Mobilā versija
+2.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Strautiņš: Rūpnieku vērtējums — zemākais piecarpus gadu laikā, tomēr aina nav viendabīgi tumša

Foto - LETAFoto - LETA

Saskaņā ar ceturtdien Eiropas Komisijas publicētajām aptaujām, Latvijas rūpnieku sniegtais vērtējums pēdējo mēnešu laikā saņemto pasūtījumu apjomu 3.ceturkšņa sākumā bija zemākais piecarpus gadu laikā, bet 2.ceturksnī – otrais zemākais, portālam “La.lv” pastāstīja DNB bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Šprotu eksporta ierobežojumu ietekme vismaz tuvākajā nākotnē būs lielāka, nekā tas šobrīd ir redzams „uz papīra”. Atsevišķu produktu — metālu un to vienkāršāko izstrādājumu, piena produktu cenas ietekmēs situācija pasaules izejvielu tirgos. Krievijas rubļa vērtība atkal slīd uz leju.

“Tomēr aina nav viendabīgi tumša. Citi ražotāji gūs labumu no laika nobīdes izejvielu un gatavo produktu cenu izmaiņās. Kokapstrādei palīdzēs mājokļu investīciju straujais kāpums ASV. Mērena, bet stabila ir izaugsme Eiropas Savienības ekonomikā. Pamazām tiek noslēgti struktūrfondu līdzfinansētie investīciju projekti,” uzmanību vērš Strautiņš.

Sagaidāms, ka šogad novāktā graudu raža tālu pārspēs jebkuru kūlumu mūsu lauksaimniecības slavenajā vēsturē.

“Mājsaimniecību kredīti mājokļu iegādei un remontam atkal aktivizējas un tas ir tikai jauna kreditēšanas viļņa pats sākums. Ja sniegtās iespējas šoreiz tiks izmantotas saprātīgi, tas būs mērens, bet stabils izaugsmes veicinātājs daudzu gadu garumā.
Taču pagaidām celtniecība ir viens no ekonomikas vājajiem punktiem. Ceļu būves apjomi ir iespaidīgi, bet ēku celtniecību negatīvi ietekmē ES fondu projektu plūsmas apsīkums, kā arī mazākas nerezidentu investīcijas nekustamajā īpašumā. Par gaidāmo aktivitātes apsīkumu bija signāli jau pērn, piemēram, no uzņēmumiem, kuri piegādā dzelzsbetona konstrukcijas. Nozarei jāpaciešas līdz brīdim, kad augošais hipotekāro kredītu apjoms pārvērtīsies pietiekoši straujā jaunu mājokļu pieprasījuma kāpumā,” norāda Strautiņš.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+