Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
8. decembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Straujumas aiziešana (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Pesimisti, kas “Vienotības” kongresā paredzēja konfrontāciju un tik stipru cīņu par mieru, ka akmens uz akmens nepaliktu, bija ļoti vīlušies. Neattaisnojās to cerības, kas gaidīja demaršus, komunikē vai vēl ko globālāku, nozīmīgāku sestdien Salaspilī paziņotu. Vienotībnieki pusdienās lietoja lasi un liellopa cepeti, publiski neizrādīdami, ka latvietim pamatēdiens ir kolēģis. Un pareizi – nav ko demoralizēties, pārvērst kongresu par sakāvniecisku pasākumu. Eļļu ugunī pielēja vakar, kad Laimdota Straujuma atkāpās no premjeres amata. Kāpēc?

Iepriekš Straujuma bija sabiezinājusi atmosfēru ar vēstījumu, ka pret viņu organizēta kampaņa. Oi, ja terorizēšana notiek pret Latvijas valdības galvu, tad tak Drošības policijai kaitnieki mutesbajāri jāņem aiz krāga! Manuprāt, pret tik laipnu būtni kā Laimdota nezin vai viņas virtuves prusaks izvērstu uzbrūkošu kampaņu, juzdams iespēju vienoties par saspīlējuma atslābumu paviršāk glabātu pārtikas produktu izmantošanā.

Stāvoklis bija tāds, ka koalīcijas partneri, daļa vēlētāju nebūt neprasīja sirsnīgās lauku puķes aiziešanu un “mūsu Merkelei” aiz muguras nerēgojās nekas briesmīgs un dzīvību apdraudošs kā, piemēram, “Šķēles vekselis”. Itin kā viņai nevajadzēja krist, bet apņemties turpmāk būt pārliecinošākai virziena izjūtā, pieņemt asākus, noteiktākus lēmumus par iepriekšējiem, nevilcināties veidot rezultatīvus, nevis pusratā pamestus procesus. Tomēr “Vienotībā” spice domāja, ka skarbais līderis no Laimdotas neiznāks, iekšējais atbalsts viņai bija labi ja tālā perifērijā, un lielākoties ietekmes sfēras ir Solvitas rokās, kaut arī ne vienpolārā virsvadībā. “Vienotība” nevēlas atstāt pozīciju “premjeres partija”, grib pacelt noslīdējušo reitingu, un liela daļa biedru lauzīja galvas, vai Straujumas administrācija to pavilktu un vai premjeres vadībā sasniegs tāles, ko gribētos sniegt 13. Saeimas vēlēšanās. Galotņu tikšanās kongresā nedeva galīgo risinājumu, tas atnāca vakar rīta gaismiņā saskaņā ar Straujumas agrāk deklarēto, ka krēsls viņai liptin klāt nelīp.

Ko tālāk? Vai iekšpolitiski sekos uguns pārtraukšana, atbruņošanās ķildīgo partneru starpā? Vai tiks sameklēta piemērota alternatīva premjera amatvietā? Priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa sestdien teicās saskatījusi negatīvisma, intrigu, baumu lavīnu, kas veļoties pār viņas vadīto organizāciju. Tad “Vienotībai” apdraudējuma apstākļos tāpat kā valstij jāpalielina aizsardzības budžets, jāgādā pretgaisa ieroču sistēmas ar raķešu kaujas galviņām, lai atšaudītos hibrīdkarā. Tātad šoreizīt neizlūgsies – peļukiņ, vari drusku pastrādāt par premjeru? Tomēr tikai reālie notikumi, praktiski lietojamas nākamās valdības kuģošanas locijas uzrakstīšana, nevis vecu, noputējušu plānu izvilkšana noteiks tās rīcībspēju, līdz ar to ilgāku pastāvēšanu. Valdošajai partijai neder sevi mielot ar stāstiem “Kā Straujuma nosita mums reitingu”. Tikpat bīstami paļauties uz vēlētāju sklerozi. Ja “Vienotība” aktivizētos, atbalstītu skolu latviskošanu, bēgļu jautājumā solidarizētos ar Viduseiropu un rež. Hermani, nevis Vāciju, uzsvērti ievērotu citas nacionālās intereses – popularitāte atgrieztos. Lūdzu, ZZS piemērs. Viņi ātri attapās vēlētāju pārspēka priekšā un meta kažoku uz otru pusi, kolīdz saprata, ka cilvēki ir pret bēgļu uzņemšanu. Iznākumā ZZS dzīvo zaļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Straujuma aiziet, Z-svētkus nesagaidījusi.

 2. “[“Ci†adeles” pārdevēji] uzskata, ka viņi ir panākuši tādu vienošanos, kādu viņi ir panākuši!” © bremze Lēnuma
  “man ir virsraksti. nav brille.” © bremze Lēnuma
  “… neatkarīgi, kāda valdība būs!” © bremze Lēnuma
  un meloja kā sesks – Neuzņemsim vairāk par 250 imigrantiem!

 3. …, toties latvijas avīžnieki rij visu ko pasviež! Prātā nāk tie slavenie vārdi, proti, ja vari nerakstīt tad neraksti!
  Kā mēs vēl labi atcerāmies, Straujuma bija vajadzīga lai apmierinātu Bērziņa kaprīzus: tas viņam patīk, tas nepatīk un to viņš ciest nevar. Cik spēcīgu kadru esam zaudējuši pateicoties tam! Ko mēs varam pārmest Straujumai? Toreiz viņa bija kā glābšanas riņķis un nevajadzējēja viņai vispār te kavēties Bērziņam aizejot, bet vajadzēja vēl paturēt vietu, kāmēr situācija nobriedīs.

 4. Ņju burkāniņa jau nu gan nebūs tā, kas pacels jenotības reitingu 🙂 un ja jau viņi bļauj par restartu un jaunu enerģiju, tad kāda jēga vienu pensionāri nomainīt ar otru?

 5. Sveika-atkal brīvlaistā! Vaj nav jauki-mosties un nav””jāb[j]džatē””kaut kāda tur sveša nauda. Priecājies!Nu ir kā tai ēbreju anekdotē:””Guli Haim,tagad tās ir viņu problēmas!””

Anna Žīgure: Kapu lieta. Latviju padara par apsmieklu (95)Latviju padara par apsmieklu, apspriežot un izmeklējot, kā bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga tikusi pie kapavietas.
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Trojas zebra

Latvijas Televīzija pārtraukusi demonstrēt neatkarīgā producenta SIA “Zebra TV” satiksmes drošības tematikai veltīto raidījumu “Zebra” pēc tam, kad atklājies, ka raidījumā neatļauti izvietota Rīgas domes reklāma. Jau agrāk “Zebra” bija veidojusi īpašu raidījumu, lai slavinātu Rīgas domes iecerēto tramvaja līniju Skanstes rajonā, tautā dēvētu par “kapu tramvaju”, bet aizvadītās nedēļas raidījumā tika demonstrēts, cik varonīgi ar sniegu Rīgas ielās cīnās Rīgas mērs Nils Ušakovs un Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Lasītāju aptauja
Kur esat guvis informāciju par 1991. gada janvāra barikādēm?
Draugiem Facebook Twitter Google+