×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Straujuma: Valdība un “Vienotība” algu palielinājumu skolotājiem no nākamā gada sākuma nav solījusi (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Valdība un partija “Vienotība” algu palielinājumu skolotājiem no nākamā gada sākuma nav solījusi, šorīt LTV paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujuma atzina, ka sarunas ar pedagogiem ir viens no līdz galam vēl neatrisinātajiem nākamā gada budžeta jautājumiem. Skolotāji ir sašutuši par papildus līdzekļu nepiešķiršanu izglītības nozarei, kas liegšot par 10% palielināt skolotāju algas, kā to solījusi iepriekšējā Straujumas valdība un iepriekšējā izglītības ministre Ina Druviete (V).

Politiķe stāstīja, ka esot pārlasījusi “Vienotības” priekšvēlēšanu programmu un nekādus solījumus algu palielināšanai jau no nākamā gada 1.janvāra tur neesot atradusi. Straujuma arī noliedza, ka viņas valdība nepildītu pedagogiem dotos solījumus – valdība strādājot tikai 18 dienas, un šajā laikā nekādi solījumi neesot doti.

“Es atbalstu skolotājus,” neskatoties uz iepriekš teikto, paziņoja Straujuma un piebilda, ka pie izveidojušās situācijas nav vainīgi skolotāju, bet gan “tas, kas nu jau vairākus gadus notiek Izglītības un zinātnes ministrijā”.

Straujuma atkārtoti paziņoja, ka pašlaik papildus līdzekļus izglītībai nevēloties piešķirt, jo neesot skaidrības, kāds īsti iecerēts pedagogu finansēšanas modelis, proti, kopš šā gada rudens vairākās skolās ir sākta jauna pedagogu finansēšanas pilotmodeļa pārbaude, kas varētu noslēgties nākamgad. Idejas ir, bet skaidrības nav, sacīja politiķe un pauda pārliecību, ka brīdī, kad ministrija atnāks ar skaidru redzējumu, nauda kvalitatīvām pārmaiņām tikšot atrasta.

Ministru prezidente uzsvēra, ka dažādu nozaru vajadzības nākamā gada budžetā ir ļoti lielas, tāpēc viņa uzskata, ka valdība ir ļoti optimāli sadalījusi papildu naudu, tostarp zemniekiem, kuri arī nav īpaši apmierināti ar atbalsta apmēru. Pašlaik jaunu atbalstu no valsts piena lauksaimniekiem Straujuma nesola.

Kopumā starp koalīcijas partneriem esot panākta principiāla vienošanās par nākamā gada budžetu ar 1% deficītu. Budžeta plāns ir aizsūtīts arī Eiropas struktūrām, no kurām saskaņojums esot gaidāms decembra otrajā pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. šī Laimdota nav tā Laimdota, vai ne?!!?

  2. es neko nesoliju, ejiet jūs ieskrieties. meklejiet kas jums solija un no tā prasiet. tāpat būs ar pašreizejo piedavajumu celt algas 1 septembrī. tikmer bus cita valdiba, vai vismaz ministrs cits un atkal neviens neko nebus solijis:)

Draugiem Facebook Twitter Google+