×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Straujuma: Vajag samazināt ierēdņu skaitu, lai palikušajiem maksātu lielākas algas (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts pārvaldē varētu samazināt ierēdņu skaitu, lai rastu iespējas pārējiem darbiniekiem maksāt lielāku atalgojumu, nepalielinot atalgojuma fondu, šorīt LNT izteicās Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujumai šāds secinājums radies, skatoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darbu un vājajām sekmēm pedagogu atalgojuma modeļa izstrādē. Pēc viņas vārdiem, IZM strādā vāji, jo ministrijā esot problēmas ar zemāko ierēdniecību, kur strādā “zaļi cilvēki”, turklāt ļoti īsu laiku, savukārt ar IZM vadību viss esot kārtībā.

Šādos apstākļos risinājums būtu samazināt ierēdniecībā strādājošo cilvēku skaitu un palikušajiem maksāt vairāk, lai ministrijā strādātu tiešām profesionāli darbinieki. Iespējams, mazāks skaits profesionāļu spēj paveikt vairāk nekā liels skaits neprofesionāļu, piebilda Straujuma.

Premjerministre domā, ka no nākamā gada varētu veikt pārmaiņas normatīvajos aktos, lai visu ministriju valsts sekretāriem dotu lielāku rīcības brīvību personāla un tā atalgojuma jautājumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Nu tad izdari to..lūdzu…
  Kļūsim uz pusi bagātāki….visam pietiks…
  Tur vieni klerki sēž un bezdē krēslos, 8. st. neko nedara…~~20 gadus…radi ,draugi..

 2. Skolotājiem zemas algas, bet neviens negribsaskaitīt cik dažāda ranga vadītāju, pusvadītāju vada skolotājus darbā . Tāpat arī veselības nozarē ar dažādām valdēm un kaut kādām padomēm. Cits jau pamaījies kādā pusducī tur tikt vadīt savu laiku ..

 3. Tautas kalpu zināšanai Atbildēt

  Veselībasaprūpe un sociālās lietas ir apvienotas vienā ministrijā ne tikai Eiropā vien,bet arī Indijā,Šrilankā,Jemenā,Nepālā,Japānā,Dienvidkorejā,Austrālijā,Fidži,Kiribati,Gambijā,Tanzānijā,Malāvijā,Libērijā,Namībijā,Svāzilendā,Maurīcijā,Zimbabvē,Svētās Helēnas salā,Maldivās,Tanzānijā,Senegālā,Ekvatoriālajā Gvinejā,Seišelās,Gvatemalā,Gvajānā,Dominikānā,Dominikā,Bahamās,Bermudā,Britu Virdžīnu salās,Antigvā un Barbudā,Kaimanu salās,Sentlūsijā u.c.!

 4. Jāapvieno atkal,tāpat kā Igaunijā,Somijā,Krievijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Islandē,Īrijā,Nīderlandē,Vācijā,Ungārijā,Horvātijā,Grieķijā,Gruzijā Veselības un Labklājības ministrijas un ārstiem varēs maksāt lielākas algas!

 5. Kāpēc agrāk ministrijas spēja vadīt ministri bez visvisādiem padomniekiem, sekretāriem? Nu lieciet to padomnieku par ministru. lai nav jātērē lieks laiks un nauda, lietu skaidrošanai ne visai gudram cilvēkam. Parasti atgādina, cik mūsu un citās zemēs ir skolēnu vienam skolotājam Biežāk salīdziniet, cik ierēdņu ir mūsu mazajai tautiņai. Pārņems šausmas. Iedzīvotāju tūkstoši aizbrauc no valsts, bet ierēdņu skaits nemazinās.Un kādas algas un privilēģijas!!! Pūķa galvas zeļ un vairojas…..

 6. Padomju skolu izgājušie ierēdņi vienmēr prot apiet likumu ar līkumu. Mēs taču vienreiz jau piedzīvojām ierēdņu skaita samazināšanu. Daļu ierēdņu, kas tālāk no Rīgas, nosauca par darbiniekiem un noziņoja par samazinājumu. Vai kāds vipār var izskaidrot, kāpēc Rīgā neskatoties uz sagrauto rūpniecību ir vismazākais bezdarba līmenis?

 7. Straujma pateica to, par ko visi desmit gadus domā, bet neviens no valdības neuzdrošinās pateikt. Māra Gaiļa un Latvijas ceļa doma bija viena – izveidot savu mūžīgo elektorātu. Ierēdņi ‘tomēr ātri atrada jaunus saimniekus… Milzīgais, Latvijā neproporcionālais ierēdņu skaits ir kā dzirnakmens uz valsts attīstības kakla. Vairums ierēdņu nevis veicina, bet kavē attīstību. Tur aiziet labām lietām izmantojamā nauda.
  Vispirms uz pusi jāsamazina, piemēram, IzM ierēdņu skaits.

 8. Atkal bezdarbnieku skaits pieaugs.Kad beidzot būs jaunas darba vietas ?Vienotības partijā ir visvairāk nodevēju,kas Latviju pilnīgi iznīcinājusi.Nodevēji būs kādreiz jātiesā.

 9. Vispirms vajag samazināt pārmērīgo un aizvien pieaugošo birokrātiju valsts sektorā.

 10. nu beidzot vismaz prātīgs vārds!

 11. Nu tak beidz pļāpāt un dari.

Draugiem Facebook Twitter Google+