×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Straujuma lūdz Belēvičam skaidrot slimnīcu valdes locekļu izraudzīšanu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Valdības vadītāja Laimdota Straujuma izdevusi rezolūciju veselības ministram Guntim Belēvičam, kurā lūgusi skaidrot abu lielāko Rīgas slimnīcas valdes locekļu izraudzīšanas atbilstību Ministru kabineta (MK) instrukcijai, pastāstīja premjerministres preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Pēc atbildes saņemšanas valdības vadītājas birojs kopā ar Valsts kancelejas juristiem vērtēs, vai valdes locekļi iecelti tiesiski. Ja tas darīts prettiesiski, konkrētās personas no amata būs jāatceļ.

Valsts kancelejas direktores vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu jautājumos Eva Upīte norādīja, ka MK instrukcija nosaka kārtību, kas jāievēro, atlasot valsts uzņēmuma valdes locekļus. Bet instrukcijā ir izņēmums, kad ierasto kārtību drīkst neievērot. To var darīt tad, ja valsts uzņēmuma valde vairs nav lemtspējīga. Bet arī šajā izņēmuma gadījumā valdes locekļiem ir jāatbilst konkrētām prasībām, to skaitā bez augstākās izglītības un valsts valodas zināšanām ir jābūt svešvalodu zināšanām, vismaz trīs gadu pieredzei vadošā amatā, lai nodrošinātu nepieciešamās profesionālās zināšanas, pildot valdes locekļa pienākumus. Ja steidzamība valdes locekļu izraudzīšanai nav nepieciešama, tad uzņēmuma kapitāldaļu turētājam, kas šajā gadījumā ir Veselības ministrija, ir jāizsludina atklāts konkurss un jāizveido valdes locekļu atlases nominācijas komisija no četrām personām.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valde patiešām nebija lemtspējīga, jo no valdes priekšsēdētāja amata atkāpās Viesturs Boka un darba tiesiskās attiecības pārtrauca valdes loceklis Imants Rezebergs. Slimnīcas kapitāldaļu turētājas Veselības ministrijas valsts sekretāres Solvitas Zvidriņas sasauktajā ārkārtas akcionāru sapulcē valsts sekretāre par valdes priekšsēdētāju iecēla Anitu Slokenbergu, bet par locekļiem – Viesturu Boku un Kasparu Plūmi, kurš līdz šim strādājis Valsts ieņēmumu dienestā un Rīgas domes kapitālsabiedrībās un nav vadījis lielāku kolektīvu par četriem cilvēkiem.

Savukārt P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits apgalvoja, ka slimnīcas valdei nav bijusi tāda situācija, ka tā nespēj pieņemt lēmumus. Taču, neraugoties uz to, S. Zvidriņa arī tur rīkoja ārkārtas akcionāru sapulci, kurā slimnīcas valdi papildināja ar trešo pārstāvi – Normundu Štālu, kurš ir Veselības ministrijas biroja vadītājas Ingas Štālas bijušais dzīvesbiedrs. Štāls tagad atbild par slimnīcas būvniecību. Veselības ministrs Guntis Belēvičs intervijā Latvijas Radio viņu raksturoja kā cilvēku, kurš saprot aktuālus būvniecības jautājumus un varēs ikdienā ar tiem nodarboties, jo slimnīcas jaunā korpusa celtniecība paņemot daudz laika gan slimnīcas valdei, gan ministrijas vadībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Straujuma ierāva asti kājstarpē un pagāja ( pašmauca) malā atstājot savu partijas biedru saplosīšanai. Arī Āboltiņa neko nepasāka. Tātad Ōme ir un paliek pensionāre, bet Sarkanmate arī ir zaudējusi savu stāvokli. Nožēlojami!

  2. Austrumu slimnīcas valde atkāpās – 2 locekļi, Boka un Rezebergs. Tai pat laikā Boka kāpa atkal atpakaļ. Izskatās, ka ar to spriestspēju tiešām kaut kas nav riktīgi:)) Tapat Belevica draudzenes bijusa vira iecelsana Stradinu valde. Par apsmieklu visiem

  3. Nu jau laikam arī Straujumas ir klonētas vairākas kā savulaik 10 Godmaņi Zatleram. KA tik nu labi viss beigtos!

  4. “Normundu Štālu, kurš ir Veselības ministrijas biroja vadītājas Ingas Štālas bijušais dzīvesbiedrs”

    Nu sakiet jau skaidri, ka Inga Štāla ir Belēviča piegulētāja, un acīmredzot pa nakts klusumu vienkārši ir izkārtojusi savam bijušajam laulenim siltu vietiņu!

  5. nu bet vēl jau “izcilais ” Rezebergs un Ciems traumu slimnīcā. kapēc tie tur nokļuvuši?

Draugiem Facebook Twitter Google+