×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

“Straupe” paplašina pienotavu, ieguldot vienu miljonu eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Straupes pagasta piensaimniecības kooperatīvā sabiedrība “Straupe” decembrī plāno pabeigt pienotavas paplašināšanas pirmo kārtu, bet nākamajā vasarā – atvērt jauno cehu, paplašinot biezpiena un sviesta ražošanu. Kopumā projektā ieguldīts vairāk nekā viens miljons eiro jeb 721 000 latu, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina kooperatīva vadītājs Imants Balodis.

“Esam sākuši pienotavas paplašināšanu, lai tuvāko gadu laikā, uzbūvējot jaunu piebūvi, spētu būtiski audzēt piena ražošanas un pārstrādes apjomus. Pēc projekta noslēgšanas kooperatīvs spēs būtiski audzēt biedru skaitu – pēdējos trīs gadus bijām spiesti atteikt jaunu biedru uzņemšanu, jo esošās ražošanas telpas ir par šauru,” sacīja Balodis.

Viņš sacīja, ka pēc rekonstrukcijas noslēgšanas esošajā ēkā tiks izveidota gatavās produkcijas noliktava ar īpašu temperatūras regulāciju sviesta glabāšanai, jauns ražošanas cehs biezpienam un mīkstajiem biezpiena sieriem, kā arī jaunas biroja telpas un zāle preču degustācijai. Projekta ietvaros tiks nomainītas novecojušās tehnoloģijas arī pienotavas esošajās ēkās.

Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā viens miljons eiro jeb 721 000 latu. Projekts daļēji tiek finansēts no Eiropas Savienības Lauku attīstības programmas pasākuma “Lauku saimniecību modernizācija” paredzētajiem līdzekļiem. Plānots, ka šogad decembrī noslēgsies pirmā kārta, bet nākamā gada vasarā jaunajās telpā tiks sākta ražošana.

Pienu kooperatīvam pērn piegādājuši 86 sadarbības partneri par vidējo iepirkuma cenu 23,3 santīmiem par vienu kilogramu. Kooperatīvā patlaban ir 93 biedri.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Straupes” apgrozījums pagājušajā gadā bija 3,77 miljoni latu salīdzinājumā ar 3,45 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmuma peļņa bija 147 324 latu salīdzinājumā ar 192 331 latu 2011.gadā.

“Straupe” specializējas sviesta, krējuma, biezpiena, jogurta, krēmu, ķimeņu sieru, piena, tīrkultūras ražošanā, neizmantojot augu taukus, ķīmiskos konservantus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+