Latvijā
Politika

Straujumas izteikumos vēlēšanu dienā “Saskaņas” aizskārumu tiesa neredz 16

Foto: LETA

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa šodien noraidīja partijas “Saskaņa” prasību pret bijušo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) par viņas izteikumiem Saeimas vēlēšanu dienā 2014.gada 4.oktobrī, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Spriedumu 20 dienu laikā varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā no pilna tā sastādīšanas dienas.

“Saskaņa” lūdza tiesu uzlikt par pienākumu Straujumai atsaukt partijas ieskatā aizskarošās ziņas un samaksāt mantisko kompensāciju par morālo kaitējumu 1000 eiro apmērā.

Iepriekš partijas pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka “Saskaņa” prasa atzīt par nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu Straujumas izplatīto informāciju, ka, “partijai “Saskaņa” uzvarot Saeimas vēlēšanās, var tikt apdraudēta Latvijas neatkarība”. Partijas pieteikumā skaidrots, ka Straujuma ir amatpersona un pieredzējusi politiķe, kurai vajadzēja apzināties savu izteikumu nozīmi un sekas.

Tiek norādīts, ka “nepatiesās ziņas tika izplatītas tieši vēlēšanu dienā, tādējādi netieši aicinot vēlētājus nebalsot par “Saskaņu””. Pēc partijas domām, no minētā izriet, ka Straujumas mērķis, izplatot šīs ziņas, bija graut “Saskaņas” reputāciju un iespēju gūt labus rezultātus 12.Saeimas vēlēšanās.

Tāpat partija uzsver, ka ar saviem izteikumiem bijusī Ministru prezidente piedēvē partijai krimināli sodāmu darbību izdarīšanu vai plānošanu, jo Latvijas neatkarības apdraudēšana vērtējama kā noziegums pret valsti.

Savukārt Straujuma savos paskaidrojumos tiesai pauda viedokli, ka konkrētajā gadījumā strīdus izteikums nav kvalificējams kā ziņas, bet gan kā Straujumas viedoklis jeb komentārs, kas sniegts intervijā, atbildot uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem. Tiek skaidrots, ka strīdus izteikums ir Straujumas viedoklis par “Saskaņas” veiktajām darbībām, kas radīja bažas esošajā ģeopolitiskajā situācijā.

Straujumas paustais nav pakļauts patiesības pārbaudei, jo tas “viennozīmīgi atspoguļo “Saskaņas” vērtējumu un attieksmi, nevis kādu konkrētu datu un faktu kopumu”.

LETA jau ziņoja, ka Valsts policija bija noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus Ministru prezidentei un arī Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) par aģitācijas kārtības pārkāpšanu.

Straujumai protokols noformēts par viņas izteikumiem vēlēšanu dienā. “”Vienotība” uzvarēs. Es ticu, ka “Saskaņas centrs” tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo ir svarīga drošība mūsu valstī. Man personīgi nav pārliecības par “Saskaņas centru” un Latvijas neatkarību,” Straujuma 4.oktobrī – vēlēšanu dienā – pēc nobalsošanas paziņoja žurnālistiem.

LA.lv