×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2014
Drukāt

Straujuma: veidot jauno valdību ir “Vienotības” pienākums (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalās 12. Saeimas vēlēšanās 791. vēlēšanu iecirknī Jaunmārupes pamatskolā.

Veidot jauno valdību ir partijas “Vienotība” pienākums, sestdienas vakarā intervijā aģentūrai BNS sacīja pašreizējā valdības vadītāja un viena no “Vienotības” līderēm 12.Saeimas vēlēšanās Laimdota Straujuma.

Viņa uzsvēra, ka atbilstoši “exit poll” aptauju datiem visas pašreizējās koalīcijas partijas ir palielinājušas savu pārstāvniecību Saeimā.

Straujuma arī norādīja, ka ir gatava pati uzņemties jaunās valdības veidošanu, un “Vienotība” neplānojot šim postenim nominēt kādu citu cilvēku.

Viņa uzsvēra, ka jaunās koalīcijas veidošanas procesā pirmām kārtām sarunas notikšot pašreizējās valdības veidojošo partiju – “Vienotība”, Nacionālā apvienība” un ZZS – starpā. “Tuvākajā laikā tiksimies ar pašreizējās koalīcijas partneriem un tad runāsim, vai ir nepieciešams to paplašināt. Bet, protams, runāsim ar Latvijas Reģionu apvienību, ja tā būs iekļuvusi Saeimā,” sacīja Straujuma.

Tajā pašā laikā Straujuma pauda kritisku attieksmi pret iespēju, ka uz sarunām par jaunās koalīcijas veidošanu varētu tikt uzaicināta Ingunas Sudrabas vadītā partija “No sirds Latvijai”.

“Sudrabas kundze kādreiz teica, ka viņa neatbalsta tirgus ekonomiku, ka viņa neuzticas nevienai no koalīcijas partijām. Līdz ar to… Par ko gan mums runāt?!” piebilda Straujuma.

Tāpat Straujuma pauda viedokli, ka “Vienotībai” arī turpmāk būtu jāsaglabā pāris esošie ministru posteņi. Viņa uzsvēra, ka darbs ir jāturpina pašreizējam ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, kā arī “Vienotībai” jāsaglabā finanšu ministra amats.

Ziņu aģentūras BNS sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes un Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti sestdien veiktā vēlētāju aptauja (“exit poll”) liecina, ka 12.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu guvusi partija “Vienotība”, “Saskaņa”, Nacionālā apvienība (NA) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Visdrīzāk Saeimā iekļūs arī partija “No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienība.

Par “Vienotību” bija nobalsojuši 25,7% aptaujāto, kas atklāja savu izvēli. Par “Saskaņu” – 19,4%, par NA – 18,9%, bet par ZZS – 18,5%. Par “No sirds Latvijai” bija balsojuši 6,8% aptaujāto, kas atklāja savu izvēli, bet par Latvijas Reģionu apvienību – 6,2%.

Vienlaikus 27% aptaujāto savu izvēli vēlēšanās intervētājiem neatklāja.

Kopumā sestdien tika aptaujāti 7747 vēlētāji, no kuriem 5645 savu izvēli atklāja, bet 2102 – nē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nebuus paarmainas valdiibas sastaavaa un tur buus Vienotiibas slepenotaaji un ES pakalpini un mieriigu dziivi neceriet.

  2. -Veidot jauno valdību ir partijas “Vienotība” pienākums-tā Straujuma . Pienākums ?!? Jauki,visi saglabās visu un tik uz priekšu !

  3. Laikam jau Lembergs šoreiz sitīs dūri uz galda un ņems Ministru Prezidenta grožus.

  4. Iespējams, ka būs 2. vietā aiz rudās mīnusu ziņā

  5. Koalīcija ir jāveido uz partneru savstarpējas cieņas pamata — nevis kā Dombrovskis un Āboltiņa to darīja iepriekšējo reizi.

Draugiem Facebook Twitter Google+