×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

“Strawberry Fields Forever” galerijā “Istaba”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 9. septembra galerijā “Istaba”– gleznotāju Kristīnes Rubenes, Ievas Liepiņas un rotu mākslinieces Annas Rubenes-Zīderes darbi izstādē „Strawberry Fields Forever”.

“Dzīvība ir viens no visneparastākajiem brīnumiem. Mēs joprojām to nespējam nedz izskaidrot, nedz klasificēt. Tomēr vislielākais brīnums ir tas, ka mēs esam ne vien dzīvi, bet arī spējam par to domāt. Mūsu domāšana, mūsu pašrefleksijas spējas piešķir dzīvībai uz šīs planētas kosmisku jēgu, kura vienlaikus mums paliek apslēpta. Līdzīgi, kā tas brīnumainais brīdis, kad mēs sākām paši apzināties sevi un savus apkārtējos. Mēs piedalāmies dzīvības mistērijas teātrī un mums katram ir savs saldu skumju un brīnumainu noslēpumu pilns laiks, kurš mūs pavada visu mūsu mūžu. Mūsu bērnība. Mēs to nespējam aprakstīt, bet mēs spējam par to reflektēt neskaidriem sapņiem līdzīgā jutoņā. Visu mūsu dzīvi mūs pavada sajūta, ka kaut kur šajā bērnības mistērijā glabājas mūsu dzīves noslēpumu atslēga, kura tā arī paliek neatgūta. Par šo bērnības mistēriju pasauli var runāt tikai mākslas valodā. Noslēpumu var atklāt tikai izmantojot citu noslēpumu.
Kristīne Rubene, Ieva Liepiņa, Anna Rubene-Zīdere savā izstādē „Strawberry Fields Forever” katra ir izvēlējusies savu ceļu kā nokļūt sapnim līdzīgo bērnības mistēriju pasaulē. Katrs no kuriem nav acīmredzami ilustrējošs, bet ir neparasta pirmreizēja brīnuma pilns. Mums katram ir savi zemeņu lauki, mūsu bērnības rotaļu lauki, kuros mēs atgriežamies savās domās, kuri mums dod spēku un sapni, kuru sapņot un piepildīt visu dzīvi,” par izstādi saka mākslas zinātnieks Andris Teikmanis.
Izstāde „Strawberry Fields Forever” galerijā “Istaba” skatāma līdz 12. oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+