×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Straujuma: valdībai būs svarīgi ievērot budžeta deficītu 1% apmērā un nedzīvot uz parāda

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunajai valdībai, veidojot nākamā gada valsts budžetu, būs svarīgi ievērot budžeta deficītu 1% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa uzsvēra, ka valdība nevar atļauties dzīvot uz parāda un tādēļ būs jāievēro Finanšu ministrijas sagatavotais budžeta rāmis, kas tostarp paredz deficītu 1% apmērā.

Straujuma minēja, ja ministrijas neiesniegs priekšlikumus izdevumu samazināšanai un neatteiksies no iepriekš papildus piešķirtiem līdzekļiem, tad nebūs papildus naudas, ko dalīt prioritātēm. “Tad mums nebūs, ko dalīt. Tad būs jāizšķiras par prioritātēm – vai mums jādara tas, kas pielemts jau iepriekš, vai mēs varam piešķirt naudu pašreizējām prioritātēm,” teica Straujuma.

Uz jautājumu, cik svarīgi valdībai būs ievērot noteikto deficīta līmeni 1% apmērā, Straujuma teica, ka ir svarīgi ievērot Finanšu ministrijas sagatavoto rāmi. “Es domāju, ka mums ir jāturas pie nedzīvošanas uz parāda. Mums ir jāturas pie šī principa,” teica premjere.

Finanšu ministrs Andris Vilks, kurš jaunajā valdībā neturpinās strādāt, iepriekš intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” bažījās, ka jaunajai valdībai varētu nepietikt drosmes pieturēties pie noteiktā 1% budžeta deficīta 2015.gadā.

Ministrijas un citas centrālās valsts iestādes jaunajām politikas iniciatīvām 2015.gadā pieprasījušas 567,7 miljonus eiro, 2016.gadā – 942 miljonus eiro un 2017.gadā – 1,12 miljardus eiro. FM jau paziņojusi, ka naudas budžetā papildus dalīšanai nav un līdz ar pieprasījumiem pēc papildus finansējuma ir jāiesniedz priekšlikumi izdevumu kompensēšanai.

Valdība 14.oktobrī uzdeva nozaru ministrijām pārskatīt un līdz šā gada 28.oktobrim iesniegt FM priekšlikumus par iespējamu pasākumu atlikšanu, kuru īstenošana bija paredzēta sākot no 2015.gada 1.janvāra. Valdība arī uzdeva izskatīt iespējas samazināt 2015.gada izdevumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+