Uncategorized

Štrausa-Kāna tiesas prāvā ASV tika pieļautas vairākas kļūdas 0

Bijušā Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektora Dominika Štrausa-Kāna tiesas prāvā ASV tika pieļautas vairākas kļūdas, secināts Džona Solomona grāmatā, kuru klajā plānots laist 5.jūnijā.

Grāmatā “DSK. The Scandal That Brought Down Dominique Strauss Kahn” (“DŠK. Skanāls, kurā tika gāzts Dominiks Štrauss-Kāns”) autors skaidro, ka kļūdas šīs lietas izmeklēšanā pieļautas jau no paša sākuma.

Piemēram, 2011.gada 14.maijā, kad toreizējais SVF vadītājs tika aizturēts Ņujorkā aizdomās par seksuālu uzbrukumu viesnīcas istabenei Nafisatu Dialo, policija vēl vairāk nekā sešas stundas pēc aresta nebija sākusi aizdomās turamā pratināšanu. Tovakar Štrausa-Kāna advokāts ieteica viņam nerunāt ar policiju, tādējādi policija bija palaidusi garām izdevību uzzināt paša Štrausa-Kāna versiju par notikušo.

Turklāt šī lieta tika nodota nepieredzējušam apgabala prokuroram, kurš šajā amatā atradās vien 16 mēnešus.

Prokurora pieredzes trūkums arī izskaidro negaidītos pavērsienus tiesas prāvas gaitā, norāda grāmatas autors, tostarp sākotnējo steigu un “pārspīlēto reakciju”, kad atklājās, ka viesnīcas istabene bija melojusi par savu pagātni.

Solomons arī kritizē lēmumu aizvietot pieredzes bagāto prokurori Līzu Frīlu, kura specializējusies seksuālo noziegumu izmeklēšanā, ar diviem citiem kolēģiem, kuri parasti nodarbojas ar slepkavību lietām un kuriem “nebija nedz pieredzes, nedz vajadzīgo zināšanu, nedz nepieciešamo īpašību darbam ar imigranti un viņas uzstājīgo advokāti”.

Galu galā prokurori nolēma šo lietu izbeigt, šādu lēmumu skaidrojot ar neticību viesnīcas istabenes teiktajam.

Jau ziņots, ka Dialo Ņujorkas tiesā iesniegusi civilprasību pret Štrausu-Kānu un vēlas piedzīt kompensāciju, kuras apmērs gan netiek atklāts. Savukārt Štrauss-Kāns iesniedzis pretprasību par miljona dolāru (545 000 latu) piedzīšanu no istabenes.

Štrauss-Kāns apsūdz Dialo, ka viņa apzināti un ar nolūku sniegusi nepatiesas ziņas tiesībsargājošām iestādēm.

LA.lv