V) iepriekš tika spriest par iespēju izmaksāt lielāku pabalstu, nekā tas pašlaik paredzēts normatīvajos aktos. Rīt, 11.februārī, Straujuma tiksies ar labklājības ministru Uldi Auguli (ZZS), lai pārrunātu šos kompensācijas mehānismus. Arī LPS sniegusi savus priekšlikumus šajā jautājumā.

“Strādājam pašlaik tajā virzienā, ka meklējam papildu līdzekļus papildu kompensācijas mehānismiem,” pauda Straujuma.

Pēc viņas teiktā, arī pārējie koalīcija partneri, kuriem iepriekš bija dažādi viedokļi par elektrības tirgus atvēršanu 1.aprīlī, vēlas redzēt, kāds varētu būt papildu kompensācijas mehānisms, lai maznodrošinātie neciestu.

Kā ziņots, Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa.

No 1.aprīļa Latvijas mājsaimniecībām elektroenerģija būs jāpērk brīvajā tirgū. Tādējādi elektrības cena atsevišķām mājsaimniecībām pieaugs pat par 40%.

Ņemot vērā minēto, koalīcijas partijās sākusies diskusija par iespēju mainīt elektroenerģijas tirgus liberalizācijas nosacījumus mājsaimniecībām vai citādi slāpēt gaidāmā cenu pieauguma ietekmi uz iedzīvotāju tēriņiem.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidente Straujuma ar rezolūciju uzdevusi Ekonomikas ministrijai izvērtēt, kāpēc pieaugs “Latvenergo” elektrības cenas – vai tas notiks liberalizācijas vai citu iemeslu dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. kāpēc ar mums tā notiek.... Atbildēt

  Roka roku mazgā…..Ienākumi cilvēkiem sarūk,bet ēstgriba kundziņiem pieaug! Latviju pametīs arvien vairāk cilvēku,bet palicējiem slogs tikai pieaugs ,pieaugs nodokļi,cenas utt.Cik tālu tad šie vadoņi dzīs izmisumā savas zemes cilvēkus???????Bez vārdiem viņu mantrausība un vienaldzīgums!

 2. Latvenergo tāpat paaugstinātu tarifu ,nemaz tādai Straujumai atļauju neprasīs . Darīs un viss.

 3. Pašreizējie politiķi nedomā par cilvēkiem!

  Atbalstam:
  ..

 4. kapu zvans šai partijelei!

 5. Tak šāmei kundzei vajag parādu māsas vietā nomaksāt,par ārsta prakses telpu izmantošanu Rīgā.

 6. Vai elektroapgādes piegādē neizveidosies “mākleru tīkls” ar Saeimas deputātu un citu politiķu aktīvu darbošanos, līdzīgi kā nekustamo īpašumu tirgoņu bari Kalvīša “treknajos gados.”

 7. Visu šo sarežģīto un piņķerīgo,cilvēkus pazemojošo “kompensācijas mehānismu” vietā ES valstu 0-12% PVN likmi pārtikas pamatproduktiem! Ja to atļauties var pat Grieķija,Horvātija un Malta (0%),Spānija(4%),Polija un Rumānija(5%),Itālija(10%,maizei-4%),tad jāvar arī Latvijai!

 8. PVN maizei Latvijā saglabāsim tik pat augstu kā alkoholam?

 9. Vai tad ir jau iepriekš noteikti zināms,ka Latvenergo pieprasījums paaugstināt elektroenerģijas tarifus tiks obligāti apmierināts?

 10. Puķkopji spiež – pasūti tālāk. Ts ir tikai viens blēdīšanās lauks un vēl starpnieku starp HES un rozeti man nevajag – kam man maksāt vēl vienus 10 – 20 % no rēķina? Tirgus ir tad ja strāvu piegādās vismaz 3 lielražotāji – kur tie ir? Tikai Latenergo. Vien liels BLEFS ( skaties filmu ar Čelentano – Blefs un varbūt kaut ko no blefošanas sapratīsi).

 11. Vai ir pamats atlikt PVN likmes samazināšanu pārtikai,kā gandrīz visās pasaules valstīs?

Draugiem Facebook Twitter Google+