Ekonomika

Strautiņš: Pierīga ir ekonomiski veiksmīgākā Latvijas daļa0


Pēteris Strautiņš. Foto – LETA
Pēteris Strautiņš. Foto – LETA

Autors – Pēteris Strautiņš, “Luminor” ekonomists

Pierīga jau ilgāku laiku ir ekonomiski veiksmīgākā Latvijas daļa – aizņemto darbavietu skaits kopš krīzes zemākā punkta ir audzis vairāk nekā par 40%, bet oficiāli izmaksāto algu summa ir vairāk nekā divkāršojusies, skaidroja Pēteris Strautiņš.

Šis reģions gūst lielu labumu no pakalpojumu eksporta (IT, biznesa pakalpojumu, tūrisma) straujās attīstības Rīgā.

Tāpat tas ir arī straujas rūpniecības attīstības zona – Ādažos, Salaspilī, Mālpilī, Piņķos, Olainē un arī Jelgavā, kas ir daļa no aglomerācijas, bet statistikā pieder Zemgalei.

“Šo joslu ap galvaspilsētu uzņēmumi izvēlas tāpēc, ka te var piesaistīt speciālistus no Rīgas un darbiniekus, kas ierodas no pretējās puses – te var paņemt labāko no diviem atšķirīgiem darba tirgiem,” teica Strautiņš.

Tāpat Pierīgā ir laba infrastruktūra un lētāka zeme nekā galvaspilsētā, atzina Strautiņš.

Par Pierīgas un reģionu attīstību plašāk plānots diskutēt ceturtdien, 23.augustā, plkst.11 Salaspilī, kur notiks Pierīgas uzņēmēju biznesa forums “Krāt vai tērēt?”.

Saistītie raksti

Pasākumā uzņēmēji kopā ar valsts vadītājiem un ekspertiem diskutēs par reģionu attīstības un uzņēmējdarbības vides jautājumiem Latvijā.

Forumā piedalīsies Ministru prezidents Māris Kučinskis, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un “Luminor” ekonomists Strautiņš.

Pierīgas uzņēmēju biznesa forumā būs pārstāvētas uzņēmēju organizācijas no 15 novadiem.

LA.lv