×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Straujumas aiziešana (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Pesimisti, kas “Vienotības” kongresā paredzēja konfrontāciju un tik stipru cīņu par mieru, ka akmens uz akmens nepaliktu, bija ļoti vīlušies. Neattaisnojās to cerības, kas gaidīja demaršus, komunikē vai vēl ko globālāku, nozīmīgāku sestdien Salaspilī paziņotu. Vienotībnieki pusdienās lietoja lasi un liellopa cepeti, publiski neizrādīdami, ka latvietim pamatēdiens ir kolēģis. Un pareizi – nav ko demoralizēties, pārvērst kongresu par sakāvniecisku pasākumu. Eļļu ugunī pielēja vakar, kad Laimdota Straujuma atkāpās no premjeres amata. Kāpēc?

Iepriekš Straujuma bija sabiezinājusi atmosfēru ar vēstījumu, ka pret viņu organizēta kampaņa. Oi, ja terorizēšana notiek pret Latvijas valdības galvu, tad tak Drošības policijai kaitnieki mutesbajāri jāņem aiz krāga! Manuprāt, pret tik laipnu būtni kā Laimdota nezin vai viņas virtuves prusaks izvērstu uzbrūkošu kampaņu, juzdams iespēju vienoties par saspīlējuma atslābumu paviršāk glabātu pārtikas produktu izmantošanā.

Stāvoklis bija tāds, ka koalīcijas partneri, daļa vēlētāju nebūt neprasīja sirsnīgās lauku puķes aiziešanu un “mūsu Merkelei” aiz muguras nerēgojās nekas briesmīgs un dzīvību apdraudošs kā, piemēram, “Šķēles vekselis”. Itin kā viņai nevajadzēja krist, bet apņemties turpmāk būt pārliecinošākai virziena izjūtā, pieņemt asākus, noteiktākus lēmumus par iepriekšējiem, nevilcināties veidot rezultatīvus, nevis pusratā pamestus procesus. Tomēr “Vienotībā” spice domāja, ka skarbais līderis no Laimdotas neiznāks, iekšējais atbalsts viņai bija labi ja tālā perifērijā, un lielākoties ietekmes sfēras ir Solvitas rokās, kaut arī ne vienpolārā virsvadībā. “Vienotība” nevēlas atstāt pozīciju “premjeres partija”, grib pacelt noslīdējušo reitingu, un liela daļa biedru lauzīja galvas, vai Straujumas administrācija to pavilktu un vai premjeres vadībā sasniegs tāles, ko gribētos sniegt 13. Saeimas vēlēšanās. Galotņu tikšanās kongresā nedeva galīgo risinājumu, tas atnāca vakar rīta gaismiņā saskaņā ar Straujumas agrāk deklarēto, ka krēsls viņai liptin klāt nelīp.

Ko tālāk? Vai iekšpolitiski sekos uguns pārtraukšana, atbruņošanās ķildīgo partneru starpā? Vai tiks sameklēta piemērota alternatīva premjera amatvietā? Priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa sestdien teicās saskatījusi negatīvisma, intrigu, baumu lavīnu, kas veļoties pār viņas vadīto organizāciju. Tad “Vienotībai” apdraudējuma apstākļos tāpat kā valstij jāpalielina aizsardzības budžets, jāgādā pretgaisa ieroču sistēmas ar raķešu kaujas galviņām, lai atšaudītos hibrīdkarā. Tātad šoreizīt neizlūgsies – peļukiņ, vari drusku pastrādāt par premjeru? Tomēr tikai reālie notikumi, praktiski lietojamas nākamās valdības kuģošanas locijas uzrakstīšana, nevis vecu, noputējušu plānu izvilkšana noteiks tās rīcībspēju, līdz ar to ilgāku pastāvēšanu. Valdošajai partijai neder sevi mielot ar stāstiem “Kā Straujuma nosita mums reitingu”. Tikpat bīstami paļauties uz vēlētāju sklerozi. Ja “Vienotība” aktivizētos, atbalstītu skolu latviskošanu, bēgļu jautājumā solidarizētos ar Viduseiropu un rež. Hermani, nevis Vāciju, uzsvērti ievērotu citas nacionālās intereses – popularitāte atgrieztos. Lūdzu, ZZS piemērs. Viņi ātri attapās vēlētāju pārspēka priekšā un meta kažoku uz otru pusi, kolīdz saprata, ka cilvēki ir pret bēgļu uzņemšanu. Iznākumā ZZS dzīvo zaļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Straujuma aiziet, Z-svētkus nesagaidījusi.

 2. “[“Ci†adeles” pārdevēji] uzskata, ka viņi ir panākuši tādu vienošanos, kādu viņi ir panākuši!” © bremze Lēnuma
  “man ir virsraksti. nav brille.” © bremze Lēnuma
  “… neatkarīgi, kāda valdība būs!” © bremze Lēnuma
  un meloja kā sesks – Neuzņemsim vairāk par 250 imigrantiem!

 3. …, toties latvijas avīžnieki rij visu ko pasviež! Prātā nāk tie slavenie vārdi, proti, ja vari nerakstīt tad neraksti!
  Kā mēs vēl labi atcerāmies, Straujuma bija vajadzīga lai apmierinātu Bērziņa kaprīzus: tas viņam patīk, tas nepatīk un to viņš ciest nevar. Cik spēcīgu kadru esam zaudējuši pateicoties tam! Ko mēs varam pārmest Straujumai? Toreiz viņa bija kā glābšanas riņķis un nevajadzējēja viņai vispār te kavēties Bērziņam aizejot, bet vajadzēja vēl paturēt vietu, kāmēr situācija nobriedīs.

 4. Ņju burkāniņa jau nu gan nebūs tā, kas pacels jenotības reitingu 🙂 un ja jau viņi bļauj par restartu un jaunu enerģiju, tad kāda jēga vienu pensionāri nomainīt ar otru?

 5. Sveika-atkal brīvlaistā! Vaj nav jauki-mosties un nav””jāb[j]džatē””kaut kāda tur sveša nauda. Priecājies!Nu ir kā tai ēbreju anekdotē:””Guli Haim,tagad tās ir viņu problēmas!””

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+