×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Strautiņš: Latvijai, iespējams, ir jāievieš eiro, lai beidzot būtu sirdsmiers

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijai, iespējams, ir jāievieš eiro, lai beidzot būtu sirdsmiers, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja “DNB Bankas” makroekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Uz jautājumu, vai lata kurss pret eiro netiks izmainīts pēdējā naktī pirms pievienošanās eiro zonai, Strautiņš atbildēja, ka tā ir klasiska fobija un viens no latviešu dzīvesziņas stūrakmeņiem – ka visi mūs mānīja, māna un mānīs, un nevienam nevar uzticēties, taču tā nebūs.

“Nu nebūs tā! Iepriekšējo desmit gadu laikā ir bijušas situācijas, ka lata vērtība drīzāk ir bijusi par zemu vai drīzāk par augstu attiecībā pret eiro. Tagad lata kurss pret eiro ir optimāls. Kaut ko mainīt nav ne mazākās vajadzības no Latvijas makroekonomiskās politikas viedokļa, un arī nekādi ārēji spēki nemēģinās mūs “apčakarēt”. Brīdī, kad Latvijai nosacījumi dalībai pasaules ekonomikas apritē ir godīgāki nekā jebkad līdz šim, mēs turpinām “izgaršot” pagātnes pāridarījumus. Tas ir vienkārši dumji,” pastāstīja Strautiņš.

Viņš arī norādīja, ka labklājības pieaugums ir atkarīgs nevis no tā, kāds ir valūtas nosaukums un cik nemainīgs ir tās kurss, bet no tā, kā pieaugs darba ražīgums.

“Ilgākā laika posmā reālā pirktspēja pieaugs jebkurā gadījumā. Lata “cietajai” piesaistei pie eiro ir bijuši vairāki slavējami efekti, taču tā arī kavējusi sabiedrības izpratnes attīstību par ekonomiku. Tā vietā, lai domātu par tiešām svarīgo, esam “cepušies” par tādām vairāk simboliskām lietām kā nominālais valūtas kurss. Varbūt eiro ir jāievieš tāpēc, lai beidzot būtu sirdsmiers,” teica Strautiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+