×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Straujumas valdība aktualizēs kultūras kanonu (1)

Ekrānšāviņš no kulturaskanons.lvEkrānšāviņš no kulturaskanons.lv

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) jaunā valdība apņēmusies popularizēt Latvijas kultūras kanonu sabiedrībā, it īpaši jauniešu vidū un ārvalstu latviešu kopienās, teikts valdības deklarācijā.

Šis uzdevums ietilpst to darbu sarakstā, ar kuriem valdība aktivizēs kultūras un izglītības procesu mijiedarbi nacionālo kultūras vērtību apziņas stiprināšanai, nācijas pašcieņas celšanai un saliedētībai uz kopīgu vērtību pamata.

Straujumas valdība plāno arī atbalstīt Latvijas reģionu kultūras un valodas savdabības uzturēšanu kā kopīgās nacionālās identitātes nozīmīgu daļu. Tā vēlas paplašināt mazākumtautību iespējas aktīvi piedalīties Latvijas kultūras un sabiedriskās dzīves procesos, tostarp atbalstot mazākumtautību nevalstiskās organizācijas. Tajā pašā laikā kā viens no valdības uzdevumiem norādīts – turpināt stiprināt valsts valodas lomu, īpaši plašsaziņas līdzekļos un darba tirgū.

Jaunā valdība apņēmusies izstrādāt plašsaziņas līdzekļu politiku. Tā paredz veicināt Latvijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu un drukātās preses attīstību, radot labvēlīgus apstākļus to pastāvēšanai un konkurētspējai, kā arī sekmēt sabalansētas plašsaziņas līdzekļu telpas attīstību, ko veido gan sabiedriskie, gan komerciālie (tostarp reģionālie) plašsaziņas līdzekļi. Valdība sola īstenot arī Latvijas plašsaziņas līdzekļu atbalsta pasākumus, veicināt Satversmes preambulā nostiprināto pamatvērtību atspoguļojumu nacionālajā informatīvajā telpā, kā arī ierobežot Latvijas valstiskumam naidīgu retranslēto programmu izplatību Latvijas informācijas telpā.

Plānots arī sekmēt pilsoniskas sabiedrības attīstību, pilnveidojot iedzīvotāju pilsoniskās līdzdalības prasmes un iespējas iesaistīties sabiedrībai kopīgu jautājumu risināšanā. Valdība plāno arī sagatavot Nevalstisko organizāciju fonda koncepciju.
Lai stiprinātu piederības izjūtu Latvijai un latviskajai kultūrtelpai, valdība atbalstīs pasākumus ārvalstīs dzīvojošo tautiešu politiskai un pilsoniskai līdzdalībai un iesaistei Latvijas ekonomiskajā un kultūras dzīvē, izglītībā un zinātnē. Plānots arī sekmēt ārvalstīs dzīvojošo tautiešu atgriešanos dzimtenē, kā arī atbalstīt latviešu kopienu organizāciju darbību ārvalstīs.

Valdība pielāgos trešo valstu piederīgajiem izveidoto vienas pieturas aģentūru to tautiešu vajadzībām, kuri vēlas atgriezties Latvijā, kā arī nodrošinās reemigrējušo jauniešu iekļaušanu izglītības sistēmā, radot iespējas skolēniem ar zemām valsts valodas prasmēm mācīties intensīvajos kursos kopā ar citiem reemigrantiem un imigrantiem, kā arī piedāvājot pedagoga palīgu pirmajā mācību pusgadā skolēna veiksmīgai adaptācijai jaunajā vidē un grūtību pārvarēšanai, kas saistītas ar mācību vielas atšķirībām dažādās izglītības sistēmās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Netērējiet laiku un naudu par kanoniem.
    M.Tabaka NRA:
    Masa ir visbriesmīgākais mākslā. Padomju laikos tika kultivēti vieni kanoni un masa, šajos laikos notiek tas pats, tikai kanoni ir citi. Biju izbrīnīta, ka tagad kultūrā tiek īstenota kanonizācija, bet – vai tas nav briesmīgi? Gluži kā krievu laikos. Atcerieties, viduslaikos bija strikti kanoni, kā drīkstēja gleznot krievu ikonas. Kanoni nav vajadzīgi, tas ir kā bomi aizlikt priekšā ceļam. Visi brauc un ieskrien iekšā kanonā.
    Arī V.Kairišs šausminājās par kanoniem 100g kultūras diskusijas raidījumā.
    Turklāt simtgades programmā nevajadzētu iesaistīt tos pašus, no kuriem Kultūras alianse norobežojusies.

Draugiem Facebook Twitter Google+