×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Straujumai un Ušakovam noformē administratīvā pārkāpuma protokolus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs un partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc nobalsošanas 12. Saeimas vēlēšanās 155. vēlēšanu iecirknī Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā.

Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (“Vienotība”) un Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli, informēja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš norādīja, ka abos gadījumos protokoli noformēti un nosūtīti tiesai saistībā ar aģitācijas kārtības pārkāpšanu. Par iespējamo sodu abām amatpersonām lems tiesa.

Straujumai protokols noformēts par viņas izteikumiem plašsaziņas līdzekļiem, paužot cerību, ka “Saskaņa” 12.Saeimas vēlēšanās neiegūs daudz balsu.

Premjere informēja, ka pildīs Latvijas tiesas lēmumu, uzsverot, ka “Saskaņas” sadarbība ar partiju “Vienota Krievija” pašreizējos apstākļos ir nepieņemama.

“Uzskatu, ka partijas “Saskaņa” sadarbība ar Vladimira Putina partiju “Vienotā Krievija” pašreizējos apstākļos ir nepieņemama. “Vienotā Krievija” un Vladimirs Putins ir atbildīgi par situāciju Ukrainā, par agresīvajām darbībām pret savu kaimiņvalsti un brāļu tautu. Latvija un Eiropas Savienība stingri iestājas par Ukrainas neatkarību un kategoriski nosoda Krievijas agresīvās darbības pret Ukrainu. Arī turpmāk vērsīšos pret aktivitātēm, kas var vājināt Latviju un apdraudēt mūsu sabiedrotos,” sacīja Straujuma.

Savukārt Ušakovam, atbilstoši Valsts policijas pārstāvja paustajam, tiek pārmesta aģitācija par “Saskaņas” sarakstu sociālajos tīklos dienu pirms vēlēšanām.

Ušakovs pauda, ka ir gatavs sniegt tiesai paskaidrojumus par konkrēto gadījumu, vienlaikus norādot, ka neuzskata sevi par likumpārkāpēju.

“Neviens likums neaizliedz man paust viedokli savos personīgajos kontos sociālajos tīklos “Twitter” un “Facebook” ne dienu pirms vēlēšanām, ne vēlēšanu dienā, ne arī pēc tām. Tikpat labi es varēju saviem radiem, paziņām vai cilvēkiem, kuri dzīvo tās pašas kāpņu telpas dzīvokļos, kur es, vēlēšanu dienā teikt, lai viņi nobalso par kādu sarakstu,” sacīja Ušakovs.

Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām — līdz 1200 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai Struajumai var būt pielaide valsts noslēpumam, ja viņa ir likuma nepaklausīga un izmantojot savu amata stāvokli dezinformē sabiedrību. Cik likumīgā valstī mēs dzīvojam?

  2. Desmitiem tukstosiem ir paudusi to pasu viedokli ka Straujuma, ka saskaniesi nedabus daudz balsis un ne tikai no vinas partijas vien! Vai tiem visiem ari sutis protokolus??????

Draugiem Facebook Twitter Google+